Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi van a hörcsögeimmel?

Mi van a hörcsögeimmel?

Figyelt kérdés

Van két törpehörcsögöm, egy hím és egy nőstény. Ma ahogy hazaértem azt vettem észre, hogy véres a WC papír gurigájuk.

A nőstény eddig is nagyon furán viselkedett, nem aludt nappal, most meg a kajája mellett pattog, vagy em tudom mit csinál, de olyan mintha két lábra állva pattogna, úgy hogy végig a földön van.

Arra gondoltam, hogy összekaptak, de eddig nem találtam rajtuk sebet. Mit csináljak?



2015. máj. 29. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Tüzel(?)

Nézd meg a hasukat, ha verekednek általában egymás hasát karmolják, figyeld a nőstényt, hogy nem épít-e fészket, nem alszik-e többet, mint eddig, mert lehet, hogy vemhes. 16 nap után ellik, de a hímet tedd másik ketrecbe, mert a hím megeszi a gyerekeket, a nősténnyel ellentétben, aki neveli, ám a pici höriket nem tapizzuk, mert akkor a nőstény is megeszi.

2015. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém azért vérzett, mert fertőzése volt a méhében. Vitaminokkal és antibiotikumokkal kellett kezelni.
2015. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vedd külön őket, mert

a nőstény havonta fog fialni

a kicsiket 4 hetesen nemek szerint, 6 hetesen egyesével el kell különíteni

lehetetlen ennyinek gazdát keresni, rád maradnak

a nőstény fél éven belül belehal a kimerültségbe

amint lefial, a hím újra párosodik vele, így mire a kicsik leválaszthatóak, jön a következő alom

nem lesz ideje pihenni (pedig 2 fialás között 3-4 hónap pihenésre van szüksége

ha a nőstény és a hím testvérpár, akkor a kicsik valószínűleg beltenyészet miatt vérfertőzöttek lesznek (betegek, nem nyílik majd ki a szemük, remegnek, tehát fogyatékosok lesznek)

mivel a hörcsögök magányos állatok, nagy valószínűséggel az erősebb megöli majd a gyengébbet...

vedd külön őket, mert ahogy most vannak, az nagyon rossz nekik!


9 éve dzsungáriai törpehörcsög tartó


Egyébként a vérnyom lehet a verekedés jele is, még ha ezt te nem is láttad. az én lány hörcsögöm egyedül volt tartva, sosem vérzett sehol sem...

2015. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy a nőstény is ugyanúgy megeheti a kicsiket, ha nem kap megfelelő mennyiségű fehérjét. A vemhesség és a szoptatás ideje alatt több fehérjére (heti 3-4 db) és sok-sok friss gyümölcsre/zöldségre van szüksége! Legyen változatos, tehát ne mindennap ugyanazt egye. Kapjon magkeveréket is!
2015. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!