Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögök képesek szeretni,...

A hörcsögök képesek szeretni, ragaszkodni a gazdijukhoz?

Figyelt kérdés
Már sokat gondolkodtam ezen, de nem tudom biztosan. Szerintetek egy képes ragaszkodni a gazdájához?
2014. febr. 23. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,ha sokat folalkozol vele akkot igen.

A miènk pl.ha èn nyultam be hozzà,màszott fel a kezemre,nagyon èdes volt.De amikor feljott a tesôm,ès õ nyúlt be hozzà,nem ment oda,csak szagolgatta a kezèt,hogy :"Ùristen,ki ez?"

2014. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az aranyos lehetett.:D Én most kaptam 2 hete egy Dzsungit, nagyon aranyos, szeret a kezembe lenni, mászkálni. De még nem bújuk meg a kezembe, nem pihen, alszik benne, hanem mászkál ide-oda. Nem marad nyugton. Nektek pihent már meg a kezetekben hörcsög, vagy egyéb rágcsáló?:)
2014. febr. 23. 17:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen képesek.

Ha a gazdi szereti, ahhoz nagyon tudnak ragaszkodni!

Ha pl. meghallja a hangomat máris kérezkedik, ismeri a hangomat és megismer engem. Nálam is volt olyan hogy idegen kéztől félt, tudta hogy az nem én vagyok, teljesen másként viszonyult hozzá.

Nálam volt olyan is hogy kezemben aludt el. Egyes hörcsögeim szemmel láthatóan élvezik ha a kezembe lehetnek, nem azt teszik hogy minél előbb ki akarnak szabadulni a kezemből, hanem pont az ellenkezője van hogy jólesik neki a simogatás, babusgatás. Volt már több olyan eset is hogy meg is nyalt a hörcsög mikor dédelgettem. De nem azért mert kajás volt a kezem vagy hasonló!!

Kimutatják sokféleképpen a szeretetüket, viszonozzák, érteni kell a nyelvüket, aki igazán ismeri a kis kedvencét az tudja csak igazán hogyan viselkedik egy hörcsög amikor viszont szeret. Nagyon jó érzés! Nem elég hogy kedves, barátságos és hihetetlenül aranyos kis állat de még szíve is van neki, érzelmek.

Sokan azt hiszik hogy buták, mindenki a kutyákat és macskákat isteniti, pedig aki ismeri a hörcsögöket, aki valóban ismeri és szereti az tudja csak igazán hogy milyen okosak is ők valójában és hogy mennyire tudnak ők is szeretni!


Üdv.: 3 aranyhörcsög gazdija. :)

2014. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Na még ez is fontos: Én rengeteget beszélek hozzájuk, mondom a nevüket, még ha csak elmegyek mellettük is sokszor előfordul kedves hangsúllyal. Ha kaját adok hivom őket szintén kedves hanglejtéssel. Ez sokat jelent, ha sokat beszélünk hozzájuk kedvesen, megszokják és érzik hogy ez a beszéd nekik szól és érzik hogy telis-tele van érzelemmel aki hozzájuk beszél és ez nekik szól. Hamar rájönnek ebből hogy szeretem őket, és ők is hamar megszeretnek ezáltal!
2014. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik!


Szívemből szóltál.:)

Én is így gondolom, nem hiszem, hogy buta állatkák lennének. Attól hogy kicsit, még ugyanúgy vannak érzéseik, mint egy kutyának, vagy egy macskának, bármi egyéb állatnak.

Most 2 hetes a hörcsögöm, szeretném majd rászoktatni arra, hogy a kezemben elaludjon, és pihenjen. Eddig nem sokszor volt kézben, de minden nap beszélek hozzá, és a hangomra odajön a ketrec azon részébe, amelyik oldalán épp beszélek hozzá. Minden nap igyekszem kivenni most, hogy megszokta a helyét. Csak az a baj, hogy Ő rendszerint 9 körül kel (remélem ez majd megváltozik), így nem igazán tudok vele sokat lenni, mert én 10 körül már fekszek, ugyanis reggel suli van, sajnos..:)

2014. febr. 23. 18:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is szoktam a nevét hangoztatni rengetegszer. Olyankor két lábra áll és figyel. Olyan aranyos tud lenni.:))
2014. febr. 23. 18:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan hörcsögöm, amelyik nagyon ragaszkodott hozzám, a másik ellenben egyenesen utált. :D
2014. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 b13b ***** válasza:
77%
Igen. Ha érzi , hogy szereted ő is szeret és mindenképpen tisztel, mert te adsz neki enni és inni. Ha boltból vetted akkor még hűséges is lehet.
2014. márc. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!