Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tennem újszülött és...

Mit kell tennem újszülött és anya tengerimalackákkal?

Figyelt kérdés
3 hete kaptam egy tengeri malacot.Nem tudtam, hogy babákat vár, azt hittem csak pufi, mert rengeteget evett.Tegnap viszont 3 picinek adott életet.Sajnos nekem még nem volt tengeri malacom, így nem tudom, hogy etessem tovább azzal, amit eddig evett, vagy változtassak az étrendjén.Eddig magokat evett, paradicsomot, paprikát, uborkát, répát, salátát, almát.A picikkel van-e valami teendő( egyébként nagyon szépek, és életre valóak).Mikortól vehetem kézbe őket, hogy megszokják az ember érintését, és ne legyenek vadak.Kell-e nekik valamilyen oltás, vagy valami?Mindent szeretnék tudni velük kapcsolatban, de megkérek minden kedves válaszolót, hogy ne küldjetek linkeket, mert már sokat olvastam róluk, de én a tapasztalatokban jobban bízok :) Köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 15. 20:56
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
A mama malackával jóban vagyok, mert szinte állandóan az ölemben van, és hagyja hogy simogassam.De a biztonság kedvéért várok vele.Köszönöm.
2011. máj. 15. 21:28
 12/28 anonim ***** válasza:
Persze,várjál még,annál nagyobb lesz majd az öröm foglalkozni a babákkal is!Biztos nagyon szépek!
2011. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Esznek szénát?
2011. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Szénát még nem adtam nekik :( Nagyon szépek, de ahogy látom, az egyik rövid szőrű lesz, a másik kettő pedig hosszú szőrű, mint az anyukájuk.Már alig várom, hogy a kezemben tarthassam őket, olyan cukik :))) Már most imádom őket :)))
2011. máj. 15. 21:34
 15/28 anonim ***** válasza:
SZÉNÁT,MINDENKÉPPEN!!!!!!!!!!!!!!Jajj én is úgy megfognám azokat a pici babákat!!
2011. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Holnap veszek akkor szénát :) Most néztem meg őket, de nagyon nehéz megállni, hogy ne simizzem meg.:)Tündériek :)))
2011. máj. 15. 21:46
 17/28 anonim ***** válasza:
Szénát mindenképpen!!Fogkoptató,a pocakjuknak is kell!!!!!Olvass utána!!!Na jó,picit simogasd meg a hátukat picit!Beszámolsz majd róla?:-)
2011. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.:

" A szénának nagyon fontos szerepe van a tengerimalac táplálkozásában, egyensúlyban tartva az emésztést és koptatva a fogakat, ezért állandóan legyen előtte, hogy a nap bármely órájában hozzájusson.

Bármilyen összetételű tápot is fogyaszt a tengerimalac, egészsége megőrzése végett mindig szükséges a naponta adagolt, friss széna."

2011. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Félek, hogy a mama utána nem törődne velük, így várok még azzal a simivel.De ha lefényképeztem őket, akkor privátban küldök képet róluk :)
2011. máj. 15. 21:53
 20/28 anonim ***** válasza:
Rendben!Szia!
2011. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!