Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akváriumtulaj vagyok!...

Kezdő akváriumtulaj vagyok! Miért pipálnak vízcsere után a guppik?

Figyelt kérdés
6 éves nagyfiammal, kb fél hónapja üzemeltetünk egy 42 l-es akváriumot! Nagyon kezdők vagyunk! Sokat olvasgattam a témában, és szeretném jól csinálni! Egy nagy hibát már elkövettünk, nem vártunk 1 hetet, hogy beérjen a víz, mielőtt beletettük a halakat! Bár 3/4 ed részben ozmó viz került bele, a csapvízbe pedig tettem tetra aquasafe-t! Guppik vannak benne, két szifó, két algaevó, két blackmolly! Eheim pickup 60 szűrőnk van, és talán kicsi!? Illetve tegnap alváshoz kicsit lejjebb csavartuk a szűrőt, reggelre pipáltak a halak! Gondolom nem szabad letekerni! Köszönöm a segítséget!
2014. nov. 17. 10:51
1 2 3 4
 21/33 Platypus ***** válasza:
Ezeknek az elevenszülőknek pont tökéletes az iszonyat kemény víz. A természetes élőhelyükön is ilyenben élnek. A zebradániónak kevésbé jó, de szerintem inkább megérné elajándékozni a túl nagy halakkal együtt, mint hetente vásárolgatni az ozmovizet. És szerencsésebb lenne a nőstény guppit becserélni egy hímre, mint még több nőstényt hozni egy problémás akváriumba. A szűrőről vedd le a levegőcsövet, ha nem buborékozik nem hangos. A levegőztetés fölösleges, elég ha mozog a felszín és így tudtok aludni. Ha az akvárium beérik, szerintem sok növénnyel simán elviszi ez a szűrő, amennyiben a halállományt is rendbe rakod. Addig is nem ártana egy gyors vízcsere meg némi indító baktériumkultúra, hogy átvészeljék a halaid ezt a necces időszakot.
2014. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Persze, simán fel lehet az aljzatról szedni a koszt a csővel/porszívóval

Ha neadjIsten halpusztulásod lenne, érdemes lehet kipróbálnod az endler guppikat. Tökéletesek ekkora akváriumban, és szerintem nagyon mutatósak.

2014. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
A baktériumkultúra mit takar?
2014. nov. 17. 14:34
 24/33 Platypus ***** válasza:
Nagyobb halas boltokban árulják, ammóniafogyasztó baktériumok vannak benne. A halak mérgező ammóniát ürítenek, a beérett biológiai szűrő ezt eltünteti. Amíg nem fejlődött ki a biológiai szűrés, a mérgek ott maradnak a vízben. Az ammónia konkrétan fulladást okoz, ezért pipálnak tőle a halak. Ilyenkor segít egy kis csalás a gyárban előnevelt baktériumokkal.
2014. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Tudsz mondani valami konkrétat,hogy mit keressek,hogy ha a boltos nem ért hozzá... Ártani nem tudok vele,ugye? Miből látom,hogy jól érzik magukat a halak?szép a színük,senki nem pipál,körbeússzák az akvárium minden szegletét!

Ja,és még egy,hogy kell elképzelni ezt a baci kultúrát? És hogy kell használni?

2014. nov. 17. 15:14
 26/33 Platypus ***** válasza:
86%
Minden nagyobb márkának van bacikultúrája és mindegyiknek más a neve. A Seráé pl. nitrivec. Ez egy tejszerű folyadék, amit beöntesz az akváriumba és pár óra alatt összeszedi a szűrő. Más márkáknál vannak porok és tabletták is. A leghatékonyabb fajták azok, amiket hűtve kell tárolni és rusnya barna színű löttyök, de ezeket viszonylag kevés helyen tartják mert hamar lejár a szavatosságuk. Ártani nem lehet vele. Egy rendesen bejáratott akváriumnál nem sok szükség van mesterséges baktériumpótlásra, de a te esetedben jól jön a lehetőség.
2014. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok segítséget! Milyen gyakran lehet használni ezeket a bacikultúrákat! Most egyszer veszünk,veszek egy csövet,amivel le lehet szívni a vizet,kézzel kicsit felkavarom,majd leszívom az akvárium alját! Aztán be a baktériumkultúra,és sokat segítettem rajtuk,ugye?

Heti egyszer kb 30 % vízcserénél adhatok ilyen bacikultúrát,vagy fölösleges?

2014. nov. 17. 15:30
 28/33 Platypus ***** válasza:

Az első 2-3 héten adhatod a bacikat, utána fölösleges. Ha az akvárium rendben van, maguktól fognak szaporodni a szűrőben. Most is csak azért van rá szükség, mert túl gyorsan telepítetted a halakat.


A vízcserénél figyelj arra, hogy ne hirtelen keményedjen vissza a víz. Ha már 3/4 ozmó, akkor csak egy kicsivel adj több csapvizet,és minden vízcserénél egyre többet. A hirtelen változások nem tesznek jót a halaknak. Érdemes lenne venned egy szimpla keménység tesztet,(kb 300 Ft) és azzal mérni mi a helyzet. Heti 1-2 nk-t emelheted a keménységet.

2014. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

a guppik és a xifók egyébként a kemény vizet kedvelik,

tessék itt egy link amin leírják rengeteg hal igényét:

[link]

2014. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Én sosem szoktam használni bacikat...

Amúgy ha teheted kedves kérdező akkor vegyél egy nagyobb akváriumot, külső szűrőt és csak gyönyörködnöd kell benne :)

Úgyis hamarosan lecseréled ezt a picit...


Elvileg elég lehet a 60-as szűrő. A víz hőfokát is nyugodtan lejjebb viheted ilyen 23 fok környékére kemény legények az általad telepített halacskák...Nálam a 200L-ben kb 22 fokos víz van.

A világításod helyett vegyél inkább egy fénycsövet, jobban jársz!

2014. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!