Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom pisije...

A tengerimalacom pisije beleevődött a műanyagba (a ketrec alja műanyag)?

Figyelt kérdés

Ma próbáltam kimosni, először ecettel (mindig ezzel mosom), majd sikálóporral (tudom, nem szabad, többször is kiöblítettem utána), gyökérkefével, mégsem jött ki a pisi. Ti mivel szoktátok kiszedni?

Természetesen van alatta forgács, nem is kevés, a pisi mégis átszivárog. Hetente egyszer almozok. Valami ötlet?


2012. febr. 11. 17:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Le kell szedni, szaga van. Nekem a vízkőoldó sem volt elég erős, azért kellett a sósav. A húgykő elég makacs. Mi bajod a sósavval? Olcsó, elérhető.Bárhol kapható, olcsó. Jól leöblíthető.Esetleg ha nagyon akarod, lemosás után közömbösítheted egy cifes vagy szódabikarbónás súrolással.

Ruhádra ne fröccsenjen. Az ecetben áztathatod egy évig.

Kémia? Sav+bázis? Emlékszel? A húgykő agresszív, hiába simogatod, legalább nekem nem működött.

2012. febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Norina86 ***** válasza:

20%-os ecet tényleg bevált eddig a legmakacsabb esetben is. 20 percig áztatni kell tömény ecettel, hogy legyen rajta bőven, utána kefével sikálni, és lejön. Lehet, hogy nem 20%-ossal próbálkoztál?

A sósav valószínűleg megeszi a műanyagot is, és ha klóros cuccok is mérgezőek szegény malackáknak, akkor a sósav nem az szerinted?

2012. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

nem megitatni kell :)

lehet a 20% jó

az is erős sav

sósavból is a 20%-ra gondoltam, háztartási

2012. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
20%-os ecetbe szoktam szórni szódabikarbónát, úgy hatékonyabb.
2012. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!