Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az baj ha hetente fürdetem a...

Az baj ha hetente fürdetem a patkányomat?

Figyelt kérdés
Mert marha büdi....Régebben 2 hetente tettem de most már hetente fogom mert nagyon büdike szegény :/ Ez árthat neki?

2012. nov. 18. 10:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
De nekem a bolti forgácstól pusztult el a 4 hónapos patkányom!!! :'(
2012. nov. 18. 11:08
 12/23 anonim ***** válasza:
A forgácstól tényleg prüszkölni szoktak. Macskaalmot csak egerek alá raktam, mert volt 30 egerem és cseppet nehéz volt takarítani őket, de a macskaalom jól elszívta a szagokat. 2 hónapig is bent volt nekik. Hát nyilván akkor már volt némi szaguk, de az egereknek nem ártott, szaporodtak benne ezerrel. Azt viszont nem tudom, hogy a patkány mit szól hozzá. A papírt úgyis feltépi. Nem hiszem, hogy baja lenne tőle ha alatta macskaalom lenne.
2012. nov. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Forgácstól semmi baja nem lehet, annyi hogy ne fenyőből legyen és ne poros. De a papír nem a legjobb megoldás. Főleg ha ilyen festett újság meg hasonlók...

Jó pár éve vannak patkányaim, de sose büdösek, nem is voltak fürdetve, hiszen többet mosakodnak mint egy macska. A fürdetés nem tudom mennyire jó nekik, de persze ha szereti a dolgot akkor oké... az enyémek utálják a vizet, félnek belemenni, nem kínoznám ezzel őket.

2012. nov. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Az enyém kifejezetten szereti a vizet.Mert kis korától kezdve szépen lassan hozzászoktattam és most már szereti :)
2012. nov. 18. 12:24
 15/23 Platypus ***** válasza:

Ha tiszta vízzel fürdeted, és nem használsz semmiféle vegyszert, akkor nem lesz baja a heti fürdetéstől.

Viszont ha egy rendszeresen takarított patkány büdös, az nem normális. A papíralom szerintem sem a legjobb, érdemes lenne pelletre váltani, esetleg csutkaalomra.

De lehet mástól is büdös. Bőrbetegség vagy helytelen táplálás is lehet a gond.

2012. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Tényleg szerezz be fapelletet vagy csutkaalmot! Hidd el hogy ezért lesz büdi a patkányod, mert a papír semmit sem ér :/ És takarításnál ne csak "almot" cserélj , mosd át minden házát,játékát is.
2012. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem a patkány a büdös, hanem a ketrece. Egy 80x50 cm alapterületű ketrecet tapasztalataim szerint heti kétszer kell takarítani, annál kisebbet pedig még gyakrabban. És ne felejtsd el 20%-os ecettel átmosni hetente a ketrec alomtálcáját, rácsait, házikóját, játékait, emeleteket stb.

A fa dolgok szokták magukba szívni leginkább a szagokat, ez ellen nem lehet semmit sem tenni.

Alomnak meg a papír nem jó, nem fedi el a szagokat. Sokan ajánlják a pelletet, de egyes patkányoknál talpfekélyt okozhat, ugyanúgy, mint a forgács légúti megbetegedést. A csutkaalom a legjobb szerintem, puha, jó nedvszívó és szagtalanító. Én is azt használok már több éve. De tényleg kigórják a ketrecben, ha nem magas az alomtálca fala. (egy 15-20 cm magas tálcából már nehezebben szórják ki.)

2012. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Létezik még alomillatosító por, ami tényleg jó, csak allergiás reakciót válthat ki a patkánynál... Tehát ha véletlenül rátalálsz, ne vedd meg.
2012. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
De csak 12 vagyok!!És nincs annyi pénzem hogy állandóan csutkaalomra vagy drága pelletalomra váltsak... :/ A papírt az irodából hozom a papírmegsemmisítőtől...
2012. nov. 20. 20:19
 20/23 A kérdező kommentje:
havi zsebpénzem egy ezres...ja am én természetes szappannal fürdetem.
2012. nov. 20. 20:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!