Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eggyüttarthatók dzsungáriai...

Eggyüttarthatók dzsungáriai törpehörcsögök születésüktől fogva?

Figyelt kérdés

5 darab született, 3 a szüleik szőrmintázatával megegyező vadas csíkos hím, 1 vadas csíkos nőstény és egy szürkés egyszínű hím.

A hímet a születés pillanatában kivettem -mert halottam, hogy megeheti őket vagy megtámadhatja-, a nőstény 3 hétig tartom velük eggyütt amíg szükségük van rá, 21-én születettek, majd most 10-e körül fogom elválasztani tőlük és a nőstény mivel már látványosan szépen megnőttek, aktívak, erősek, és esznek mindent amit egy normális hörcsög valamint most már a vizet isszák.

Ez az 5 hörcsög eggyütt maradhat felnőttkorban is, vagy később megtámadják egymást?Most még mint a kutyák egymással, úgy játszanak csak és nem értem, miért támadnának később egymásra, ugyanis sok videón eggyütt van hosszú ideig az egész család még a hímmel eggyütt is.

Emelett fenáll e az úgymond beltenyészet veszélye, tehát hogy a hímek a saját nőstény testvérükkel szaporodnának, vagy esetleg az apjuk szaporodna a saját nőstény kölykével -mert tervezem visszarakni az apát-, mivel már a nőstény sem ismerte pár nap után, akivel a kölyköket csinálta.



2016. jan. 8. 22:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hallgatok rád, csak annyira hihetetlennek tűnik, racionális ember vagyok és feltétlen bízom a tapasztalatodban, csak olyan hihetetlen mert egyelőre annyira jól elvannak és okot nem tudnék elképzelni ami miatt megölné egyik a másikat, maximum elzavarja.

Az elajándékozás lehetősége egyébként még fenáll, tehát az még lehetséges.

2016. jan. 11. 02:15
 12/16 A kérdező kommentje:

Egyébként a videókon ott miért nem támadják meg egymást a születésük óta eggyütt élő már felnőtt hörcsögök?

És nem 1 ilyen videó van.

2016. jan. 11. 02:16
 13/16 anonim ***** válasza:
Az elzavarással csak az a gond, hogy zárt térben nincs hova menekülni. Az agresszívebb majd folyton hajszolja a másikat, egyre durvábban verekszenek, aztán egyszer kinyírja. Ennek is tanúja voltam aranyhörcsögökkel, szegény gyengébbiket már volt, hogy a pisis részen aludt, mert a másik elkergette. Végül véresre harapdálva mentettem ki, tuti, hogy kinyírta volna előbb-utóbb.
2016. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként két hím volt, alomtestvérek, semmi gondjuk nem volt, míg ivarérettek nem lettek
2016. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mert az, hogy nem bírnak hosszú távon együtt lenni, az nem jelenti azt, hogy azonnal egymásnak esnek. Olyan "békés(nek) látszó együttélés" is van, ahol a rövidebb élettartamban mutatkozik meg a stressz. (De ez a "rejtett összetűzés" a ritkább.) Meg Roborovszki-tulajdonos is írta már, hogy a hörcsögei 8 hónapos látszólagos megelégedettség után nyírták ki egymást. (Pedig a Roborovszkikat tényleg csoportban tartásra ajánlják (bizonyos feltételek mellett, azzal, hogy fel kell készülni az esetleges szétválasztásra.)Soha nem lehet emberi aggyal tudni, hogy az adott hörinek mikor "telik be a pohár". Probléma lehet pl. egy kisebb egészségügyi probléma miatt fellépő gyengeség vagy öregedés, bármi, ami megbontja a hierarhiát. (Ha nem párban, hanem 4-5 fős csoportban próbál valaki mondjuk Robikat tartani, ilyenkor az egész csoport összekap, és új hierarchiát alakít ki - csak lehet, hogy nem mindenki éli túl:( Nem érdemes kockáztatni!
2016. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Miért teszel fel kérdéseket ha nem hallgatsz a hozzáértő válaazírókra!?
2016. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!