Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy tengerimalacot csak párban szabad tartani? Tart valaki egyedül?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretnék majd, de csak egy kisállat tartására van lehetőségem. (Helyigény, szülők, pénz...) Mégis leginkább egy kismalac felé hajlanék... :/

2012. febr. 21. 13:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%

Ez függ a malactól is. Általánosságban társas lény és igényel egy pajtást. Nekem volt egyedül tartott malacom, aki ennek ellenére boldog, kuncorászós, egészséges malacként élt 8 évig. ( C vitamint sosem adtam neki, mert a megfelelő táplálása mellett erre nincs is szükség.)

De ha párban tartod őket, akkor azonos neműek legyenek, vagy fiúk esetében egyik idősebb mint a másik, így hamar elrendeződik az "alfa szerep". De lehetőség van ivartalaníttatni is őket. Pénzben nem nagy különbség van 1 vagy 2 malac tartása között.

2012. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Látom, van aki egyedül tartja, de ezek szerint nem ajánlott... Azért szerintem anyagilag is dupla költség két kisállat etetése, gondolok itt szénára, tápra, zöldségekre is. Illetve az almot is biztosan sűrűbben kell cserélni kettő alatt. Meg örülök, hogy egy állatkát engednek hazahozni, kettővel nem is nagyon mernék beállítani. :) De nagyon szeretnék tengerimalacot, viszont azt nem akarom hogy rossz legyen neki. A kereskedéses dologhoz annyit fűznék hozzá, hogy ez teljesen igaz. Nekik a lényeg az eladás, az hogy pénz legyen belőle, minél kevesebb anyagi ráfordítással. Még egy olyan kereskedésben sem voltam, ahol külön lettek volna a hímek és a nőstények. A másik meg, hogy az egyik kereskedésben a kenyeret ették, a másikban pedig a káposztát. Egyiket se adnám nekik... Persze olyan kereskedést is látni, ahol meg kaja sincs előttük. :(
2012. febr. 21. 19:24
 13/20 anonim ***** válasza:
47%
Étel nem csak azért nem lehetett előttük, mert gondatlanok, hanem azért is, mert helytelen ha mindig áll előttük. Rendszert kell vinni az etetésbe. Egyszerre annyit kell adni amit körülbelül megesznek és persze frisset. Amit nem esznek meg fél óra után ki kell venni előlük.
2012. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%

Egy malac es harom malac kozott sincsen nagy kulonbseg anyagilag,nemhogy egy es ketto kozott!:)


Szena kell mindig legyen elottuk,mag viszont nem kell nekik tobb napi 2 evokanal/kopf! :) zoldseg pedig napi ketszer 2-3 karika,egyszerre egyfele h ne legyen valogatos!:)

2012. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Először csak egy malacom volt, egy lány. Sok helyen olvastam, hogy a tengerimalac társas lény, így vettem mellé egy másik lányt. Olyan agresszívak voltak egymással, hogy nem tudtam őket együtt tartani még kiengedve sem, nemhogy egy ketrecben. Ha meglátták egymást szabadon a szobában, jelöltek (tejszerű folyadékot bocsátottak ki a hátsójukból). Így külön éltek, a fél szobámat elfoglalta a 2 ketrec.
2012. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
:)
2012. febr. 24. 18:08
 17/20 anonim ***** válasza:

KELL nekik társ!!! Ha egyedül tartod rossz szokásokat vesz föl (pl. elhízás, rácsrágás), és nem tudod meg, hogy milyen egy IGAZI tengerimalac! Ha boldog életet akarsz a malackádnak akkor kettőt tartasz! :)

Az a tejszerű folyadék pedig nem jelölő anyag, hanem úgy hívják, vizelet (azaz pisi).

Nézd át az ajánlott oldalt, sok hasznos információt találsz ott, pont amire szükséged van!!!

Azt pedig már többször leírtam, hogy az összeszoktatása titka, hogy inger gazdag környezetben találkozzanak/legyenek együtt: bújók, szénakupacok, elrejtett zöldségdarabok, házak stb. Csak ezekre figyeljen a gazdi és nem lesz probléma (annak ellenére, hogy vannak olyan malacok akik sosem tudják elfogadni egymást, de egy másik társsal boldogan élnek!!)

2012. febr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért amikor már 2-szer, 3-szor véresre harapják egymást, rendes gazdi nem kockáztat többet. Nem volt ingerszegény a környezet! Nem mindegyik tengerimalac szereti a társaságot. Az ember is társas lény, mégis van aki inkább egyedül szeret élni!
2012. febr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetlek (utolsó válaszoló), hogy hogy tetted őket először össze?
2012. márc. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egy olyan szobában kiengedtem mindkettőt, ahol még egyik sem járt. A régi üldözte az újat. A 3. próbálkozásnál még engem is megharapott az egyik, amikor megunva a harcot meg akartam fogni, úgyhogy feladtam a további próbálkozást. Külön éltek életük végéig, a ketrecük egymás mellett volt, így volt is társaságuk, meg nem is.
2012. márc. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!