Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mitől zavaros az akvárium?

Mitől zavaros az akvárium?

Figyelt kérdés

20 literes akvárium,benne 1 teknős. Hetente tisztítom, magát az aksit, és a köveket is átmosom forró vízzel, még a tekit is lemosom óvatosan, a vizet pedig kicserélem. Eddig mindig forraltunk vizet hogy a vízkő + a fertőtlenítés rendben legyen, és most kipróbáltam sima csapvízzel is, de mindegyik zavaros. Egyszer volt olyan hogy mennem kellett valahova pénteken és nem takarítottam ki, de mire hétfőn hazaértem kristály tiszta volt a víz.

Ez még nem a végleges akváriuma, ezért nem akartam még szűrőt venni. Lehet hogy javítana a helyzeten?

Egyszerűen nem értem hogy miután mindent átmosok és új vizet öntök az aksiba miért zavaros?Tanács? 19/L


2012. máj. 21. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Tegyél le egy pohár vizet egy lámpa alá, nézd meg az ködös lesz e, abba pl nincs kavics.


A friss csapvízben vannak alapból infuzóra papucsállatkák, és ezek képesek elszaporodni a fénytől.

Ha előtte áll a víz vödörben a fürdőszobában sötétben 2 napot, és azt öntöd be neki, talán úgy nem lesz zavaros, mert a sötétben elpusztulnak az infuzórák és utána már nem termelődnek újra.


A másik lehetőség, hogy a kavics porolódik fel. Ezt elkerülendő, amikor öntöd be a vizet, tehetsz alá egy kis műanyag tálat és arra öntöd a vizet, nem a kavicsra, így az kevésbé porol.

2012. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kellene az a szűrő.

És ne az akváriumban etesd a tekit, hanem egy külön tálban, akkor a kajától sem lesz koszos a víz, és ha szerencséd van a nagydolgát is elvégzi kint kaja után a teki, legalábbis az enyémek úgy szokták,így tovább marad tiszta a víz.

2012. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap kitakarítottam az aksit, ugyanúgy csapvizet kapott. Nem közvetlenül a kavicsra öntöttem a vizet, hanem a kezemre csorgattam. A kajáltatás eddig azért nem lavorban zajlott, mert nem akart enni, csak az aksiban. De tegnap evett lavorban is, szóval ehhez lesz szoktatva. Most szép tiszta a vize, remélem így is marad. Még 1x köszönöm. :)
2012. máj. 22. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!