Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a halaim?

Miért pusztulnak a halaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 100 literes akváriumomat 1 hete telepitettem be és elkezdtek 2 napja hullani a halak. 3 napig üzemelt a betelepités előtt az akvárium halak nélkül. Tegnap 1 bettám pusztult el, ma reggelre 1 vitorláshal, estére pedig 2 black molly meg egy törpe tarisznyarák, most pedig a xifom haldoklik, föl le úszkál fejjel lefelé és sodródik a vizben. Mi lehet az oka a hirtelen pusztulásnak mikor 1 hétig jól ment minden?

Az elpusztult halakon felül a következők vannaak a vizben:

4 gurámi, 1 black molly, 1 vitorlás, 2 páncélos harcsa, 2 ilyen csikszerű algaevő nem tudom mi a neve, 1 arany algaevő, 2 xifo, 1 fantomlazac meg 1 rozsdás diszmárna.

Talajnak sima táptalaj van amit egy csomószor átmostam. Van növényzet, disznek pedig egy teknős kimászó meg egy bújóka. Minden ki volt forralva hogy semmilyen fertőzést ne vigyen a vizbe. Utólag vettem észre hogy a bújóka valami festékkel van festve és egy két foltban elkezdett lejönni a festék róla, lehet az mérgezi be a vizet?


2010. jún. 18. 23:43
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam hogy kicsi lesz neki a hely mert a boltban vagy 20 ilyen volt a 40literesben. Köszi a válaszokat. Figyelni fogom őket
2010. jún. 20. 22:40
 22/23 Salx Narval ***** válasza:
Ha pöttyös akkor az valami más fajta hal lehet.A márványrák is veszélyes lehet a halakra, főleg éjjel.
2010. jún. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
igen rájöttem mert megtépte a gyönyörű gurámim farokuszonyát de már nő vissza neki, ki is szedtem még aznap a halak közül mikor az eset történt. Teljesen ugyanúgy néz ki mint az ajakosmárna csak pöttyösek, nem tudom milyen hal, viszont a jó hir hogy azóta egy hal se pusztult el. köszi mindenkinek.
2010. jún. 21. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!