Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Sünibaj segítsete. K?

SOS! Sünibaj segítsete. K?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam 1 sünit és nem tudott járni valami bajvolt a lábával hazahoztam megetettem(giliszta) és itattam(víz) anyukám azt mondta, hogy a télen nálunk lehet, hogy biztonságban legyen de utána elengedem.Viszont ma nagyon fáradozott volt le is raktam aludni és most mikor megnéztem nem lélegzik nem dobog a szíve és olyan mint 1 kitömött műanyag süni teljesen szilárd nem mozog meghalt? vagy ilyen a téli álom,mi a baja?
2010. szept. 27. 21:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
100%

juj eszembe jutott valami!


HA most össze van gömbölyödve és nem tudod szétnyitni (vastag szövetkesztyűbe nézd meg) akkor nézd meg minden nap! Nem kell erőlködni, csak lazán, mert ha tényleg elpusztult akkor simán szét lehet nyitni pár napon belül mert elernyednek az izmok... tudom, mert a csinimet én is bent hagytam a ketrecébe 1-2 napig és nála is ezt vettem észre, olyan esetlenke lett.. Ha a szemét is megnézed, szétnyitod a szemhéját akkor ha beesett a szeme (jól látható, de ne nyomd meg) akkor nagy valószínűséggel eltávozott az örök vadászmezőkre, de ezt is minimum 2 nap múlva fogod csak megtudni.. :(


Bár azt nem tudom, hogy a sünit a téli álom alatt szét lehet-e nyitni, de az tuti, hogy nem esne be a fekete gomb szeme, ha alszik...

2010. szept. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
100%

jaj kimaradt:

a csinim az első napon merev volt (hullamerevség), majd azt hiszem a 2-3 napon "ernyedt csak el"... hideg volt a mancsa, és a talpa már nem volt rózsaszín, hanem sápadt fehéres. A szem golyója szintén csak a 2-3 napon esett be.


de tényleg, most már csak kesztyűbe érj hozzá!

(amúgy ha elpusztult az első 3 napon még nem lesz "szaga" ezt nyugodtan meg is mondhatod anyudnak, ha nagyon problémázik...)

2010. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a komikat már kezdtem sírni de egészen megnyugodtam hogy lehet hogy csal alszik de hát 50-50 % az esélye :(
2010. szept. 27. 21:37
 14/75 anonim ***** válasza:

Így nem lehet tudni,mi baja lehet(ett),mert ezt csak doki tudja megmondani.

Van egy csomó zoonozis,amit megkaphattok tőle,pl.veszettség is.Annak is tünete a nehéz mozgás,bénulás,és gyógyíthatatlan,halálos fertőzés!

Ezen kívül még lehet ezerféle baja,mindenképp doki kéne,hogy ezeket kizárja ha él a süni,ha nem.

2010. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
97%
Nemtudom tudod e de a sünök szinte szimbiozisban élnek tetvekkel,bolhákkal,kullancsokkal amik különféle elég ocsmány betegségeket terjesztenek,ezenkivül ahogy előttem is irták a veszettség elég gyakori a sünöknél,úgyhogy máskor ne vidd haza,hanem ha mindenképp segiteni szertenél rajta inkább állatkertbe vidd be,ugy hogy szabad kézzel nem nyulsz hozzá.
2010. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
95%

az is lehet hogy elütötték, vagy bél gilisztája van/volt...stb.


Tényleg ha lehet akkor valami fertőtlenítőszerrel moss kezet, ebben anyud biztosan segít majd!



Egyébként meg dicséretes, hogy magadhoz vettétek, de legközelebb azért ne felejtsd el, hogy a kis vad jószágok is okozhatnak még kellemetlen meglepetéseket is neked (fertőzések)

2010. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 A kérdező kommentje:
igen tudom de 1 kicsi állatkerttől messze faluba ez volt a könnyebb választás és nagyon megsajnáltam...jah és nyitva van a szája és nem alvósan hanem ...halottasan:'(
2010. szept. 27. 21:44
 18/75 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, ha el is pusztult, Te tényleg mindent megtettél!


Szerintem hálás is, hogy még kajálhatott egy utolsót, és nyugodtan elmehetett szegényke. Most gondolj bele, ha a haldoklása során odament volna egy kutya és elkezdte volna piszkálni! Így legalább nyugodtan örök álomra hajthatta a fejecskéjét!


(tényleg nem ártana megmutatni állatorvosnak, mert ha megharapott vagy megszúrt a tüskéje akkor lehet hogy te is elkaphattál tőle valamit...)

2010. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:

Lehet, h tényleg meghalt.

A 21:32-től kérdezem miért hagytad bent a halott csinit a ketrecben?

2010. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 A kérdező kommentje:
oké, akkor majd mondom anyuéknak h nézessük meg állatorvossal,de remélem csak alszik.köszönöm a válaszokat és ...jó éjszakát
2010. szept. 27. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!