Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan és mivel etessem a...

Hogyan és mivel etessem a kicsi nyulat? SOS

Figyelt kérdés
Találtunk az úton egy kis vadnyulat. Kb 1 hetes lehet. Adtam neki frissen fejt kecsketejet fecskendővel. Milyen gyakra és mennyit adjak neki?

2014. jún. 19. 16:22
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Meg szeretném tartani. Már most elég közel áll hozzám..hát még ha én nevelem fel ilyen pici kora óta... Nem tudnám elengedni. Elkapja valami, éhenhal, stb. :S
2014. jún. 20. 16:37
 22/47 anonim ***** válasza:
91%
Látom nem lehet téged lebeszélni...elég önző vagy a nyuszival szemben... :(
2014. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
72%
Ő nincs domesztikálva, nem hobbiállat, vadállat.
2014. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
65%

Igen, elkaphatja valami, mivel zsákmányállat. Ezzel az indokkal, akkor fogjuk be az összes vadnyuszit és tartsuk elzárva a természetes otthonától? Miért halna éhen? Nem hülye "csak" állat. Tudnak maguktól enni ember nélkül is.


Én elhiszem, hogy már most közel került hozzád. De nem látod be, hogy az indokaid pusztán a saját önzésedből fakadnak? Azzal palástolod, hogy neki akarsz jót, igazából csak magadnak kell egy jó kis "szórakozás".

Szép dolog egy kis elesett élőlény életét megmenteni, gondoskodni róla, felnevelni. De vissza kell(ene) engedned a természetbe amint elég nagy lesz hozzá. Az ő érdekében. Egy felelős állattartó azt helyezi előtérbe, ami a kedvencének az érdeke és csak utána jön az, hogy a gazdi mitől érezné jól magát. Nem tekinthetsz rá tulajdonként.

Továbbra is azt mondom, vegyél egy elhozható korban lévő törpenyuszit, őt is fel kell nevelni, gondozni kell. És vele már nem kell azon aggódnod se, hogy vajon az anyukája nélkül is életben tudod tartani.

2014. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
74%
Pontosan utolsó! Ment a zöld kéz.
2014. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
van sok állatom...
2014. jún. 20. 17:24
 27/47 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy van még nem biztos, hogy értesz is hozzájuk...egy jó tenyésztőt sem az jellemez, hogy mennyi állata van, hanem az, hogy mennyire ért hozzájuk és, hogy a saját, vagy az állatai javát helyezi e előtérbe. Ha jót szeretnél tenni, add át a Rágcsainfósoknak a kicsit (ők nem véletlenül vannak...)!
2014. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
15%
Nevelés kérdése. Ha ilyen kiskorában emberhez szokik, akkor jól fogja érezni magát.
2014. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel vadállat, ahogy korábban is írtam ők nincsenek domesztikálva. A fiatal, anyjuktól elszakadt tigriseket (ez csak egy példa) sem tartják meg felnevelés után. Elengedik őket, mert nem háziállatok (nem éreznék jól magukat egy mesterséges környezetben!). A vad nyuszi sem az, neki nem jó egy méteres ketrecben ő vadon élő állat (lenne)! Az ösztönei megvannak, tökéletesen tudna élni a természetben...
2014. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Ha így visszaengedném a vadonba, nem sokáig élne. 1hetes kb. Nincs hozzászokva a kinti élethez. Nem tudná hogyan is kell élni ott. Nálam megvan mindene. Kap enni, inni, van helye és nem eszi meg őt semmi. Elég nagy az udvar szerintem. Ha elég nagy lesz, ki tudom engedni.
2014. jún. 21. 11:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!