Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig él egyedül egy degu?

Meddig él egyedül egy degu?

Figyelt kérdés

tegnap megdöglött a tesója és 3évig voltak együtt.

azt mondják a degu társaslény és ha magányos abba bele is pusztulhat.mihamarabb beszerezzek mellé egy degut?


2010. nov. 19. 15:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
csak degukaja meg alma
2010. nov. 19. 15:52
 12/22 anonim ***** válasza:
hát akk lehet h az almától, mert a deguk hajlamosak cukorbetegségre.
2010. nov. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

juuj,tényleg???

azt olvastam hogy alma is pótolja a vizet,akkor inkább vegyek itatót??de a másiknak semmi baja....

2010. nov. 19. 16:02
 14/22 A kérdező kommentje:

De ha beszerzek mellé egy degut az inkább lány legyen,nem??

nehéz lesz neki sztem verekednek majd.mennyi idős degut tegyek be mellé?vagy az mindegy?sztem nem mert ha kicsit teszek be mellé lehet megeszi vagy kárt okoz benne....

2010. nov. 19. 16:27
 15/22 anonim ***** válasza:
Amúgy olvass utánna, hogy milyen társat válassz a degudnak. Én nem tudom, hogy a deguknál mi a "szokás", de például a tengericociknál az ivar, és az életkor sem mindegy, és az "összeszoktatásnak" is lehetnek "buktatói". Viszont, ha sikerül válsztás, akkor degudnak nem kell egyedül vselnie a deguság minden nyűgét.
2010. nov. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
köszi na választ,eggyetértek szerintem se mindegy hogy hány évesek stb..hát utánanézek mindenképp
2010. nov. 19. 17:30
 17/22 anonim ***** válasza:

Én csak arra tudok hagyatkozni, amit a tengerimalacokkal kapcsolatban a keresztanyámtól hallok félfüllel.

Azoknál a jószágoknál hierarchia is van.

Szerintem valami tenyésztőtől kellene kérdezni, mert sokszor az állatkereskedésben sincsenek képben, vagy valami degus fórumban kérdezz. Biztosan van olyan is, ha malacos is van...

2010. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

a mi degunk kb 8-9 hónapos, mindig egyedül volt, semmiféle halálvágy vagy egyéb nincs nála (sokat van kinn, és kicsit kutyaszerűen van tartva:simogatás, játék, fogócska. jelen pillanatban a párom új telefonját együtt nézegetik.)

de más írta már, hogy a párban tartottaknál ha az egyik meghalt, a másik képes volt utána halni bánatában (nem evett, gunnyasztott stb). mivel 3 évig együtt voltak, inkább vegyél hozzá másikat, az a tuti. (az is lehet, hogy rövidebb életű volt a másik alapból: mert természetben kb. 1 (!) évig élnek, fogságban akár 5 évig is,(van aki 6-8 évet ír). ez alapján a 3 az átlag életkor, nem feltétlenül a rossz tartás v. betegség miatt halt meg.

szóval, ha veszel hozzá társat, ha nem akarsz piciket, akkor egyneműek legyenek. rangsor van náluk, azt úgyis bunyóval döntik el, tehát a kor lényegtelen. de mivel a tiéd már erősen középkorú, állatkereskedésben csak ennél fiatalabbat kapsz. egykorút v. öregebbet kizárt dolog.

egy biztos: egyedül ne hagyd.

2010. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az enyém már hat éves és egyedül volt mindig.
2010. nov. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!!hát akkor mindenképp beszerzek,hát igen olvastam hogy bunyó lesz belőle de muszály lesz szegénynek elfogadni ha nem akar egyedül lenni,enni még eszik remélem megmarad míg nem szerzek majd jövö7en beszerzek egyet...Én úgy vagyok vele minden állat mellé kell még egy cicánk is kettő van!Én sajnálok minden állatot egyedül rossz lehet nekik is ahogy az embernek!!
2010. nov. 20. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!