Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Sok embert miért botránkoztat...

Sok embert miért botránkoztat meg az, ha valaki a húsáért tart otthon állatot? Mi ezzel a probléma?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 10. 17:56
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
82%

Ja, és az, hogy nem tudod, mennyire sok állat pusztul ki évente azért, hogy te vegán életmódot folytass, még nem mentesít az alól, hogy rengeteg állat szenvedését és halálát okozod. Bizonyos szempontból többnek is, mint aki vegyesen táplálkozik. A struccpolikitától még nem leszel ártatlan, szent meg aztán pláne. Állítom neked, hogy nekem, aki nem a multi cégek zöldségein és egyéb termékein élek, sokkal kisebb ökológiai lábnyomot hagyok, mint te, aki iszod a szójatejet, és közben azt hiszed, mekkora jót teszel a világnak... pedig én leölöm az állatom és megeszem a húsát. Akkor hogy is van ez? Ugye-ugye...


Szóval ne próbáljuk kérem elhitetni a világgal, hogy a vegánságoddal leszel a megváltója, mert nem vagy az. Sajnálod az állatot, ezért nem eszed meg se a húsát, se más termékét. Pont. Lelked rajta. De! Ettől nem leszel se jobb, se bölcsebb. Javaslom, ne képzelj magadról többet, mint ami vagy, sokkal szebb lesz úgy az élet. :)

2016. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

Honnan veszed ezt a hülyeséget hogy a vegánsággal több állat hal meg? Nézz utána rendesen. Egy liter szójatejhez század annyi szója nem kell mint egy liter ipari tehéntejhez. Sajtról nem is beszélve amihez baromi sok tej kell.


Ha 1 kiló tofut eszel, talán 2 kiló szójára van max szükséged, míg egy kiló marhahúshoz talán több mázsára is az évek során mire a tehén 1 kiló húst "termel" neked.


A mezőgazgadági területek töredéke megy el közvetlen ember által fogyasztott növények termesztésére. A többi mind az állatok takarmánya lesz. Ezek miatt írtják az esőerdőket, nem a zöldségültetvények miatt. A hús/tojás/tejtermék evés ÉVI 150 MILLIÁRD állat halálát okozza. Ne mondd már nekem hogy a növényevéssel akár csak közel ekkora kárt okoznánk.


És a vegánság nem csak a kajáról szól, állati eredetű ruhát sem kell venni. Pl. a bőr övek, kabátok, pénztárcák, cipők legtöbbször olyan tehenektől valók, akiknek a húsa nem kerül a húsiparba sem, azok egyszerűen szemétre kerülnek mert a bőr lenyúzásának folyamata nem felel meg a hentesárú készítésének előírásainak. Abból a húsból max kutyakaja lesz. Tehát itt még egy extra pazarlás is van.

A bőr és pamut helyett is van alternatíva, ráadásul olcsóbb is, tehát ruházkodáshoz sem indokolt az állatok tartása, kínzása, leölése.

2016. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%

20: nem tudsz kilépni a rendszerből, akármennyire is akarod. Attól hogy magadnak termeled a kajádat attól még százezer szállal kötődsz a rendszerhez. És van sok vegán önellátó mérsékelt égövön. Nem lehetetlen csak kell hozzá kreativitás. Keress rá, bár gondolom téged úgysem érdekel.


A döghús hasonlat nem biokémiai, hanem viselkedésbeli volt.


Igen, ahhoz hogy polgárpukkasztóként hasson, előbb ki kell nyitnod a szemed a tényekre.


csirketollvágás:


[link]


aha, ezért van tele a net mindenféle tanáccsal hogy hogyan tedd repülésképtelenné a csirkéidet...

2016. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
48%

Maradva a kérdésnél aki így gondolkodik az hülye. Mi is tartottunk otthon állatot a húsáért. Én spec vega vagyok tehát nem ettem belőlük már lassan 20 éve, de tisztelem a többieket annyira, hogy megértsem őket, a karma az karma, mindenki vállalja a tetteiért a következményeket.


Egyébként a kérdésre talán az válasz, hogy az emberek a média és az oktatási rendszer által teljesen agymosottak, és el se gondolkodnak a kérdéseken hanem zsigerből válaszolnak. Ha mondjuk megkérdezzük a környezetünkben élőket, hogy állatbarátnak vallják-e magukat akkor a 98% igennel fog válaszolni. És ha ezután nekik szegezzük a kérdést, hogy és akkor a sertéssel amiből a reggelire megevett palizerje volt azzal mi baja volt, vagy a csirkével amiből a töltött csirkemell készült ebédre azt miért utálja akkor csak hebegnek. Na ennyire nem logikusak az emberek!

2016. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

Béci74: én megértem a húsevőket, én se vegánnak születtem. Megértelek téged is hogy nem akarsz másokat győzködni, hálátlan feladat.

A vélemény tisztelete is rendben van úgy általában. Ebben az esetben viszont a véleménynek konkrét tömeges szenvedést okozó következménye van, ezért nem szeretem az ilyesmit szó nélkül hagyni. Minden ember akire csak egy kicsit is hat az amit mondok, (remélem) hozzáad egy kicsit a változáshoz. Szinte biztos hogy nem arra hat akivel most vitába szállok, de sokan olvassák úgy is a kommenteket hogy semmi jelét nem adják. Lehet hogy az amit én hozzáteszek, az fog meggyőzni valakit, lehet hogy csak egy kis porszem lesz egy nagy kupacban. Nekem így is megéri. Ha csendben maradok, akkor nehezebben alszom.

2016. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
71%

Drága kincsem, te egyszerűen úgy tűnik, már el is kezdted azt a visszafejlődési folyamatot, amelyet a hús nélkülözése okoz. :) Hogy ez mi lenne? Segítek: tudtad, hogy az ősember agya a hús fogyasztásával (főleg a vörös húsok), így a többletfehérje (és nem, ezt nem helyettesíti a növényi fehérje, mert azt képtelen vagy úgy hasznosítani, mint az állati eredetű fehérjét) bevitelével kezdett el rohamosan fejlődni, s ezért tart ott az emberiség most, ahol? Hajrá vegánok, ti meg kezdjetek el rohamosan visszafejlődni :D


Egyébként a nagyüzemekben van tollkurtítás (sőt, csőr és lábujjvég is), de a kérdés nem a nagyüzemekről szólt, hanem a kisgazdákról. Ott nem csinálnak ilyeneket, nincs is rá szükség, mert a baromfi visszatér oda, ahol tartják, hiába bújik ki itt-ott a kerítés alatt-között-fölött. Biztos azért mert rossz neki :) Utoljára mondom, hogy azzal, hogy a húsáért tartom az állatom, nem kínozom őt. De persze ez nem illik bele a te szürreális valóságodba.

2016. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
71%
Mellesleg nem tudom, a pamut mióta származik állattól, de kezdem megérteni, hogy te aztán tényleg profi vagy a témában :')) Az internet legnagyobb varázsa, hogy a hozzád hasonló szakértők is hangot kapnak. De tudod, mit? Nem sajnálom tőled, mert úgy tűnik, a való életben sose volt még ilyen téren sikerélményed...hát legyen akkor legalább virtuálisan. Csak könyörögve kérlek, legalább ne sületlenségekkel próbáld győzködni a jónépet. Akkor már inkább közelítsd meg a kérdést empátia szintjén, mert ez a tudományoskodás a vegánok legnagyobb rákfenéje, pont ettől lesztek komolytalanok, és röhög rajtatok egy egész világ. (Értsd: ne akarj szakvéleményt nyilvánítani az állattartásról úgy, hogy csirkét legfeljebb vákuumfóliázva láttál a Tescoban. Meg youtubeon. Kérlek. )
2016. ápr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként Béci, miért gondolod, hogy ha én levágom a csirkémet, akkor nekem valami bajom volt vele, vagy gyűlöltem az a jószágot? Egyáltalán nem haraggal vágom le, sőt, hálás vagyok neki, hogy van értem, hogy meghálálta a gondoskodásomat és szép nagyra nőtt, és a finom húsával jóllakatja a családomat, a gyerekeim pedig egészséges húst ehetnek általa. Én ebben sehol sem érzek gyűlölködést vagy utálatot. És senki sem azért eszik meg valamit, mert "te genya disznó, na most jól megeszlek!" Gondolom, ti se azért esztek növényeket, mert utáljátok őket és ki akarjátok pusztítani mind egy szálig :D Nem értem ezeket a hasonlatokat.
2016. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Gyapjút akartam írni, az alternatíva volt épp a fejemben. Elírtam, bocs, én hibám. Látszik hogy igazából csak az ilyesmibe tudsz belekötni, mert igazi érveid nincsenek. Nézz utána az állati fehérje felhasználhatóságának is. Régen tényleg úgy gondolták szakmai körökben hogy az állato fehérje jobban hasznosítható a növényinél, ez már rég megdőlt és egyetértés van benne.


Az emberi agy fejlődése nagyon bonyolult és a növekedése sem tudható be egyetlen tényezőnek pl az állati fehérjének. Az elefántnak bazi nagy agya van, intelligens is, mégsem evett soha húst.


Ráadásul az agy mérete az utóbbi 10-20 ezer évben (jé, ennyi ideje van állattartás) CSÖKKENT! Pedig egyre több húst eszünk azóta.

2016. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
76%

Nem a méretén múlik, te nagy szakértő, hogy mennyire okos az ember, de semmi baj. :)


És nem, nincs egyetértés benne, én pedig egyetemi szinten tanulom megbízható kutatási források alapján, hogy miért emészthető könnyebben az állati eredetű fehérje :D


De nem baj, nem bántom tovább a vegán lelked, csak mondom: ne próbálj tudományoskodni mert nem áll jól nektek. :) Akkor inkább maradjatok azon a szinten, hogy "jajj én nem tudok olyasmiből enni ami hajdan pislogott" :D. Mert lényegében ez az igazi (és egyetlen) érvetek, ami tényleg kikezdhetetlen.

2016. ápr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!