Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A feleségem háziállatként...

A feleségem háziállatként akarja tartani a kacsát, mit levágásra kaptunk. Mi legyen végülis a vele?

Figyelt kérdés
Levágni nem akarja és nekem sem engedi. Anyáméktól kaptuk, azt mondja oda sem vihetem vissza, mert anyám le fogja vágni. A kutya ágyát bevitte neki a garázsba és ott csövel már 4 napja a kacsa, szorgalmasan tele 💩ja a garázst és az udvart. Nappal a házba is beengedi. Az ismerőseink mind rajtunk röhögnek. Mit csináljak? Arra is gondoltam hogy levágom a kacsát mikor nincs otthon, de akkor kiverné a hisztit.
2022. szept. 27. 12:19
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim válasza:
18%

Válság van.


Én levágnám.


Több hétre elegendő ételt lehet készíteni belőle.


Aztán egy ebédre mikor hazaér megsütném neki a 2 kacsacombot.


A csilis-mézes nagyon finom.

2022. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
92%

#51

Több hétre? 1 db kacsából?

2022. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam így, sajnos a mi két kacsánknak szomorú végett lett. Nem egy okos állat, én meg kezdő tartó voltam, bekajálta az egyik a patkánymérget(Vagy más mérgező növényt a kertből) és elhalálozott. A másikra véletlen ráléptem, mert folyton engem követett, és egyszer nem vettem észre.


Szegény állat könnyen hal kezdő tartó mellett. Ja, rengeteget kakil, ráadásul büdöset. Vigyétek el egy farmra, a kacsa amúgy sem szeret egyedül lenni, tömegben érzi jól magát.

2022. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim válasza:
79%
Hagyd meg neki az az állatot.. minek csinalod feleslegesen a cirkuszt ?? Unatkozol? Vagy egy eletre megutaljon, esetleg elhagyjon az kell? Innen mar a megcsalas sem lenne messze , ha tonkre teszed. Mit bant teged az a kacsa? Fogad el , majd megszokod.
2022. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim válasza:
97%

Szerintem is kamu.

1. ki ad levágni élő állatot olyannak aki ehhez nem ért, nem csinálta soha

2. a kacsa 3-4 hónaposan még nem levágandó. Ha jól tudom félévesen kezdik el tömni hogy majd legyen belőle valami. Mondom ezt városiként aki sokat nem konyít a dologhoz, de ennyit talán igen.

Egyébként én se tudnék levágni állatot. Képmutató vagyok mert eszem húst, nem is keveset, de mivel nem abban a miliőben szocializálódtam hogy az állatainkat neveljük aztán megesszük, így ez elborzaszt. A boltban megveszem, de nemhogy egy saját kacsa, hanem még egy malac is az én kis röffencsem lenne akit nem tudnék megenni.

2022. szept. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
78%

Imádom a kacsákat, nem eszek kacsát, de egyszerűen nem garázsba való ezt értesd meg vele.

Ne a levágásra vedd rá, hanem, hogy vigyétek vissza akkor. Levágni nem fogja.

2022. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem csináltam soha? Disznót, birkát,kecskét is tudok vágni, nemhogy szárnyast.
2022. szept. 28. 03:22
 58/60 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a tanulság az, hogy legközelebb levágod anyudéknál és már halva viszed haza.
2022. szept. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim válasza:
100%

Ha zavar, akkor vigyétek el valakikhez, vagy egy szervezethez akik háziállatként tartanák és gondoskodnának róla. Nagy eséllyle van a közeletekben olyan személy/család/szervezet vagy akár még kisállat bolt is, ahol szívesen fogadnák a kacsát.

Imádom a kacsákat, tudom mennyire össze tudják piszkítani a területet, ahol élnek. De most, ha a feleséged nem szeretné megölni, akkor még véletlenül se öldd meg a háta mögött. Ez olyan lenne, mintha őt szúrnád hátba.

A bolti hús azért "más", mert nem egy hús-vér élő, érző állat van előtte. A boltban már halott, előtte leölt állatok vannak. Azokat már a jó Isten sem tudná feltámasztani. Én is eszem húst, pedig tudom milyen szörnyűségek vannak a húsiparban, hogy megy az állaotk kizsákmányolása. De sosem lennék képes egy élő állatot megölni csak azért, hogy megegyem.

Ha véletlenül nem lenne semmi esélye, hogy másnak tudd odaadni, esetleg a szabadon engedés opciója lehetséges lenne? Hogy volt tartva a kacsa? El tudná látni magát a vadonban egy tó mellett?

2022. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim válasza:
100%

#59-es vagyok, azt szeretném még hozzá tenni, hogy miért adsz arra, hogy mások mit gondolnak rólad/rólatok? A feleséged szereti azt a jószágot, nem ő a legfontosabb neked az életedben a családod mellett?

"Az ismerőseink mind rajtunk röhögnek." Jobb dolguk nincs és tényleg ezen nevetnek? Mivel másabb egy cicát vagy kutyát kedvelni? Ugyan olyan kis érző lélek és szeretettel teljes élőlény a kacsa is. Ha pedig ilyen értelmi szinten lévő ismerőseid vannak, jobb lenne átgondolni kivel is tartod a kapcsolatot.

Nem az ismerősök lesznek ott a nap végén, hanem a feleséged, a családod.

2022. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!