Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen állatot tartsak, ami...

Milyen állatot tartsak, ami azért pénzt is hozna?

Figyelt kérdés
A takarmányt meg tudom termelni saját magam, némi agrártudással azért rendelkezem is. Kb. 1200 négyzetméter felhasználható legelőm van, 250 négyzetméter udvar és hozzá egy 70 négyzetméteres régi istállóépület. Az se hátrány, ha ez a "hobbi" később kinőhetné magát komolyabbá.
2018. márc. 24. 21:13
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Igazából olyan válaszokat szeretnék a legjobban, aki konkrét példával tud szolgálni. A haszonállatokat névről én is ismerem, tudom hogy tarthatnék disznót is meg kecskét is... :D
2018. márc. 25. 13:17
 22/36 anonim ***** válasza:
Mondjuk sehol nem kérted a konkrét példát a kérdésben. :D Igazából én konkrét példát csak a nyulazásból tudtam volna mondani de azt írtad hogy neked is vannak, meg ilyen adottságokhoz nem is ők a legmegfelelőbb választás.
2018. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Miért komolytalan neked pl. az én csincsillás ötletem?

Azt szerintem kevesen tenyésztik és a prémjét szokták venni.

Érdemes is segíteni itt, ha csak lepontozzák az embert. :(

2018. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
28%

" Szép házat épített, két gyereke van, a felesége nem dolgozik és már 3 alkalmazottja van.

Igaz, neki a szakmája hentes és mészáros..."


Ja hát, ha be tudja promózni a hentesboltban, és kisker áron el tudja adni, akkor biztos megéri.

Ilyen feltételekkel valószínűleg a nyúltenyésztés is jövedelmező lenne.



"...heti szinten emellett még vásárol és dolgoz fel disznót, néha birkát is, amiket kiárul a marha és a tejtermékek mellett. "


De hát miért csinál mást, ha ennyire jövedelmező az állattartás?

2018. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Mennyi földed van kérdező?
2018. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

A kérdésben írta:

"Kb. 1200 négyzetméter felhasználható legelőm van"

2018. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy értelmeztem, hogy van 1200 négyzetméter kaszálója, amin éves szinten pár körbála lesz. S ezen az 1200 négyzetméter kaszálón kívül van pár hektár földje is, ahol kukoricát, búzát tudna termelni az állatoknak.


Mert ha csak 1200 négyzetméter földje van összesen, akkor az aprójószág a maximum. Marha és disznó kizárva.


Legegyszerűbb lenne 30 tyúkot tartani, s eladni a tojást. Ez hozna egy kis zsebpénzt.

2018. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

40 ha szántóm van.

Azt az 1200 négyzetmétert szánom az állatokra, mint legelő vagy kifutó.

2018. márc. 26. 08:44
 29/36 anonim ***** válasza:
24%

"mint legelő vagy kifutó"


Magyar vagy?

Tudod mi a különbség a legelő és kifutó között?

Elmagyarázzam?


Honnan a bánatból kéne nekünk tudni, hogy te éppen mire gondolsz "legelő" alatt?

2018. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Legelőn legel. Kifutóban nem feltétlenül, ha nincs mit
2018. márc. 26. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!