Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Sünibaj segítsete. K?

SOS! Sünibaj segítsete. K?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam 1 sünit és nem tudott járni valami bajvolt a lábával hazahoztam megetettem(giliszta) és itattam(víz) anyukám azt mondta, hogy a télen nálunk lehet, hogy biztonságban legyen de utána elengedem.Viszont ma nagyon fáradozott volt le is raktam aludni és most mikor megnéztem nem lélegzik nem dobog a szíve és olyan mint 1 kitömött műanyag süni teljesen szilárd nem mozog meghalt? vagy ilyen a téli álom,mi a baja?
2010. szept. 27. 21:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
100%

Meghalt.

Mi is találtunk egysünit, de mi egy éjszaka után visszavitük...

2010. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meghalt szegényke :(de téli álom is lehet mert ilyenkor nagyon lelassul az élet működés de figyeld erősen és ha minimálisan is mozog a tüdeje akkor téli álom ..szerintem :)
2010. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

biztos hogy meghalt?találtam egy cikket kimásolom amit találtam benne és ha ez van?

A sün testhőmérséklete 5 Celsius fok alá süllyed; szívverése a percenkénti 180-ról nyolcra redukálódik; légzése 40-50-ről 3-4-re csökken percenként. A peleféléknél a szívverés száma a szokásos másodpercenkénti 30-ról 6-13-ra csökken, két lélegzetvétel között pedig akár 11 perc is eltelhet. A közönséges ürge testhőmérséklete pedig kevéssel fagypont fölé, két Celsius fokra süllyed. A legtöbb emlősfaj a téli álom alatt összegömbölyödik, hogy minél kisebb legyen a hőleadó felület ha ez van? nem akarom hogy meghaljon :( nemtudok vele valamit csinálni?

2010. szept. 27. 21:22
 4/75 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom a sünidet!


Igazad van, nagyon úgy tűnik, hogy vagy téli álmot alszik, vagy elpusztult szegény. HA tegnap sokat evett akkor nagy valószínűséggel csak szunyál, de ha csak úgy beletúrt, akkor nem akarlak elkeseríteni, de nagy valószínűséggel elpusztult.


HA szeretnél biztosra menni vigyétek el állatorvoshoz egy cipős dobozba... bár az orvos is ember ő is tévedhet!


Egyet ajánlnék, hogy semmiképpen sem temessétek el, hanem vagy vigyétek ki az erdőbe egy bozótos alá vagy olyan helyre ahol rengeteg szúrós bokor van és a közé rakjátok, hogy a kutya meg a macska ne tudja megenni...

2010. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
100%

ha szilárd, és olyan mintha műanyag lenne, akkor az már a hullamerevség :(

azért várj még egy kicsit, később is ellenőrizd, és ha hideg, akkor biztosra veheted hogy meghalt szegényke

2010. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 A kérdező kommentje:
istenem annyira izgulok szegény még csak nem is felnőtt süni:( ,1 kis ágyacskában fekszik majd még figyelem lehet h megmozdul remélem...:(
2010. szept. 27. 21:26
 7/75 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp doki kéne ehhez.

Legalább megállapítaná,nem volt-e emberre veszélyes fertőző betegsége az állatnak.

Télen is lehűl ám a testhőmérsékletük!

2010. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:
na de és ha meghalt az mitől lehetett?
2010. szept. 27. 21:27
 9/75 anonim ***** válasza:
100%

Én itt azt olvastam, h össze gömbölyödik. Lehet, h meghalt szegény.

[link]

Lehet, h elütötte egy autó vagy bántotta őt valaki.

Esetleg vidd el mutasd meg állatorvosnak.

Egyébként ha él és eteted őt utána sünt tilos vissza engedni a természetbe mert nem tudja már ellátni magát és éhen hal.

Tehát, ha etetni kezdesz egy sünit élete végéig gondoznod kell.

2010. szept. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:

a linkből másoltam:

Erre az idõre tömör, teljesen merev, tüskés gombóccá húzza össze magát, szétnyitásához nagy erõre lenne szükség.

ez lehet a merevség?

2010. szept. 27. 21:32
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!