Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az akváriu...

Mit gondoltok erről az akváriumról?

Figyelt kérdés

Lécci nézzétek meg:

www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/58_18126. htm


2010. márc. 27. 10:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1. Azt gondolom, hogy tipikus esete annak, hogy mikor a multi akár veszteséggel is ad valamit, csak azért, hogy a környéken lévő kiskereskedőket tönkretegye. Megveszed, aztán mész büszkén a szaküzletbe 3 dánióért és 5 neonhalért. Aztán majd sírsz, hogy bezárt a bolt.

2. Ha a szemem nem csal, akkor ez egy MP, azaz EHEIM szett. Az EHEIM 2008-es szűrő nem csak névlegesen 300 l/h, s ez tényleg sok 54 literbe. Tapasztalat.

3. Már ezerszer leírtam: Megveszed a multiban, aztán mit kezdesz, ha valami elromlik, áprilistól pedig biciklik lesznek az akváriumok helyén?!

4. Olyan nagy szakértők az aldiban, hogy még egy neves márkát sem ismernek.

2010. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Nem sokkal több a nagyobb aksi. A halaknak is jobb és neked is kevesebb a macera. A 15W fénycső is kevéske, a növényeknek több kell. 60L-hez olyan 70W kellene, a fénykedvelő növényeknek. Ha olyat szeretnél ami kevésbé érzékeny élég a 60% is.

Ha erősebb a szűrő nem baj, úgyis folyamatosan járatni kell. Megtelik szmötyivel és nem lesz olyan erős. Nekem a 100L aksiba olyan van ami 200L-ig jó. Először nekem is soknak tűnt, de pont jó.

Lehet, hogy én is nevezek egy ilyen aksira, mert tegnap születtek guppyk és xifok és mot vagy 50 halacska van egy szülődobozkában. Kicsit szűkös.

Én is 60 körülit szerettem volna, de miután kutakodtam, inkább a 100L választottam, mert nem kell annyit takarítani és növényeknek is halaknak is van hely. A szűrő és a fűtés jobban eltörpül.

Ha nincs keret, csak ennyi, akkor vedd meg ezt. Amikor a táptalajt és az aljzatot vettem én is szívtam a fogam. Mert nagyobb aksiba ebből is több kell. Persze ezt is ki lehet spórolni és veszel pl. kvarchomokot barkácsboltba. Nekem tetszenek a növényes aksik és én is ezt tanulgatom most. Oda meg kell a táptalaj.

2010. márc. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Közben ránéztem a szűrőre, egyáltalán nem sok a Eheim 2008, inkább a felső határ:

[link]

2010. márc. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Mi is vettünk egy egy ugyanilyen szettet csak a corába! Ezeket nem a multik állítják össze, hanem azok akik értenek hozzá! Csak ők adják el! Nem hiszem, hogy olyan szűrőt raknak bele ami nem jó hozzá! És lehet rajta állítani, hogy hogyan szűrjön erősebben vagy gyengébben! Nekünk teljesen rendben van nincs vele semmi gond, a halak és a növények is nagyon jól vannak! Szerintem emiatt még nem fognak csődbe menni a kisvállalkozások! Mert halacskáért meg kajáért stb. úgyis oda kell menni! Meg van akinek nem fér már el egy 100l akvárium a szobába, akkor az már nem is tarthat halat? Nagyapámnak régen nem is volt ilyen sok kütyü mint ami mist van csak rengeteg növény meg egy főtő meg világítás(amit maga csinált), a halai mégis úgy szaporodtak mint a nyulak, semmi bajuk nem volt!!
2010. márc. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!