Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Sünibaj segítsete. K?

SOS! Sünibaj segítsete. K?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam 1 sünit és nem tudott járni valami bajvolt a lábával hazahoztam megetettem(giliszta) és itattam(víz) anyukám azt mondta, hogy a télen nálunk lehet, hogy biztonságban legyen de utána elengedem.Viszont ma nagyon fáradozott volt le is raktam aludni és most mikor megnéztem nem lélegzik nem dobog a szíve és olyan mint 1 kitömött műanyag süni teljesen szilárd nem mozog meghalt? vagy ilyen a téli álom,mi a baja?
2010. szept. 27. 21:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
100%
Nézd... én sem akarlak elkeseríteni, de nagy valószínűséggel elpusztult. Ha már úgy találtál rá, hogy sérült volt, akkor lehetett belső vérzése is, ami ugyan úgy halálos...Ha ma még nem láttad mozogni, akkor nagy valószínűséggel az éjszaka elpusztult... Igaza van annak, aki azt írta, hogy te mindent megtettél. Legalább nem egy kutya kergette a halálba. Amit még tenni tudsz, hogy vagy elviszed állatorvoshoz vagy pedig megfigyeled még 1-2 napig. Édesanyádnak is szólhatsz. Ő mégis csak tapasztaltabb az életben. Hátha tud végleg mondani valamit. Őszintén szólva nem hinném, hogy téli álmot aludna.
2010. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
100%

21:32-es vagyok!


Öööö.....hát hogy is mondjam....biztos ki fogtok röhögni, főleg hogy akkor már 20 éves voltam. Egyszerűen azért mert már megvolt 12 éve nálunk, és a kezemben lehelte ki az életét. Emlékszem tán éjjeli egy volt mikor végleg feladta, és elment. Végig a kezemben volt és simogattam... nem tudtam volna feldolgozni, ha azonnal becsomagoltam volna és a kukába dobtuk volna...egyszerűen 12 évet nem lehet így lezárni, és amúgy is...szintén röhögni fogtok, de másnap elmentem egy faárukat áruló boltba és vettem alapanyagokat amiből "mini koporsót" készítettem ( ez is hozzájárult ahhoz hogy el tudjam engedni lélekben). kibéleltem forgáccsal és a kedvenc kajáival... Aztán kimentünk a kertbe és jó mélyre eltemettem, persze csak egy kis ásónk volt... (kb 4 méterre, na hát ez is hozzájárult hogy tényleg el tudjam engedni..)


Nem ér röhögni, okés! :) Én ilyen érzékeny lelkületű ember vagyok!

2010. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:

ma még mozgott,próbált mászkálni is aztán amikor lefektettem, talán fél óra múlva észre vettem, hogy nem mozog és akkor felvettem az ágyából és kemény volt,megijedtem és kiírtam a kérdést és elkezdtem utánaolvasni,de akkor lehet h többet nem kel fel...

anyukám éjszakás reggel rögtön szólok neki

2010. szept. 27. 22:12
 24/75 anonim ***** válasza:
66%

jaj lemaradt


XDDDD


(mert azért önkritikám van!)

2010. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 A kérdező kommentje:
figyelem pár napig ha semmi akkor én is eltemetem :(
2010. szept. 27. 22:15
 26/75 A kérdező kommentje:
de azért még reménykedek, ki tudja lehet, hogy arra kelek hogy mocorog, az jó lenne...
2010. szept. 27. 22:16
 27/75 anonim ***** válasza:
100%

(ne haragudj, az előzőt nem neked szántam kedves kérdező, hanem a sztorim végéhez írtam)



Szorítunk értetek!



De most már tényleg nyomás aludni, oké?!

Jó Éjt!


(majd írj, hogy mi van / lett vele!)

2010. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:

utolsó: Mért röhögnénk? Nagyon szép amit leírtál, nem röhöglek ki, én is nagyon érzékeny vagyok az állatkáimra. Mindegyiknél nagyon sírok ha meghal, még annál is, akit életében csak párszor megsimogattam.


Kérdező: Szerintem meghalt, ha ki van nyitva a szája :( Nekünk is "van" 1 sünink, vagyis eddig 2 volt, de az egyiket megfújtották a kutyáim. Bár nem a miéink, de mindig elcsórják a macskáim whiskasát, vizét na meg a csontjaikat [mmint a kajájukat xD], apám nagyon szereti őket, tök szomi volt, mikor látta, hogy az egyik meghalt :'(

2010. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 A kérdező kommentje:
rendben holnap is írok és jóéjt
2010. szept. 27. 22:17
 30/75 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghalt, sokmindentől lehetett,nem tudhatod mi történt vele amitől nem tudott járni. De figyelgesd picit...hátha nem. :( Ha mégis akkor nagyon sajnálom
2010. szept. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!