Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akváriumtulaj vagyok!...

Kezdő akváriumtulaj vagyok! Miért pipálnak vízcsere után a guppik?

Figyelt kérdés
6 éves nagyfiammal, kb fél hónapja üzemeltetünk egy 42 l-es akváriumot! Nagyon kezdők vagyunk! Sokat olvasgattam a témában, és szeretném jól csinálni! Egy nagy hibát már elkövettünk, nem vártunk 1 hetet, hogy beérjen a víz, mielőtt beletettük a halakat! Bár 3/4 ed részben ozmó viz került bele, a csapvízbe pedig tettem tetra aquasafe-t! Guppik vannak benne, két szifó, két algaevó, két blackmolly! Eheim pickup 60 szűrőnk van, és talán kicsi!? Illetve tegnap alváshoz kicsit lejjebb csavartuk a szűrőt, reggelre pipáltak a halak! Gondolom nem szabad letekerni! Köszönöm a segítséget!
2014. nov. 17. 10:51
1 2 3 4
 31/33 Pendulum92 ***** válasza:

Látom a többiek már "kézbe vettek", így ezeket a dolgokat nem ismételném.


Viszont lenne pár észrevételem:


Légy szíves ne írj minden mondatod után felkiáltó jelet. Zavaró.


Gratulálok, mert kezdőhöz képest sikerült természetesen berendezni az akváriumot színes aljzat, hajóroncs, búvár, műnövény nélkül).


A jelenlegi, képen látható száraz tápok helyett inkább a Tetra, Sera tápokat ajánlom. Jóval drágábbak, de minőségben is magasan verik ezeket.


Kicsit feljebb is engedheted a vizet, a buborékoltatást pedig ahogy írták, le is kapcsolhatod, fodrozza a vízfelszínt, az elég.

2014. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Nem vettem észre a felkiálltó jeleket,jogos,bocsi! Habitusomból fakad😃de helyesírás szempontjából sem helyes!

Szívem szerint még több növényt tennék bele,de csak csupa szép,természetes dolgot.

A fára mohát kötöztem,de csak kezdetlegesen,hova tudnám még elhelyezni,mert így szerintem annyira nem jó.

2014. nov. 17. 18:05
 33/33 A kérdező kommentje:

Kezdő vagyok a fórumozásban is,és már az elején akartam mondani,hogy az is szép akvárium,amit az elején feltöltött valaki,csak azt sem tudom,hogy lehet konkrét kommentre válaszolni. Majd belejövök!

Vettem fagyasztott kaját is:vizibolhát.Még azt sem tudom,hogy kell adagolni.

2014. nov. 17. 18:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!