Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen rákokat szabad behozni...

Milyen rákokat szabad behozni Horvátországból? Vannak olyan rákok amelyek nem védettek és nem büntetnek érte ha behozom?

Figyelt kérdés

2016. máj. 12. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
NEM szabad elhozni semmilyen élőlényt se az otthonáról!Valószínűleg sőt biztos hogy meghalna út közben.De ha történetesen életben marad akkor hova rakod?Tengervíz kell neki és élő eleség!
2016. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmilyet nem szabad behozni de ami a legfontosabb hogy nem is érdemes. Nem tudnál olyan feltételeket teremteni neki amelyek mellett életben maradna egy befogott rák. A fogságban szaporítottaknál persze teljesen más a helyzet inkább kérdezz utána egy felszereltebb állatkereskedésben.
2016. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már 1 éve megvan 1 sósvizi rákom, tavaly hoztam Horvátországból. Sajnos a párja kimászott és eltűnt a szobában. Fagyasztott tubifexet, mikrózott uborkát, hínárt és jávai mohát adok neki. Mindent megeszik.

Már 4-szer vedlett.

A hűtőtáskában simán kibírták az utat :))

Csak félek ha megfognak, megbüntetnek érte, ezért is kérdezem van-e olyan rák amit legálisan is be lehet hozni.

2016. máj. 12. 23:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja a sósvizet meg behozom és szűröm, meg van jelölve a párolgás miatt, hogy meddig ér az akváriumban és mindig addig szoktam higítani a sótartalom miatt.
2016. máj. 13. 00:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is hülyeség amit csinálsz. Egy természetes élőhelyéről kiragadott élőlénynek biztos nem leányálom amit te tudsz neki biztosítani.
2016. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 elwera ***** válasza:

Nem tudok válaszolni a kérdésedre, de ha Pesten laksz, akkor a Korallshopban, a Korallszirt akvarisztikában, vagy az Atlantisz díszállatban pl lehet venni kéklábú, piroslábú, illetve többféle színes lábú remeterákot.

Szerintem Indonéziából hozzák őket, de nem biztos.


Te tarisznyarákot szedhettél, mert a tarisznyarák szárazon is bírja amíg ki nem szárad a teste, így könnyű szállítani, élve marad egy kő belsejében is, amennyiben a kő nem rohad bele egy zacskóba, hanem tud levegőzni, vagy elég mennyiségű vízben van.


De mégis annyiból jobb lenne ha inkább vennél remeterákot, hogy az nem mászik ki és nem is bujkál, mert az csak víz alatt tud létezni. Nyugisan lassan mászkál a kövek tetején és csipesszel, vagy pipettával a kezébe lehet adni a kaját, elveszi, nem parázik az embertől, aránylag olcsó. Valamikor 1 centist láttam 1000 Ft-ért, 4 centiset 2500-ért, de jobb a kisebb, mert úgyis megnő.


Az persze lehet hogy a remete és a tarisznya nem jön ki egymással, meg az is lehet hogy a tarisznyádnak sósabb a vize. Adrián talán 0,028 persze ha biztosra akarnád tudni meg kéne mérni. A remeteráknak meg olyan 0,023 sósűrűség kéne.


Ha már tengeri állatot tartasz, akkor vehetnél egy hydrometert, amivel tudnád mérni a sósűrűséget, és vehetnél tengeri sót, így aztán te is tudnál otthon keverni tengervizet.


Az rendben van hogy pótlod az elpárolgott vizet, frissül vele nyilván, de keményedik is a víz mindig egy kicsit, és mivel a kaját tolod bele folyamatosan, a víz nem tud a végtelenségig tisztulni, egy idő után felhalmozódnak benne a méreganyagok.


A rák boldogabb lenne ha legalább havonta cserélnél egy kis sós vizet is az akváriumában. Nekem persze mindegy, de a tisztább vízben tovább egészséges maradna.

2016. máj. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
attól még törvénysértés, remélem jól megbünmtetnek
2016. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
100%
Nem ismerem a horvát törvényeket, de Magyarországon elvileg ahhoz is horgászengedély kell, hogy belenyúlj a vízbe. Az inváziós fajokat(pl. cifrarák) például kötelező elpusztítani annak, aki kifogja őket, mégsem mehet oda egy random ember még ezeket sem fogdosni. Gyanítom a horvátoknál is van hasonló szabályozás. Egyébként a Palaemon serratus garnéla nem védett, közönséges és gond nélkül beakvarizálható faj náluk.
2016. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!