Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A feleségem háziállatként...

A feleségem háziállatként akarja tartani a kacsát, mit levágásra kaptunk. Mi legyen végülis a vele?

Figyelt kérdés
Levágni nem akarja és nekem sem engedi. Anyáméktól kaptuk, azt mondja oda sem vihetem vissza, mert anyám le fogja vágni. A kutya ágyát bevitte neki a garázsba és ott csövel már 4 napja a kacsa, szorgalmasan tele 💩ja a garázst és az udvart. Nappal a házba is beengedi. Az ismerőseink mind rajtunk röhögnek. Mit csináljak? Arra is gondoltam hogy levágom a kacsát mikor nincs otthon, de akkor kiverné a hisztit.
2022. szept. 27. 12:19
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
72%

#38

Márpedig a kutya rengeteg helyen haszonállat. Vagy megeszik, vagy munka miatt tartják, nem azért hogy babusgassák.

2022. szept. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
6%

41.


Ha munka miatt tartják, akkor jól is kell etetni, hogy bírja a pásztorkodást, objektum őrzését, vak ember vezetését, robbanószerek keresését stb.


Európai (amerikai, nyugat-ázsiai) kultúrkörben nem szokás megenni a kutyát. Persze van 1-2 kivétel, de ennek hagyománya leginkább a távol-kelet. De ott jár mellé finom denevérpörkölt meg oposszum is.

2022. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
73%

#42

"Ha munka miatt tartják, akkor jól is kell etetni"

Ennyi erővel a levágásra tartott állatokat is jól kell etetni, hogy hízzanak.


"Európai (amerikai, nyugat-ázsiai) kultúrkörben nem szokás megenni a kutyát"

Egyrészt svájcban is volt hagyománya, másrészt ez hogy jön ide? Nem írtam sehol hogy kizárólag európáról beszélek.

2022. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
6%

43.


A kérdező európai, ahogy a válaszolók is. Az meg, hogy mi "volt" nem számít. Emberek karóba-húzása, boszorkánysággal vádolt személyek elégetése és a világháború alatti macskaevés (sőt, egyes helyeken kannibalizmus) is volt, de attól ez mér nem lesz elfogadott jelenleg.

2022. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
67%

#44

Európában sok ázsiai él.

Amúgy európában is használnak munkakutyákat, a jelenben (is), attól még hogy neked kényelmesebb a mondatom másik felére ráfixálódni.

2022. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim válasza:
89%
Gratulálok az új háziállatotokhoz!
2022. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
0%

45.


Ki mondta, hogy nem? Etetik is őket szépen - és nem eszik meg.

2022. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
71%

#47

Mi ez az etetés-mánia?? Van ismerősöm aki vágásra tart állatokat (baromfit és disznót) és maximálisan szépen/jól eteti őket, hiszen senki nem csontsovány legyengült állatot akar megenni.

Elárulnád mi a fene köze van az etetésnek a "felhasználási célhoz"???

2022. szept. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
81%

Ez már bukta. Én megértem a feleségedet, szerintem is tök aranyosak a kacsák. Nekem a panelban nincs ugyan, de van több hobbi-kacsás face csoport amiben benne vagyok, rengeteg ember tartja őket házikedvencként (csigák ellen szokták beszerezni még, legalábbis az indiai futókacsás csoport szerint. A mezei házi kacsa nem tudom mennyire jó erre).

Szerintem kompromisszum kéne, ne vágd le, de a házba se mehessen be. Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy tudtommal társas állat, tehát egyedül nem lesz jó neki.

2022. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
81%
Azért gondolom kamunak a kérdést, mert ki az a majom, aki élve ad húst olyannak, akik amúgy nem tartanak, nem vágnak állatot? Se gyakorlat, se megfelelő eszközök.
2022. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!