Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikorra fogadják el egymást?

Mikorra fogadják el egymást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai nap vettem barátnőmnek születésnapjára egy hím dzsungáriai törpehörcsögöt.6 hetes volt.

Ő előtte egy nappal kapott egy nőstény dzsungáriai törpehörcsögöt.A hím pár nappal [2-3] fiatalabb a nősténynél.Ugye vittem hozzá ma a születésnapjára a hímet.

Beleraktuk az akváriumba a nőstény mellé.

Az elején szagulgatták egymást meg hasonlók.

Aztán egy picit elkezdtek "verekedni".

De ez a "verekedés" annyiból állt,hogy mind a 2 hörcsög oldalt feküdt,és mint a "k*csög karate",azaz csak így a mellső végtagjaikkal ütögették egymást.Ez kb 3x volt.

Közben még a nőstény cincegett.

Ez volt 16:00-16:30 között.

Aztán pedig már teljesen együtt ettek,aludtak,stb.

Lehetséges,hogy nem lesz már komolyabb "verekedés",stb?

Megszokhatták egymást ennyi idő alatt?

Remélem igen.Nem örülnék neki,ha megharapnák egymást,stb.

Csak normális,hozzáértő válaszokat várok.

Aki nem a kérdéssel kapcsolatosan ír,jelentem.

Köszönöm szépen a segítséget.

Sziasztok


2011. márc. 7. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan tengerimalacaink vannak,és náluk csak egyneműeket célszerű együtt tartani,de én úgy tudom hogy a hörcsögök magányos állatkák,és ha összerakják őket másik állattal akkor annak verekedés lehet a vége.A ti esetetekben még ott a szaporulat veszélye is.
2011. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom,azt is tudjuk,hogyan kell majd ezt kezelni.

Csak figyelni kell, hogy ne szaporodjon egymás után sokszor, mert az anyahörcsögneknek kell pihenő.Ha sokat szaporítanánk egymás után akkor előbb utóbb megölné a kölykeit

2011. márc. 7. 21:14
 3/10 anonim ***** válasza:

És azt hogy oldjátok meg hogy ne szüljön sokszor egymás után? Nem olyan egyszerű azért ez a dolog...

A hörcsög magányos állat, nem kell feltétlenül párban tartani, 2 ketrec is megoldás (talán a legjobb).

2011. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy hülyeség volt egyberakni őket?:(

Pedig olyan jó lett volna :/

2011. márc. 7. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Szerintem mindenképp szedjétek őket szét. A 2 ketrec jó megoldás, vagy az egyiket ajándékozzátok el.

Meg is ölhetik egymást ha össze vannak zárva, + a hörcsögmama akkor is megölheti a kicsiket ha stresszes, vagy valami nem megfelelő neki.

2011. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Muszáj lenne,jobb lenne nekik így?:(
2011. márc. 7. 21:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez lenne a legjobb, már amiatt is mert nem azonos neműek. Ha ki is jönnének egymással, nem tudnátok megakadályozni azt, hogy kicsik szülessenek.


A nagy átlag szerint nem igazán fogják szeretni egymást.

2011. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
lehet, most fognak szaporodni és azért, de nem jó ha sokat szaporodnak, mert belehal a nőstény
2011. márc. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Itt van pár kép rólluk :)

[link]

[link]

[link]

2011. márc. 8. 14:33
 10/10 anonim válasza:
aranyosak , de a höri magányos farkas. Nem kell két ketrec, elég ha elválasztod a mostanit , ha az elég nagy hozzá.
2011. márc. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!