Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen állatot tartsak, ami...

Milyen állatot tartsak, ami azért pénzt is hozna?

Figyelt kérdés
A takarmányt meg tudom termelni saját magam, némi agrártudással azért rendelkezem is. Kb. 1200 négyzetméter felhasználható legelőm van, 250 négyzetméter udvar és hozzá egy 70 négyzetméteres régi istállóépület. Az se hátrány, ha ez a "hobbi" később kinőhetné magát komolyabbá.
2018. márc. 24. 21:13
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
61%
Nem is komolyan gondoltad ezt a kérdést?
2018. márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
40%

Szarvasmarha?

Önmagáért, illetve a tejtermékekért.

2018. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

hesteg irónia

Köszönöm a normális választ kedves utolsó! Megéri tej plusz hús? Az istállóban is anno tehenek voltak, úgy tudom

2018. márc. 24. 22:50
 14/36 anonim ***** válasza:
45%
Esetleg juhok, kecske? De a szarvasmarha is szóba jöhet.
2018. márc. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
69%

Az ország mely területén élsz?

Szerintem sertést most ne. Mi leálltunk egy időre a hizlalással, eladtuk mindet, félünk a sertés pestistől. Bár szerintem ha ennek vége, akkor nagyon megfog ugrani az ára a sertésnek.

Tehenet tejért nem éri meg. (Szerintem) Nincs ára a tejnek, plussz ahhoz,hogy leadd nagyon sok követelménynek meg kell felelni, tejhűtő meg ilyenek kellenek.

A helyedben lehet,hogy megpróbálnám a hízómarha tartást.

Azt lehet úgy is,hogy megveszed pár hetesen a borjakat és tejpótlóval itatod, vagy van pár tejelő tehened,aminek a saját borja alá veszel mèg két-három húshasznú borjút, attól függ mennyi teje van, és annak a tehénnek a tejével eteted, meg ha kell akkor kiegészíted neki tejpótlóval.

De ehhez is célszerű őstermelőit és tenyészkódot kiváltani, mert a vágóhíd csak ezzel veszi be, plusz állatorvosi igazolás , marhalevél.

2018. márc. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
70%

12-es vagyok.

Én nem tartok haszonállatokat, tehát saját tapasztalatom nincs sajnos.

Viszont ahol élek, van valaki, aki ilyesmi körülmények között, mint ami neked is rendelkezésre áll, belekezdett és nagyon bejött neki. Nem csinált hatalmas marhatelepet, de folyamatosan fenntartja az állományát. Szép házat épített, két gyereke van, a felesége nem dolgozik és már 3 alkalmazottja van.

Igaz, neki a szakmája hentes és mészáros, heti szinten emellett még vásárol és dolgoz fel disznót, néha birkát is, amiket kiárul a marha és a tejtermékek mellett.

Volt egy idő, amikor sajtkészítéssel is próbálkozott, de azzal leállt, maradt főleg a tej és megrendelésre a tejföl és túró.

Hogy ezt milyen törvényi háttérrel csinálja, azt nem tudom, de biztos, hogy legálisan, mert 15 éve kezdte és már lett volna baja belőle, ahogy én az embereket ismerem.

Érdemes lenne belekezdened én úgy gondolom.

2018. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! Megkérdezhetem, hogy milyen tartásban vannak a marhái az illetőnek? Kötött-szabad vagy egyéb variáció?
2018. márc. 25. 12:52
 18/36 anonim ***** válasza:
77%

Marhatartás 1200 négyzetméter legelővel?

Mennyi földed van?

2018. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk nem értem miért van ennyi válasz így lepontozva, de főleg nem értem hogy engem miért pontoztatok nullára amikor több variációt (kecske, juh, szarvasmarha) is felajánlottam...
2018. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Én csak a komolytalanokat pontoztam le.

Nem extenzív marhatartásra gondolunk, max. karámozási lehetőségre.

2018. márc. 25. 13:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!