Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a halaim?

Miért pusztulnak a halaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 100 literes akváriumomat 1 hete telepitettem be és elkezdtek 2 napja hullani a halak. 3 napig üzemelt a betelepités előtt az akvárium halak nélkül. Tegnap 1 bettám pusztult el, ma reggelre 1 vitorláshal, estére pedig 2 black molly meg egy törpe tarisznyarák, most pedig a xifom haldoklik, föl le úszkál fejjel lefelé és sodródik a vizben. Mi lehet az oka a hirtelen pusztulásnak mikor 1 hétig jól ment minden?

Az elpusztult halakon felül a következők vannaak a vizben:

4 gurámi, 1 black molly, 1 vitorlás, 2 páncélos harcsa, 2 ilyen csikszerű algaevő nem tudom mi a neve, 1 arany algaevő, 2 xifo, 1 fantomlazac meg 1 rozsdás diszmárna.

Talajnak sima táptalaj van amit egy csomószor átmostam. Van növényzet, disznek pedig egy teknős kimászó meg egy bújóka. Minden ki volt forralva hogy semmilyen fertőzést ne vigyen a vizbe. Utólag vettem észre hogy a bújóka valami festékkel van festve és egy két foltban elkezdett lejönni a festék róla, lehet az mérgezi be a vizet?


2010. jún. 18. 23:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A viz nem hiszem hogy rossz lenne mert már fél éve üzemeltetem ezzel a vizzel a 43 literes akváriumot, csak most átköltöztem nagyobba és ugyanúgy csináltam mint eddig is. Lehet a táptalaj nem votl pontos kifejezés, apró kavicsos sóderszerű talajra gondoltam.
2010. jún. 19. 12:56
 12/23 A kérdező kommentje:
Az a fura hogy eddig ugyanezt a talajfajtát használtam ugyanebben a vizben fél évig a kis akváriumban, most minden ugyanúgy csináltam csak a nagyban, és a xifo ami most elpusztult fél évet élt a kicsiben ugyanilyen körülmények között. Esetleg az lehet hogy azóta változott a viz, rosszabbak lettek az értékei. Este kivettem a bújókát és 1 hete állt viz a 43 literesben azzal lecseréltem a harmadát kb.Most jelenleg minden hal jól van.
2010. jún. 19. 13:01
 13/23 A kérdező kommentje:
Gyrinocheilus erre az algaevőre gondoltam
2010. jún. 19. 13:02
 14/23 Salx Narval ***** válasza:
A talajt kimostad, csináltál savpróbát? Ezeket mindig meg kell csinálni.Sajnos a bolti talaj legtöbbször koszos és meszes, mármint a homok és a sóder.Természetesen fontos a vízértékekkel is tisztában lenni, mert napról napra változhat a csapi víz értéke és nagyon tág határok között mozoghat.
2010. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
vagy 1 órán keresztül mostam a talajt, átmostam vagy 20x
2010. jún. 19. 13:43
 16/23 A kérdező kommentje:
Van másik kisakváriumban egy márványrákom is amit ugyancsak aznap ugyanolyan talajjal és ugyanazzal a vizzel telepitettem be neki semmi baja
2010. jún. 19. 13:44
 17/23 Salx Narval ***** válasza:
Nézd ebben az esetben, vagy a leváló festék okozott mérgezést, vagy az ételmaradék,bomlástermék, ami a bontóbaktériumok hiánya miatt megemelhette a nitrátszintet valamint az infuzóriumok és az algák, számát.Így a nitrátmérgezés mellé, még oxigénhiányos állapot is társulhatott, főleg éjjel amikor a növények anyagcsere folyamatai fordítottak.Oxigénhiányos állapot, akkor is felléphet, ha működik a levegőztető, de nincs elég oldott oxigén.Egy új akvárium indításakor, úgy ahogy írták már,többet kell várni a halakkal és mérni kell a vízértékeket, valamint nagyon óvatosan kell etetni.Ha elfogadhatóak a csapvíz adataid, akkor is gyakrabban kell takarítani és vizet cserélni ilyenkor, ha már halakat is tettél bele.Sok hal életébe kerül, a türelmetlenség.Ki kell várni azt a 2 hetet,ne bízd a szerencsére.Még kellő rutin mellet is, problémák lehetnek a gyors betelepítéssel.Fogadd meg az előttem szólók tanácsait is.Üdv és sok sikert, a továbbiakban.
2010. jún. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Most hogy mondod egyszer kicsit megcsúszott a kezem etetésnél és kicsit több lemezes táp ment be mint kellett volna lehet az a gond. Van két szerintem ajakosmárnám és most vettem észre az előbb hogy az egyik megtámadta a vitorláshalamat, lehetn em is a viz a gond hanem ők tizedelik a népességet?
2010. jún. 20. 14:48
 19/23 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ha valóban ajakosmárnád van, azzal lehetnek gondok.Békés hal, de stresszes állapotban agresszívvé válhat.15-16cm-a mérete csapatban érzi jól magát és 300liter az ajánlott akváriumméret.Szűk helyen megtépheti a többi halat, ha a területére téved. Ezzel csak az a baj, hogy egy ekkora akváriumot ki fog sajátítani.
2010. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom az e. Kettő van de ezek még csak 4 5 centisek de nem biztos hogy azok. Néztem képet azon csíkosak voltak ezek pöttyösek de egyik nap láttam hogy egymással harcoltak, ma meg hogy az egyik a vitorlást kergette meg. A betta is teljesen uszonymentesre volt tépve. Meg anyu mondta hogy az elpusztult xifo is csipkedte az egyik. Első nap a márványrákom is elkapta az egyik ilyen halat de azt hittem ő támadta meg, lehet csak védekezett. De fura mert nappal sose pusztul el hal és tünet sincs soha. Mindig csak reggelre hirtelen hal meg 1 max 2 darab.
2010. jún. 20. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!