Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért hiszik azt sokan hogy a...

Miért hiszik azt sokan hogy a dinoszauruszok túlméretezett pikkelyes gyíkok voltak miközben pont az ellenkezője bizonyított?

Figyelt kérdés
például melegvérűek voltak,a theropodák közül mind rendelkezett minimális tollazattal legalább(nyilván a hűvös éghajlaton élőknek vastagabb volt),a sauropodáknak is volt elméletileg valami tollazata de ez még nem bizonyított,a ceratopsiákat pedig tüskeszerű tollak borították gyakran a farok felett a tarajos sülhöz hasonló tüskéket viseltek(módosult tollak) a hadrosauridákon is volt valami de még az sem bizonyított.Miért hiszik azt az emberek hogy az egész testük tele volt pikkelyekkel és úgy néztek ki mint valami nagyra nőtt gyík?

#dinoszaurusz #Sauropoda #hadrosaurida #ceratopsia
2016. jún. 3. 18:50
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
9. jól tudod, azért mert az ősük egy tipikus hidegvérű teljesen pikkelyes hüllő volt attól még nem azok, nekünk embereknek is az volt az ősünk
2016. jún. 3. 19:02
 12/27 A kérdező kommentje:
olyan dinoszaurusz meg külön nincs hogy "raptor" olyan van hogy Velociraptor mongoliensis,Utahraptor... stb
2016. jún. 3. 19:04
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Első, fordítva, minden madár dinoszaurusz. S persze minden ma élő dinoszaurusz madár.


Kérdező, nyilván azért hiszik sokan azt, amit, mert ezt kapták a médiából. Viszonylag újkeletű még a tollas dinoszauruszok ténye is ahhoz, hogy elterjedt volna az átlagemberek között...


A velociraptor is egy kicsike, igen tollas jószág, de a Jurassic Park miatt egészen más kép él az emberekben... Nem tartom jónak, hogy fogják az egyik nevét, a másik vélt kinézetét, a harmadik méretét s úgy csinálnak dinoszauruszt... Dezinformáció.

2016. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Látom jártas vagy ezen a téren :) csak nem értem a kérdést. Itt sajna nem fogsz eszmecserézni mivel ide nem járnak se régészek se professzorok (nem sértésből) én tudok valamennyit de fele annyit sem mint amennyit te. Ha érdekel még valami elmondhatom azt amit én tudok de ne várj sokat :/
2016. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert a popkultúra meg a média ezt sulykolja beléjük.


Kövezzetek meg, de én például pontosan ezért orrolok a Jurassic Park/World filmekre és szigorúan csak a filmekre, nem a könyvekre, mert egy félrevezető képet alakítottak ki az emberekben a dinoszauruszokról. Sajnos sokan le vannak ragadva a 70-es, 80-as, illetve korai 90-es évek dinoszaurusz ábrázolásainál, miszerint dinoszaurusz=vérengző moziszörny és/vagy bamba, lomha óriásgyík.


Elég, ha felmegy az ember YouTube-ra, beírja a keresőbe, hogy dinoszaurusz és azt látja, hogy a legnépszerűbb videók alatti kommentrészlegen meglett férfiak arról vitáznak, hogy a T-Rex vagy a Spinosaurus a nagyobb, veszélyesebb, kúlosabb ragadozó...

Holott éppen annyi értelme van erről vitatkozni, mint arról, hogy a medve vagy az oroszlán-e a veszélyesebb. (Csak úgy zárójelben megjegyzem, hogy egy növényevő állat is legalább olyan veszélyes tud lenni, mint egy ragadozó, több halálesetért is felelősek, mint azok.) Hála ezeknek a filmeknek.


Félreértés ne essék, elismerem, hogy a Jurassic Park első része klasszikus, és cinematográfiai, valamint dramaturgiai és élvezeti szempontból magam is jó és szórakoztató filmnek tartom, de mint dinoszauruszos alkotás mélységesen megvetem. Tényleg nagy szükség lenne már olyan filmre, ami ezt a hibás berögződést egyszer s mindenkorra kitörölné az emberek fejéből. Akadtak ugyan darabok, amik jó úton indultak el, de ilyen-olyan oknál fogva egyikük sem vált akkora kultfilmmé, mint a Jurassic Park.

2016. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
nekem személy szerint tetszik a JP és a JW is, azokban a filmekben nem dinoszauruszok vannak hanem mind !nem csak az indominus rex! egy genetikailag módosított mutáns (kezdjük ott hogy a történet szerint békaDNS-el pótolták ki a dinoszauruszok DNS-ét, a dilophosaurusban meg biztos volt még egy kis gallérosgyík DNS is,a raptorok meg nem hasonlítanak semmire túl rövid a farkuk is pl)
2016. jún. 3. 19:26
 17/27 A kérdező kommentje:
szerencsére már vannak olyan játékok is amiben tollasak a dinoszauruszok pl The isle
2016. jún. 3. 19:50
 18/27 anonim ***** válasza:

Jaja a béka az zseniális volt... Az ember közelebb áll a dinoszauruszokhoz, mint a béka...

Az ilyen butaságoknál már nagyon tudok fújni egy filmre. Pár hónapja néztem meg a Jurassic Parkot (gondoltam, most már kell. az első Star Wars vagy 2 éve volt :D), nem igazán vágyom többre, iszonyú.

2016. jún. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok:


Na, igen, mint említettem, én is jó filmnek találom az első részt, csak éppen nem dinoszauruszos szempontból. Hiába vannak benne génmanipulált szörnyek, ám ettől függetlenül mégis ezt tartják a dinoszaurusz mozik alfájának és ómegájának. És éppen ez itt a probléma, hogy a fikciót sokan hajlamosak összemosni a valósággal. Ha odatartasz egy ilyen illető elé egy tollas raptort ábrázoló képet, akkor nagy eséllyel körbe fog röhögni, mert hát ugyebár más kép él róluk a köztudatban.


Közben eszembe jutott, hogy a Raptor Red c. regényt esetleg meg lehetne filmesíteni. Ha jó rendező keze ügyébe kerülne a project, talán lenne rá esély, hogy szülessen végre egy paleontológiai és élvezeti szempontból egyaránt korrekt alkotás.


Esetleg a Disney, okulva a korábbi hibáiból, bepróbálkozhatna egy remake-kel a 2000-res Dínó kapcsán. Én a magam részéről nagyon szeretem a mesét és sokakkal ellentétben elismerem az erényeit, de tény, hogy itt is csak a felszínt kapargatták és a végeredmény csak halovány kísértete annak a potenciálnak, ami benne rejlett. Volt szerencsém látni korai történeti-, és látványterveket, és ha a Disney fejesei nem kontárkodnak bele odaföntről és sürgetik a kiadást, sokkal meghatározóbb és népszerűbb darabot kaptunk volna.


A 2013-as, Dinoszauruszok, a Föld urai című film is talán ezt a csorbát akarta volna kiküszöbölni, még kevesebb sikerrel, hála az utolsó pillanatban beleerőltetett rém idétlen, hangalámondásos dumáknak.


Bár őszintén szólva néminemű kétségeim vannak afelől, hogy a gyakorlatban mennyire tudna népszerűvé válni egy tudományos szempontból többé-kevésbé hiteles, dinoszauruszokról szóló néma dokudráma, mert nem lehet véletlen, hogy ezidáig egyetlen stúdió vagy rendező sem merte élesben bevállalni.

2016. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A Raptor Red magyarul megjelent egyébként?
2016. jún. 3. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!