Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tennem újszülött és...

Mit kell tennem újszülött és anya tengerimalackákkal?

Figyelt kérdés
3 hete kaptam egy tengeri malacot.Nem tudtam, hogy babákat vár, azt hittem csak pufi, mert rengeteget evett.Tegnap viszont 3 picinek adott életet.Sajnos nekem még nem volt tengeri malacom, így nem tudom, hogy etessem tovább azzal, amit eddig evett, vagy változtassak az étrendjén.Eddig magokat evett, paradicsomot, paprikát, uborkát, répát, salátát, almát.A picikkel van-e valami teendő( egyébként nagyon szépek, és életre valóak).Mikortól vehetem kézbe őket, hogy megszokják az ember érintését, és ne legyenek vadak.Kell-e nekik valamilyen oltás, vagy valami?Mindent szeretnék tudni velük kapcsolatban, de megkérek minden kedves válaszolót, hogy ne küldjetek linkeket, mert már sokat olvastam róluk, de én a tapasztalatokban jobban bízok :) Köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 15. 20:56
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Szia :)
2011. máj. 15. 21:54
 22/28 anonim ***** válasza:
Azt már írták előttem, hogy a széna nagyon fontos, az legyen mindig előttük. Viszont a magokat hanyagolni kéne! Alapjáraton sem jó magkeverékkel etetni a malacokat, mert nem tudják úgy meghámozni a héjas magvakat, mint pl. a hörcsög vagy a mókus, és a lenyelt héj kiszúrhatja a nyelőcsövüket vagy a gyomrukat, belüket. Na meg baromira hizlal is, hiszen ezeknek a magkeverékeknek a nagy része szotyi meg kukorica. Olyan tápot vegyél, amiben lehetőleg nincs se szotyi, se kukorica, se semmiféle színes izé, csak a zöld táprudacska. Max. egy kis csipkebogyó vagy hántolt árpa még belefér. És ez se legyen folyamatosan előttük, a fő táplálékuk a széna és a gyümölcsök, zöldségek legyenek! Ha a tápban nincs C-vitamin, akkor azt is mindenképp adj nekik külön, pl. csepp formában a vizükbe. De ha van is, akkor se árt, ha adsz, főleg ilyenkor, hogy babákat nevel. Sok szerencsét a picikhez! Ha van köztük lány, mindenképp tarts meg a mama mellé, elvégre társas állatok! :)
2011. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Ja , és 2 hetesen nehogy elválaszd őket az anyjuktól! Ideális esetben 4 hetesen választhatók, de ha a hím kölykök nagyon elkezdik vegzálni az anyjukat vagy a nőstény kölyköket, akkor őket el lehet választani 3 hetesen, de 2 hetesen semmiképp, akkor még nagyon picik!
2011. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

4 hetesen válaszd el őket

és kérdezzd meg az állatorvost vagy ha te is meg tudod nézni akkor nézd meg hogy fiúk vagy lányok mert egy tengerimalacot nem szabad egyedül tartani ezért ha van közöttük lány akkor azt hagyd az anya mellett és a fiúkat meg ajándékozd el de csak párban

köszi:D

2011. máj. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Széna,répa,alma,ubi,paprika,paradicsom,padlizsán...ezeket nekem imádják

most nem szennyezett füvet is szedhetsz nekik (1 napi álljon szétteritve mielőtt odaadod)


kiveheted nyugodtan őket,fog velük foglalkozni utána is a mama


a forgácsot,vagy ami alattuk volt,most már cseréld ki ha edidg nem


a vizük nem tudom miben volt,de önitatóból minden malacka iszik (kivéve ha rengeteg zöldséget kap,akkor nem),az önitató végét kend be azzal a zöldséggel amit legjobban szeret (én ubival kenegettem,3 nap alatt rászokott)


oltás nem kell nekik


4 hetesen el kell választani a fiúkat,ha nem tudod megállapitani hogy melyik fiu melyik lány,akkor vagy vidd el dokihoz (nekem ingyen megmondta még az első malackámnál,azóta tuom magamtól is),vagy linkeld be ide,vagy küldj priviben képet és megmondom )


ami még fontos.most már ugye fűtés nincs,vigyázz,ha szellőztedd,akkor őket ne nagyon érje a huzat,mert megfáznak,és akkor hurcolhatod dokihoz injekcióra


figyeld hogy szopnak-e rendesen,a súlyukat is mérheted és irhatod (eleinte minden este lemértem őket,látszódjon ha fogynak,ilyen piciknél fontos h ne fogyjanak)

2011. máj. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Nagyon sokat segítettetek :)))
2011. máj. 16. 10:27
 27/28 A kérdező kommentje:
21:54-esnek üzenem, hogy a hapit@freemail.hu-ra küldd el légy szíves az email címedet, és küldöm a képeket. Köszönöm
2011. máj. 21. 09:31
 28/28 anonim ***** válasza:
Szia!Akkor írok privátba,köszi előre is a képeket!Megy a levél most!21:59-es (89%).
2011. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!