Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a dzsungáriai...

Mit csináljak a dzsungáriai törpehörcsögeimmel? Nagyon féltem őket. (További infók lent)

Figyelt kérdés

Vettem egy nőstény törpehörcsögöt, utána egy hímet, mert szerettem volna kicsiket. Minden jól ment, hamar összeszoktak, és március 8.-án megszületett az első alom. Az apa nem bántotta őket, az anya sem, hiába nyúltunk be hozzájuk, szóval mindketten békések voltak. Viszont mostanában észrevettem,hogy a hím ok nélkül nekiront a kicsiknek! Egy kicsi seb sincs rajtuk, páran azt mondták, hogy csak neveli őket, de szerintem ez nem normális. Volt, amikor a kicsi be is pisilt, gondolom a félelemtől...

Szétszedtem őket, az apát külön ketrecbe tettem, de szegény nem viseli jól...Viszont szerintem muszáj lenne ott maradnia egy darabig, mert már született egy második alom hörcsög is ( március 28.-án ), és nem akarom, hogy az anyának baja essen. Mit csináljak? Maradjanak egy darabig külön?



2013. ápr. 5. 17:07
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

Végre valakik normális válaszokat írtak! :DD

A kicsik gazdikeresésén már rajta vagyok...

A hímet akkor egy jó ideig (vagy soha) nem teszem vissza.

Köszönöm!:)

2013. ápr. 6. 11:57
 32/53 anonim ***** válasza:
100%
na végre felfogtad...
2013. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
Egyébként a mi hörcsögeink elég érdekesek :D Azt mondják, nem szabad benyúlni a kicsikhez, meg ilyesmi..mi megtettük, és az anya nem bántotta őket, az a hörcsög nagyon közvetlen és szelíd, ezért is nem akarom, hogy baja essen..az 1 hónaposoknak már találtam gazdát, köszönöm a segítséget mindenkinek :')
2013. ápr. 6. 16:01
 34/53 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor kívánunk kellemes életet a jövevényeknek, te pedig szeparáld el a szőlőket, ha pihenjen a mama
2013. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
már találtam nekik gazdát :) köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
2013. ápr. 6. 17:27
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy ha benyúlsz, szétkapja a kicsiket, mert ez sokszor a kicsit (vagy nagyon) még vad egyedekre vonatkozik - kísérletezni azonban nem mindig szerencsés, sajna néha a szelídek is szétkapják a kicsiket.

De a többiek előttem már leírták a lényeget a többi kérdésben. Jó hörizést :)

2013. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 6. 19:31
 38/53 anonim ***** válasza:
100%
Ehet tejfölt, nem sokat, de kell neki a fehérje
2013. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. ápr. 6. 22:35
 40/53 anonim ***** válasza:
59%
állatkínzó
2013. ápr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!