Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi, tengeri malac vagy...

Nyuszi, tengeri malac vagy csincsilla?

Figyelt kérdés
Előnyökre, hátrányokra vagyok kíváncsi: melyik meddig èl általában, melyik mennyire barátságos, kint vagy bent jobb neki, gyakori betegsègek, vagy bármi egyèb, szemèlyes tapasztalatra kiváncsi vagyok.

2015. okt. 12. 16:57
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Huu eddig èl a csincsilla? Oke, az kilőve. Akkor malac vagy nyuszi? Malac kevesebbet èl, de jobban kötődik?

Mèg azt megmindanátok hogy a malac helye(bent) mennyire budos? Mennyire birják a zajt, a simit?

2015. okt. 13. 14:56
 12/22 anonim ***** válasza:

5-ös neked nagyon nincs fogalmad a nyuszitartásról. Amit írtál, az nem tartás hanem kínzás!

Oké, ált 5-8 évig élnek, de ha normálisan tartod, 8-10-12 évig.

A 100-120 cm-es ketrec annyit ér, hogy semennyit. Tudod te mekkora a mozgásigénye a nyúlnak? Ez nem egy tengerimalac vagy hörcsög. A mozgásigénye kutya-macska szintű. Nem is kéne ketrecben tartani, de ha már igen, a minimum 3 m² és kb. 7 óra kiengedés naponta. Persze tarthatod 100-as ketrecbe napi fél órát kiengedve de akkor ne csodálkoz, ha meghal 5-6 évesen, ha beteg lesz, ha megkergül és össze-vissza rombol, rág stb. Azzal emg ne törődj, hogy mennyire bodlogtalan.

Ha normálisan tartod, vezetéket sem rágnak..

Ivarérés után a magányos nyuszik, főleg ha be iis vannak zárva, tényleg néha rosszul viselkednek, de ha megfelelően tartod, ez sem lesz így. Meg alapból sem olyan általános dolog ez, csak néha fordul elő. Persze minden esetben megváltoznak, pl. képesek jelölgetni és védeni a területüket, de ez nem megkergülés, hanem normális viselkedés. Plusz ha értesz hozzá és úgy bász vele, nem lesz semmi probléma. Nem hobbiból csinálják..

Mindent lehet tartani egyedül is, de a nyulak a tengerimalacokhoz hasonlóan társas lények. Sőt náluke gyébként nagyobb a szociális igényük. Szóval mindenképp mniimum kettőt érdemes tartani ha számít a bodlogságuk valamit. Hidd el nem tér el sokban hely, pénz, idő szemponjából. Viszont a nyuszi egészségesebb és bododgabb lesz. Ők nem tudják kifejezni ha szomorúak, de egyedül azok. És bizonyítottan kevesebb ideig is élnek így. Két lányt lehet ivarosan is tartani, általában jól kijönnek, ha a rangopt lerendezték. A rangot minden nemű nyuszi lerendezi. Nekem is amúgy lányaim vannak. A bak-nőstény páros a legcélszerűbb, de akkor mindenképp ivartalanítani kell. Bár a többinél is megéri, egy csomó betegséget kiszűrsz vele, ált. hosszabb az életük is.

Baromira nem fogad el fajtársnak. Soha nem fog, bármit csinálsz. Ők erre nem képesek. Legfeljebb kedveli a társaságod, ha simogatod, de soha nem tudsz neki megfelleő társaságot nyújtani.

Vedlik az ténby, a laksában tartottak kevésbé, sőt ők néha egyáltalán nem, de a kintiek elég brutál módon. Körmöt vágni csak akkor kell, ha nem adsz neki elég lehetőséget a koptatásra. Például az enyémeké soha nem lesz túl hosszú, mert van egy csomó mindenük, ahol koptatják.

És NEM széna+táp evők. Ez a lehető legrosszabb tévhit, ami keringt Magyarországon, mert ez van számukra a legkárosabb hatással, ezért is csak ilyen rövid az életük és ezért lép fel annyi betegség. A nyuszik fűevők, tehát az elsődleges táplálékuk az, ami a vadonban is: friss zöld fű és hasonló növények, levelek. Utána némi zöldség és gyümölcs meg esetleg magvak (zab, szotyi stb.) de a bolti tápok nagyon egészségtelenek és hizlalóak és csak a vágónyulaknak kellenek, a hobbinyusziknak fölösleges egészségkárosítás.

2015. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Violettafan153: a hörcsögök 2-3 évig élnek, a malacok 6-8 évig.



A malacok nem kötődnek jobban, mint a nyulak. Egyformák. Sőt talán inkább a nyulak kötődnek jobban, ha mindenépp választani kell. Annyi, hogy velük egy picivel talán nehezebb elérni a bizalmas kapcsolatot.

A malac amúgy ugyanannyira büdös, mint egy nyúl. AZaz a nyuszi pisije büdösebb, a bogyója viszont szagtalan. Mindkettőt takarítani kell és nem lesz büdös.

A zajt egyik sem kedveli, mindkettőnek stresszt okoz, de a nyuszik érézkenyebbek erre a stresszre.

A simogatást mindkettő szereti, ha megfelelő a kapcsolat köztetek. Mindkettőből akad olyan, ami soha nem fogja eliselni, ahogy olyan is, ami egyből imdáni fogja. Az általános jellemző mindkettőre az, hogy időbe telik és sok foglakozásb, hogy megszeressen és így a simogatást is élvezze tőled. Annyi, hogy a malccal könnyebb, leginkább azért, mert kicsi és nem nagyon tud elmenni, megkarmolni stb.

2015. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha pici puha ölelhető állatra vágysz, akkor ne nyuszi legyen az. A nyuszik zsákmányállatok, nem viselik el a fogdosást meg az emelgetést, megijednek tőle. Persze lehetnek kivételek, de nincs két egyforma nyuszi, lehet kifogsz egy olyat, akit úgymond csak távolról lehet szeretni és mondjuk csak addig engedi simogatni magát, amíg elmajszolja az odacsalogató falatkáját, utána meg odébb áll. Ebben az esetben mit fogsz csinálni, lepasszolod?
2015. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Dehogy passzolom le! Ne tètelezz fel ilyeneket rólam! Van nyuszim amigy. Osszekarmolt, egyszer amikor etettem, veletlenul az ujjamra harapott, sokszor elfut tolem de sose válnèk meg tőle! Amúgy egy tündèr. Ès sokszor dugja a fejèt a tenyerembe, s nyalogat is!
2015. okt. 13. 17:01
 16/22 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam, mert sokan azt hiszik, hogy a nyuszik ölelgetni, meg szeretgetni való kis élő plüssök, aztán jön a pofára esés meg a csalódás, hogy elszalad, elbújik, kapálózik, mikor fel akarják venni szeretgetni. Nagyon sok nyuszitól válnak meg emiatt (is), nem ok nélkül jött létre a nyuszimentés is.
2015. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Rendben
2015. okt. 13. 17:57
 18/22 anonim ***** válasza:
Azért írtam hogy önfejű állatok, mert nagyon okosak , de nem igazán lehet őket tanítani mert akaratosak. Én a tengerimalacot ajánlanám neked. Ők szeretik a legjobban a simogatást. Igazából a nyuszi is jó de nem mindegyik szereti a sok simogatást. A tengerimalacok társas állatok minimum kettőt kell tartani. Jobb ha bent van, de ismerek olyat is aki kinnttartja őket és jól elvannak. Nem büdösek. Ha kinnt tartod őket akkor de bidd be őket a házba hidegbe , mert az hatalmas hőmérséklet változás ami nem jó nekik. Ha most veszed a malacokat olyanokat vegyél akik kinnt voltak tartva hogy ne az legyen hogy a szobából kikerülnek a hidegbe. Ez akkor is igaz ha bentre veszel, mert akkor kintit nem szabad venni mer nagyon melege lesz. Ha kinnt tartod őket , készíts nekik kifutót és egy zárt hőszigetelt részt amit télen jó sok szalmával kell kibélelni. A kinti malacoknál azért is jó ha sokan vannak mert melegítik egymást mikor összebújnak.
2015. okt. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

kedves 12-es!


igen, rosszul tudom a nyúltartást, végül is van 23 darab nyuszim, és bejegyzett tenyésztő vagyok.


meséld el: a kb. 2-3 kg-os mini kosorrú nyúlnak miért nem lenne elég a 100-120-as ketrec, naponta 2-3 óra futtatás mellett kevés?

2015. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nekem is sok-sok éve sok nyulam van. És? Nem ez számít. Tenyésztők közül is van sok, akinek gőze nincs a nyulakról - ezzel nem kimondottan rád célzok.


Teljesen mindegy, hogy 2-3 kilós törpéről vagy 10 kilós óriásról beszélünk, a mozgásigényük egyforma, méghozzá igen nagy. Egy ekkorka ketrecben képtelen ezt kielégíteni. Hiába engeded ki napi 2-3 órát (az előző válaszodban egyébként még csak 30-40 perc volt) nyilván nem fog ez idő alatt folyamatosan futni. Nem úgy működnek, hogy te szabod meg, minden délután 2 órát rohangálhatnak és ekkor kell levezetniük az energiájukat. Tehát jóval több időre van szükség. Különösen a kora reggeli órákban, szürkületben, ekkor a legaktívabbak.

Kérlek, magyarázd el nekem, miért nem tartjuk a macskákat ketrecben! De tényleg! Érdekelne erre a válasz, mert ha a nyúl mehet ketrecbe, a macska is. Oké, egy nyuszi kisebb - már amelyik - de a mozgásigényük egyenlő.

2015. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!