Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elhízott a sokcsecsű egerem,...

Elhízott a sokcsecsű egerem, hogy fogjam diétára?

Figyelt kérdés

Van egy sokcsecsű egerem, Lipi, az a helyzet, hogy mikor megkaptam akkor is egész jó súlyban volt, de mostanra elhízott. Olyannyira dagi a drága, hogy a hátsó lábai alig bírják el a hasát :) Mikor vakarózik általában felborul, és eléggé érdekesen is megy szegényke. Diétára szeretném fogni, hogy könnyebb legyen a mozgás szegénykének. Beszereztem egy mókuskereket is, örömmel nézegette, beleült..még attól viszont messze áll hogy fusson is benne :D

Kölest, száraz kenyeret, aszalt és friss gyümölcsöket, füvet kap eldelként, és persze van neki mindig friss víz.

Szoval mit tegyek még?



2013. nov. 4. 15:38
1 2 3
 1/22 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Én nem vagyok egy táp reklámozó, de az nincs olyan finom, mint amiket te adsz neki, viszont jobbak az arányok benne, úgyhogy adnám neki azt egy darabig, és nem gyümölcsöt, hanem csak zöldséget. Ha egy ideig nem akarna hozzányúlni, mert nem szokta meg, akkor is kitartanék, mert ha tovább hízik, elpusztul. A kerék jó ötlet. :)
2013. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Én is ettől félek, hogy ha tovább hízik elpusztul :(

Zöldségeket is szoktam neki adni, mondjuk mostanában inkább több a gyümölcs. de akkor leállok a gyümölccsel és rátérek a zöldségekre. hát, a tápokat még én is meggondolom...

2013. nov. 4. 16:25
 3/22 anonim ***** válasza:
Kölest, szárazkenyeret és az aszaltgyümiket ne add egy ideig. Ezek nagyon hízlalóak. A kukoricát és a szotyit válogasd ki a kajájából. Adj neki sok zöldséget és biztosíts neki sok lehetőséget mozgásra.
2013. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Vettem tápot, leálltam a gyümölcsökkel, ráálltam a zöldségekre. Úgy érzem haladunk :D Kezdi használni a mókuskereket, igaz, futás helyett még csak séta van, de alakul :D
2013. nov. 6. 17:26
 5/22 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Na. :) MInden problémára van megoldás, ha keresik. Rendes gazdi vagy.
2013. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Jó ezt hallani! Jó gazdi vagy. :D
2013. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Adódott egy olyan dolog, hogy a drága egerentyű a kaja váltástól agresszívabb lett..

Minőségben és mennyiségben is változott a kaja, ugyebár tápot és zöldségeket kap...talán jobban is szereti mint az előzőleg kapott eledeleket. A gyümölcsöket láthatóan hiányolja, rajta kaptam egy dugi aszalt alma darabka majszolásán :)

Viszont olyan szinten megváltozott a viselkedése hogy már érdekes kategória számomra. Amúgy sem volt egy kézhez szokott állat egyébként, de ha benyúltam a terráriumba azért hagyta magát megsimogatni, néha napján csípett oda csak. Most viszont ahogy teszem bele a kaját a táljába, már vetődik a kezemre és támad (vetődne ha tudna gyorsan mozogni :D) Simogatni egyáltalán nem tudom, a nap egy időszakában rájön az ötperc , megfogja a tálját és nekivagdossa a terrárium falának.

Szoval nem tudom hogy ez az agresszivitás mért jelentkezett nála, talán stresszt okoz a kajaváltás és a fogyókúra?


Féltem azt a dagadékot, egyrészt mert ajándékba kaptam, másrészt meg imádom az egereket, harmadrészt meg szimplán aranyos és szeretem az állatokat. Inkább védem őket minthogy bántsam valaha is :)

2013. nov. 10. 23:18
 8/22 anonim ***** válasza:

Ez érdekes.

Am biztos felzaklatta a dolog, te se örülnél neki ha sütiről meg hambiról hirtelen salátára és csirkemellre változtatnák az étrended. Gondolom ahogy az emberek is, ő is ingerlékenyebb az étrendváltás miatt, mert hiányolja a régi kajáit. Szerintem ez el fog múlni, ha már megszokta az új kosztot. Az egészsége fontosabb mint az, hogy durcizik pár napig! :D

2013. nov. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Konkrétan patkányokon próbálták ki, hogy kaját változtatva megcserélték a bélbaktériumokat. A patkány, amelyik ugye nem hagyja el a falat, egészen felbátorodott, olyan helyekre mászott, ahova épésszel (a régi kajájával) nem ment volna, és olyan rizikót vállalt, amiket azelőtt elkerült volna.

Az utóbbi évek legnagyobb felfedezése az az új szervünk, amit az a kb két kilónyi bélbaci jelent - és ami megváltoztatja a viselkedésünket, az agyműködésünket.

Nagyon érdekes, hogy az egered is így megváltozott.

MI LEHET A TÁPBAN??

2013. nov. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát, óckodtam a táptól, de egy próbát úgy gondoltam megér...de így utólag lehet hogy annyira mégsem érte meg. Jobb volt mikor tudtam és láttam hogy mit eszik, most meg kb fogalmam sincs róla. Nem tudom hogy folytassam a táppal, vagy keressek más megoldást :/
2013. nov. 11. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!