Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tarthatjátok igy szegény...

Hogy tarthatjátok igy szegény állatokat?

Figyelt kérdés

Nem túl régi kérdésben linkelte a kérdező:


[link]


majd válaszban más ezt linkelte,mint sajátot


[link]


Tengerimalacnak kb 50x40-es ketrec?

Arról már nem is beszélve hogy egyedül vannak.


jó,én már a másik véglet vagyok,8m2-en van 4 malackám,házikókkal,bújóházzal,ilyen-olyan játszásra alkalmas dologgal...de ez amiket linkelnek...


aki nem tud megfelelő körülményt biztositani,az miért veszi meg őket????


2011. jún. 6. 18:56
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Én is kérdezőnek adok teljesen igazat. Bár nekem nem volt soha tengerimalacom, de van 2 törpehörcsögöm, mindkettő külön ketrecben és mindkét ketrec legalább kétszer akkora, mint a képen látható, ha nem nagyobb, pedig egy törpehörcsög lényegesen kisebb, mint egy tengerimalac. Mielőtt megvettem az első hörikémet, 2 hónapig gyűjtögettem neki szép lassan a felszereléseket. Mi sem vagyunk eleresztve anyagilag, de apránként mindent be tudtam szerezni. Addig eszembe sem jutott megvenni az állatkát, amíg nem voltak megfelelő körülményei. Ez alap szerintem, ha felelősséget vállalsz egy másik élőlényért, aki teljes mértékben tőled függ. Utánaolvastam, hogy milyen körülmények a megfelelőek neki, hogy lehet egészséges és teljes élete. Ezzel szemben volt egy barátnőm, aki vett 2 hörcsögöt, bedobta egy aránylag nagy terráriumba őket, de kaján meg vízen kívül nem volt semmi, amivel játszhattak volna és mivel nem is foglalkozott velük teljesen megvadultak, nem lehetett még az ételüket sem úgy berakni, hogy ne harapták volna meg. Pár hónap múlva már 21 hörcsög lett ebből a kettőből és mindet visszavitte az állatkereskedésbe...teljesen le voltam döbbenve. Másik példa a rossz állattartásra, hogy a 2. hörcsögömnek vettük a ketrecet és beszélgetésbe elegyedtem az eladóval, akinek volt egy kislánya és annak egy hörcsöge, akit nem lehetett megsimogatni sem, mert véresre harapta bárki kezét. Érdekes az én hörcsögeim soha senkit nem harapnak meg, pedig volt már, hogy kisgyerekre nem figyeltem fél percre és nem túl óvatosan bánt vele (de jelzem azonnal kivettem a kezéből) és mégsem harapta meg. Lehet, hogy a te malackád nem harap meg, talán másképpen fejezi ki azt, hogy nem érzi jól magát, mert egy állat nem fogja megmondani neked, hogy jól vagy rosszul érzi-e magát, vagy mennyire stresszes az élete, neked kell tudnod, hogy mire van szüksége és azt még a vak is látja, hogy ez a kis hely nem megfelelő neki. Sajnálom, hogy bárki vehet magának állatot, minden felelősségtudat nélkül.:(

És egyébként ezeken nem megsértődni kell, vagy támadni, ahol csak tudsz, hanem belátni, hogy rosszul döntöttél és tenni ellene. Senki sem tökéletes, de törekedni lehet rá...amúgy sem akart senki rádtámadni, amíg te ki nem eresztetted a méregfogaidat...gondolkozz el ezen!

2011. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__1871520-t..


erre a kérdésre ma reagált egy vadbarom,kérdés az volt hogy mennyi táp kell egy malackának,egy anyuka kérdezte aki a gyerköcöknek vesz kedvencet


erre,az idióta:

woar válasza:


Emiatt nem kell annyira aggódni. Ez az állat szeméten él. Lehet most hüledezni, de az őshonos környezetében azért tartják, mert megeszi a szemetet, gyorsan szaporodik és finom. Háztartási szemetet alakít át hússá :)

Bármilyen, amúgy a komposztálóba kerülendő, szemetet nyugodtan add oda nekik. A répa végétől a krumplihéjon át a paradicsom száráig mindent feldolgoznak.


woar válasza:


8:28-nak


Most lett leépítve az alom, kettőt tartottam meg. Az egyik 2 éves, az anyját 3, 3,5 évesen ajándékoztam el, a másik két hónapos (a két éves utóda), a kedves papa 5 évet élt és kb 90 utódot nemzett. Ami nem óriáskígyóban végezte és tudom hová került azok köszönik jól vannak.



akir érdekel a reagálás,ott a kérdés..


de az ilyet tényleg odaadnám egy óriáskigyónak kikötözve...

2011. jún. 8. 13:45
 33/34 anonim ***** válasza:

kedveském! (akié ez a malac a kis ketrecben)

ezt sztem te is meg tod venni : [link]

és még 1 malackát hozzá nem akkora kérés...

nem akarok gonosz lenni de ez iszonyat kicsi ,és a tengerimalacok 30-40 fős CSAPATOKBEN ÉLNEK nem jó nekik egydül

meg még ezt a könyvet megvenned és átolvasnod nem ártana: [link]

2011. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Húha, akinek nincs pénze egy normális ketrecre sem, az ugyan minek vesz ilyen kisállatot. Teljesen igaza van a kérdezőnek. ez kimeríti az állatkínzás fogalmát. Vagy akkor tessék beadni valamelyik menhelyre, mert a ketrec bizony nem kerül sokba, sőt ha az alapvető kaja szükségletét vesszük alapul egy tengeri malacnak, akkor eléggé megkérdőjelezhető, hogy egyáltalán kap-e rendesen ennivalót, hisz közel annyiban van, mint egy ketrec, vagy még többe, mint egy használt ketrec. Az első képen lévő malac szőrén tisztán látszik, nem egészséges!!!!
2011. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!