Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elhízott a sokcsecsű egerem,...

Elhízott a sokcsecsű egerem, hogy fogjam diétára?

Figyelt kérdés

Van egy sokcsecsű egerem, Lipi, az a helyzet, hogy mikor megkaptam akkor is egész jó súlyban volt, de mostanra elhízott. Olyannyira dagi a drága, hogy a hátsó lábai alig bírják el a hasát :) Mikor vakarózik általában felborul, és eléggé érdekesen is megy szegényke. Diétára szeretném fogni, hogy könnyebb legyen a mozgás szegénykének. Beszereztem egy mókuskereket is, örömmel nézegette, beleült..még attól viszont messze áll hogy fusson is benne :D

Kölest, száraz kenyeret, aszalt és friss gyümölcsöket, füvet kap eldelként, és persze van neki mindig friss víz.

Szoval mit tegyek még?



2013. nov. 4. 15:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nincs a tápban semmi olyan, amit ne kaphatnának az egerek.

Am előző válaszolótó: mutass nekem olyan patkányt, amiben van 2kg bélbaktérium. Akkora patkány sincs, hacsak nem valami gambiaira vagy luzonira gondoltál. Pont ma boncoltam patkányt, de nincs ilyen szervük.. Az tény, hogy a rágcsálóknak fejlettebb a bélrendszere, ami szoros kapcsolatban áll az aggyal. Mivel az étrendjük nagyját növényi táplálék teszi ki, szükségük van a cellulózbontó baktériumokra is. Ha ezeknek a baktériumoknak a száma ingadozik, az az állat viselkedésére is kihat. Egy hirtelen étrendváltás előhozhat agressziót, mindegy, hogy táp vagy sem. Nem a táp a probléma, hanem az, hogy a bacik nem jutnak annyi cukorhoz és szénhidráthoz mint azelőtt, és elkezdenek pusztulni. Ezzel nincs semmi baj, egy idő után be fog állni és újra normális lesz az egér. Esetleg lehet, hogy egy ideig keverhetnéd a régi táppal a kaját, és fokozatosan kéne átállni az újra.

2013. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Vörösnefelejcs ***** válasza:
A két kiló az emberben van. Pardon, ha félreérthető voltam.
2013. nov. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Semmi baj, csak gondoltam jobb ezt tisztázni, mert elég félreérthető volt. :)
2013. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor maradok a tápnál. Remélem helyrejön a kis dagi :)
2013. nov. 12. 18:04
 15/22 A kérdező kommentje:

Az a helyzet adódott, hogy észrevettem egy változást takarítás közben. Mivel a sokcsecsű egér nagyjából a normál egér duplája, így hát az is nagyobb ami kijön belőle XD Legalább is eddig az volt, de most csökkent az ürülék mérete. Rengeteg friss zöldséget kap, és a tápot, meg vizet. A súlya nm hiszem hogy változott egyenlőre, nehézkesen mozog még mindig, a mókuskereket éppen ezért nem nagyon használja...

szoval baj, vagy nem baj hogy az ürülék méret csökkent?

2013. nov. 14. 18:24
 16/22 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Én úgy képzelem,, hogy a táp miatt...
2013. nov. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Tápot most már csak keveset kap, az étrend főként friss zöldségekből áll. az agresszió maradt, de sokkal aktívabb lett és könnyebben mozog. Úgy érzem haladunk...
2013. nov. 18. 13:23
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem akarok utólag okosnak lenni, de a tápra váltást jobb lett volna fokozatosan bevezetni, talán akkor nem változott volna meg a viselkedése?

Amúgy mit értesz táp alatt?

Magkeveréket, vagy a pelletált eledelt?

Milyet kap most?

2013. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

A magkeverékkel fokozatosan hagytam fel, többnyire kölest kapott. A táp alatt a boltban vásárolt, rágcsálók részére előállított színezet karikákat értem...

De fokozatosan történt a váltás, csak a gyümölcsökkel hagytam fel, átálltam a zöldségekre.

A viselkedése egyébként is kicsit agresszív volt, ez csak fokozódott.

2013. nov. 18. 14:14
 20/22 A kérdező kommentje:

Egyébként az állatkereskedés, ahonnan hoztam másfél éve, nem éppen úgy bánt szegénnyel ahogy kellene. Gyanítom idegrendszeri károsodás az agresszió oka, csak a "tulajdonát" félti. Egy kb 20*30 as dobozba volt bezsúfolva kb 10 társával együtt, a müanyag dobozból nem látott ki, kaja csak száraz táp volt. Az eladó a dobozból a farkánál fogva vette ki, mert úgy egyszerű...pedig a sokcsecsű egeret nem szabad a farkánál fogva emelgetni mert nem bírja el a testsúlyát (legalább is ezt olvastam.

Azt mondta az illető hogy túl sokat várok el egy egértől...mert hogy kértem hogy csajszi egeret adjon, (persze fiút adott, de ez így utólag lényegtelen :) )

Szerintem attól hogy ő be volt zsúfolva kitudja mióta abba a dobozba a társaival, belerokkant, szinte szó szerint. Mikor legelőször megfogtam félelmében bekakilt...aztán ahogy teltek a hetek lenyugodott,kapott saját dolgokat ( házikó stb) Ezeket azóta úgy félti hogy alig érhetek hozzájuk. Akkor vagyok "haver" ha adok kaját, akkor mindegy utána mihez nyúlok, a kaja megvan :D

szoval érdekes a viselkedése, amúgy is öregecskének számít mert már kb 2 éves lehet.

2013. nov. 18. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!