Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a gond a guppikkal?

Csbrigitta kérdése:

Mi lehet a gond a guppikkal?

Figyelt kérdés

Kb. Másfél hónapja vettem 2 db guppi lányt, és egy plattit, karanténba helyeztem őket, mert a plattinak úszórothadása volt, kezeltem, azóta is jól van, de a két lány guppi meghalt, az egyik terhes volt, megszült, és ezután halt meg, összehúzta az úszóit, és fekélyek jelentek meg rajta. Azóta a platti már a nagy akváriumban úszkál, a kis guppikat pedig a egy 25 literes nevelőakváriumba raktam (addigra kb. 10-en lettek a 15-ből, rengetegen születtek gerincferdüléssel)

Ebben az aksiban heti kétszer cserélek 20-30 %-ot, vízelőkészítővel. A hőmérséklet 25-26 °C. Etetésük: artemia, fagyasztott szúnyoglárva, lemezes táp (JBL Novobaby), illetve fagyasztott spenótkocka. A szűrő HapPet Orca 250 (lehet hogy ez nem elég? Esőztetésre van állítva). Mára már csak 3 guppi maradt, folyamatosan hullanak. Mitől lehet? Külsérelmi nyom nincs rajtuk, egyszerűen csak reggelre meghalnak. Egy kicsit elszaporodtak a csigák az akváriumban, lehet ez a probléma?



2019. márc. 15. 18:16
 1/6 anonim válasza:
Ha sok növényed halad és csigád van este anyira leeshet az o2 h elhullanak, vagy könnyebben megbetegszenek(növények éjjel o2t használnak).
2019. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lehet h már túl régóta vannak meg a guppiaid és beltenyészetesek azért van gerincferdülésük, könnyebben megbetegszenek.
2019. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Meg kellene nézned az ammonia és a no3 szintet, lehet h túl magasak.

Több halnál, csigánál töbször kell szűrőt takarítani. Ne etesd túl a csigákat!

2019. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Hétfőn veszek tesztet, megpróbálom megmenteni a megmaradtakat
2019. márc. 15. 20:37
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha nemrég vetted őket akkor már nyilván a boltban párosodott, valószínűleg a testvéreivel és feltételezhetően a szaporítójuknál,( mert az ilyen embert nem lehet tenyésztőnek nevezni) már sokadszorra keveredtek az egyívásból származó ősei is. Ez egyértelműen beltenyésztési rendellenesség és valószínűsíthető tartási problémák is voltak ha a platti úszórothadása nem nálad alakult ki hanem betegen vetted. Én nem erőltetném egy ilyen immungyenge család felnevelését és azt hiszem ezt az üzletet messze elkerülném ha ilyen beszállítóik vannak és ilyen körülmények között tartják a halaikat. Ettől eltekintve nem kizárt, hogy nálad is vannak problémák a vízzel bár 25 literre elég a szűrőd és a vízcserék is megfelelő mértékűek, sőt 2-3 naponta 10-15% is elég lenne ennyi hal mellett egy olyan karanténban ahol még nincs biológiai szűrés. Egy maréknyi tüskéshínár és az oldalfalak árnyékolása növelné a biztonságérzetüket de mint írtam nem tanácsolnám a felnevelésüket.
2019. márc. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, többet nem valószínű, hogy innen fogok vásárolni. Sallangos vízipáfrány van bent nekik. Többen is tanácsolták, hogy ne neveljem fel őket, de egyelőre még küzdök egy kicsit értük, köszönöm a tanácsot. :)
2019. márc. 18. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!