Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Készített már valaki hungaroce...

Helpforme kérdése:

Készített már valaki hungarocellből, cementből és akril festékből akvárium háteret? Behelyezés után lett e valamilyen probléma?

Figyelt kérdés

2019. márc. 10. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem akril festékből kell csinálni, hanem kültéri csempegarasztóból és többek közt betonhoz való porfesték keverékéből! Csepemeregasztóből meg ajánlott fehéret venni, így azt alapban olyan színre színezed amilyenre szeretnéd. Én ilyennel 2x is csináltam és semmi negatívumot nem tapasztaltam, azt leszmáítva, hogy igancsak szereti belepni az alga.
2019. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bamboocha466 ***** válasza:

En nemreg keszitettem, igaz, nem hatterkent, hanem musziklakent hasznaltam fel. Az enyém kiröppent a feltoltes utani 17. Oraban.


Erdemes epoxi gyantaval szigetelni, máskülönben keményíti a vizet, ill. az akrilfesteket leraghatjak a halak/csigak.


En ugyan ebbe a fazisba meg nem jutottam el, de az emberek 99%-a megbanja a hatteret, mert nagyon algasodik /plane ha nincs lekenve mugyantaval/, ill. az akvarium elete vegeig nezned kell az alkotasod, nagy a vizkiszorítasa.

2019. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyébként visszakanyarodva az alapkérdéshez, a válasz, nem!


Cementből, és akrilfestékből, még senki nem csinált akvárium hátteret. Mert ezekből az anyagokból nem lehet.


Továbbra is őszintén remélem, hogy ismételten hasznos volt a válaszom! :D

2019. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=pc5Ua6NKL40

Eböl a videóból vetem az ötletet és mivel kevés információval rendelkeztem ezért meg kérdeztem ezen az oldalon kaptam normális választ normális emberektől és nekik köszönöm.

2019. márc. 10. 19:55
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Én is vízálló, flexibilis és élelmiszeripari minősítést kapott csemperagasztót ajánlók fémoxid porfestékkel színezve. Tény, hogy szereti az alga én ezért mohát és páfrányokat telepítettem rá már az elején, a festés mondhatni felesleges.:D Nem bántam meg és nem tapasztaltam hátrányt belőle, a mohafal ápolása jár némi macerával de jobb mint az ecsetalga.:D Igaz, hogy nem sok látszik a munkámból de azért látványosabb élethűbb mint egy hálóra telepített mohafal.
2019. márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az algásodás problémáját nem lehet megolgani garnélával vagy algaevő harcsával?
2019. márc. 12. 05:47
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem, de gyorsan növő növényekkel, dús és egészséges növényzettel, ideális telepítéssel és rendszeres karbantartással, szűréssel kordában tartható. Az ecsetalgát ami itt előszeretettel nő nem szeretik a halak és a garnélák sem, talán a Sziámi ormányos márna eszegetné ha nincs más.:D
2019. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt a válasz is köszönöm.
2019. márc. 13. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!