Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a dzsungáriai...

Mit csináljak a dzsungáriai törpehörcsögeimmel? Nagyon féltem őket. (További infók lent)

Figyelt kérdés

Vettem egy nőstény törpehörcsögöt, utána egy hímet, mert szerettem volna kicsiket. Minden jól ment, hamar összeszoktak, és március 8.-án megszületett az első alom. Az apa nem bántotta őket, az anya sem, hiába nyúltunk be hozzájuk, szóval mindketten békések voltak. Viszont mostanában észrevettem,hogy a hím ok nélkül nekiront a kicsiknek! Egy kicsi seb sincs rajtuk, páran azt mondták, hogy csak neveli őket, de szerintem ez nem normális. Volt, amikor a kicsi be is pisilt, gondolom a félelemtől...

Szétszedtem őket, az apát külön ketrecbe tettem, de szegény nem viseli jól...Viszont szerintem muszáj lenne ott maradnia egy darabig, mert már született egy második alom hörcsög is ( március 28.-án ), és nem akarom, hogy az anyának baja essen. Mit csináljak? Maradjanak egy darabig külön?



2013. ápr. 5. 17:07
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%
könyörgöm Punker nem ért a hörcsögökhöz, ha berakod a hímet azonnal bepározza, és a hörcsögök nem élnek együtt sose, a természetben sem él a nőstény a hímmel, egyedül érzik jól magukat nem jó a hímnek a nősténnyel, ne rakd őket egybe...
2013. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
és nem lesz idegesebb, hogyha látja őket, neki nem hiányzik a nőstény, nincsenek ilyen érzelmei, szedd szét őket és ne rakd össze többet, nem szeretik egymást csak elviselik
2013. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

Az első alom hörcsögöm nem bántja a 2. almot , és az anyával is békében megvannak :) ez azért jó jel, nem?:)


illetve szerintem igenis hiányoznak a hímnek..badarság, hogy egy állatnak nincsenek érzései...

2013. ápr. 5. 19:37
 24/53 anonim ***** válasza:
100%
De a hörcsög az ösztönei szerint magányos, de ha az első alom jól elvan egymással, szerintem akkor már ott is befedezték egymást, sok génhibás hörcsögöd lesz
2013. ápr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:
még nem ivarérettek! 1 hónaposak sincsenek!
2013. ápr. 5. 20:40
 26/53 anonim ***** válasza:
Ivaréretten egy helyen az összes ki fogja nyírni egymást. Úgy vettem észre, hogy Punker izé segg hülye ebben a témában, szóval az ő válaszait szard le nagy ívben, ha jót akarsz. A felnőtteket sose tedd össze többé, mert semmi értelme szaporítani őket tudás és tapasztalat nélkül. A műtétbe belehalnának, mert nagyon kis állatok, és a minimális mennyiségű altató is kipurcantaná őket, egyébként orvosok nem foglalkoznak ilyen kicsi állat műtétével, egyébként meg biztos rohadt drága is... SOHA NE TEDD ÖSSZE EGYIKET SEM, MINDEGYIKNEK KERESS GAZDÁT!!!
2013. ápr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
na végre valaki, köszönöm
2013. ápr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapason pedig lehetnek már ivarérettek
2013. ápr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

Törpehörcsögöt, hörcsögöt, főleg nőstényt nem ivartalanít neked senki sem, olyan kis állatok, hogy egyből meghal az altatótól, ha nem, akkor a műtét során, mivel az orvos nagyítóval kéne, hogy keresgéljen, közel vakon, akkora mini eszközökkel, amekkorák alighanem nem is állnak a rendelkezésére, és meg se tudja rendesen fogni őket.


A hím hörcsög nem depressziós egyedül. A hörcsög alapvetően magányos állat, a párzás idejére állnak össze csak, már ha összeállnak, lehetséges, hogy egy pár soha nem fogadja el egymást (ha erőltetjük, valamelyik halálával zárul a kérdés általában). A már összeszokott állatoknál is előfordulhat ilyen, ekkor ha nem vagyunk jelen, szintén halállal zárul a dolog.

A hím nincs jelen akkor már, mikor az anya megellik, hiszen csak a párzás idejére álltak össze, természetes körülmények közt rég odébb állt, vagy ha magától nem, az anya elkergette. A kicsikre ugyanez vár, hiszen nem társas állatok. Ha mégis egy helyen maradnak, akkor beltenyésztésbe fognak, mindenki mindenkivel (anyu-gyerekek, apu-gyerekek, tesók egymással), aminek következményei súlyos genetikai torzulások lehetnek, szélsőséges esetben a leendő utódok már eleve letális vérzésként távoznak, avagy életük első szakaszában életképtelennek bizonyulnak, vagy nyomorékok lesznek.

Az anya könnyen elrákosodhat a sok szülés következtében, ráadásul két alom között mindenképp pihennie kell legalább egy hónapot, mert immunrendszere legyengül a vemhesség és a szoptatás ideje alatt.


Párválasztásnál sok tényezőt figyelembe veszünk, többek közt azt, hogy a két hörcsög származási lapja utalhat-e rá, hogy a leendő kicsik beltenyésztettek, rokontenyésztettek lesznek-e, a két leendő szülő mentalitása, kiállása, színe, általános fizikuma, fogazata, lábai, szőrzetének minősége, stb... Az összeszoktatás pedig időigényes, sohasem csak betesszük őket egymás mellé.


Láttam már olyat, hogy három hím együtt élt (igaz kb. akkora helyen, amekkorában már törpenyulat tart), és nem volt köztük semmi baj - mikor különvették őket, akkor se lett egyik se depis, élte a maga életét, amíg élte. A hörcsög alapvetően magányos állat, a társaságot mi jelentjük neki, azáltal, hogy foglalkozunk vele.

2013. ápr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%

Még tengerimalacból is csak ritkán, és csak hímet ivartalanítanak (nem kell felnyitni a hasfalat, majd összevarrni - ez törpehörcsögnél eleve kizárt). A legkisebb, amit rendszeresen ivartalanítanak, az a törpenyúl.

aki azt javasolja, ivartalaníts egy törpehörcsögöt (az altató meg a miegyéb miatt drágább, mint maga a hörcsög az eleséggel együtt), majd tedd össze őket, mert depressziós lesz a hím (aki amúgy területvédőként lép majd fel az ivartalanítottal szemben, hisz nem tud vele mit kezdeni [párzás], így nem szükséges a másik jelenléte, sőt, nem kívánatos), annak a véleménye a továbbiakban szerintem nem túl meghatározó.

Szerintem ő a tengerimalacra gondol, ami kifejezetten társas állat, és azonos neműek társaságában tartandó, vagy ha máshogy nem megoldható, a gímet ivartalanítva.

2013. ápr. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!