Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS. Tengerimalacot tartok....

SOS. Tengerimalacot tartok. Este egy kukac volt a szobámban a falon. Ma feltúrtam a malacka ketrecét, és apró (bolha nagyságú) legyek voltak benne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Természetesen az almot azonnal lecseréltem. Hetente almozok egyébként! Ez is ma volt egy hetes. A malacnak semmi baja. Mitől fordulhat ez elő? Csak betéved egy légy és ez benne van a pakliban? Vagy én nem csináltam jól valamit? Légy se szokott bent lenni, amint betéved egy, már csapom is le, vagy fújom le légyirtóval. Nem tudom ez hogy fordulhatott elő. Segítsetek légyszi! :(((

2012. máj. 28. 11:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szia! egyszer nálam is volt a sünömnél, de akkor 100ával lepte be a szobámat, nagyon félelmetes volt! azonnal mosd át valamilyen vegyszeres törlőkednővel és után jól mosd át tiszta vízzel, hogy a szagra ne tévedjen oda a légy. A legjobb az lenne, ha szúnyoghálós ablakon szellőztetnél, ha olyan nincs akkor inkább az esti órákban szellőztess mikor már elmennek a legyek, persze sötét szobába, hogy a szúnyog se jöjjön be. :) remélem segítettem. amúgyén úgy szoktam hogy egy kis vízbe citromlevet facsarok és azzal mosom át a ketreceket, így a szag is eltűnik és az állatnak sem lesz baja:)
2012. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:/ De hogy pontosan honnan jön elő ez a pár kukac a falamra, azt még mindig nem tudom. :(
2012. jún. 5. 09:43
 13/15 A kérdező kommentje:

Hát nem kellett sokáig nézelődnöm hogy ma reggel is találjak egyet.

A kép róla:


[link]

2012. jún. 5. 09:55
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez hernyó, nem kukac!

Valami zölddel hoztad be szerintem.

A malacnak ehhez semmi köze nincs (esetleg neki adtál valami kaját, amin rajta volt) és nem is lesz tőle semmi baja!

2012. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Komolyan? De ennyit azért csak nem hozhattam be! Amint írtam, napi szinten többet is összeszedek a falról. :/ Jól szétnézek és tuti találok valahol legalább 1-et. Szóval ezt nem behoztam, hanem vannak bent. De akkor szerinted nem is a ketrecben kezdtek szaporodni? :O
2012. jún. 5. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!