Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt ketrecbe, vagy...

Hörcsögöt ketrecbe, vagy inkább akváriumban tartsak? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 18:42
1 2
 11/13 anonim válasza:
szerintem a ketrec
2012. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha valaki akar hörcsögöt, akkor ne a saját, hanem a hörcsög érdekét tartsa szem előtt. Meg amúgy is, ha magas a ketrec alomtálcája, akkor nem is tud kiszemetelni. De ha mégis, akkor egy nagyobb újságpapírt is lehet alá tenni.


A ketrec előnyei:

1. Jobban szellőzik

2. A rácsokon tudja koptatni a fogát

3. A rácsokon tud mászni

4. Ha ügyesek vagyunk, akkor lehet bele emeletet szerelni. (de érdemesebb emeletes ketrec venni)

5. Több mozgási lehetősége van a hörcsögnek.

6. A ketrecre lehet játékokat, eszközöket szerelni (mókuskerék, itató, játékok)



A ketrec hátrányai:

1. A rácsrágás zavaró tud lenni, de ha átviszed egy másik szobába (semmikép se a fürdőszobába, wc-be, konyhába!), akkor szinte meg sem hallatszik!

2. Könnyebben kiszemelhet.


A terrárium előnyei:

1. Könnyebb takarítani

2. Nem tud kiszemetelni


A terrárium hátrányai:

1. A hörcsögök nagyon érzékenyek az időjárásra, ezért nyáron az üveg bepárosodik, amitől a hörcsög meg is hallhat.

2. Kevesebb mozgási lehetőség

3. Nem lehet bele emeletet szerelni

4. A hörcsögök nem szeretik, ha felülről nyúlunk hozzájuk, mert az árnyékunkat egy ragadozónak vélheti, amitől megijedhet. A terráriumba meg amúgy is csak felülről lehet nyúlni. Ráadásul, ez a szelídítést is megnehezíti. Az állat akár be is vadulhat!

5. Mivel nem rácsos, nem lehet a terrárium üvegfalaira eszközöket, játékokat szerelni.

6. Ha nem teszünk rácsot a tetejére, akkor ki is szökhet. Rámászik a kerékre, itatóra, házra, és már meg is van a baj.


Ha már akarunk hörcsögöt, akkor ne a saját, hanem a hörcsögünk érdekeit tartsuk szem előtt!

2012. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Eddig több mint 20 hörcsögöm volt, mind terráriumban, ennek ellenére mind nagyon szelíd volt. Nem a lakhelyétől, hanem a neveléstől függ a szelídsége. Egy normális hörcsög, akárhonnan nyúlsz hozzá, örül neked - 20 egyed után szerintem kizárható a személyiségbeli eltérés, mind barátságos lett nálam, pedig volt olyan, amelyik teljesen elvadulva került hozzám.

Az meg nem tudom, honnan szedted, hogy bepárásodik nyáron, orbitális hülyeség, nincs is mitől bepárásodnia, mivel nem hideg az üveg... Ha a lakásban meleg van, a ketrecben is ugyanolyan meleg van. Ha melege van az állatnak, van jégakku, erre való, beteszed a terrárium/ketrec alá, ráhasal és boldogság van.

2012. nov. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!