Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az normális ha a nyuszim...

Az normális ha a nyuszim naponta kb.2 liter vizet iszik meg?

Figyelt kérdés
Nem nagyon kap zöldséget meg ilyesmiket.Mért iszik ennyit? Valami betegsége van?(8 hónapos nőstény)
2016. szept. 17. 11:52
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
51%
A nyusziknál az első 4 hónap kritikus. Akkor mindent csak fonnyasztva szabad, és kis mennyiségben, mert felpukkadhatnak. Fő táplálékuk a széna, emellé én nyúltápot szoktam, meg valami kevés friss zöldet, de azt 3x egy nap. A nyúl sokat iszik. De nem ennyit, tehát vagy cukorbeteg, vagy kevés a zöld. Tehát így vagy úgy, de valamit rosszul csinálsz. Nekem napi egy kutyatálnyi vizet iszik. A közepes fajtából.
2016. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
44%
Még egy, utolsó vagyok. Nem pisil nagyon sokat? Mert ha ez csak nyáron van, akkor lehet, hogy nem elég hűvös a helye.
2016. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Köszi.Nem pisil sokat.Hát tápot ő is kap ugye reggel-este.Meg ma is kapott uborkát meg lóherét.Na mindegy.Szerinted vigyem el állatorvoshoz?
2016. szept. 18. 15:07
 24/48 anonim ***** válasza:
Ártani nem árthat. Ő legalább megmondja pontosan mi az oka. Uborkát ne adj neki csak fonnyasztva. Dinnyét meg sehogy. Nekem attól nagyon beteg lett, egy hétig probiotikumot kellett szednie.
2016. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Köszi.Hát kígyóuborkát kap, de azt már máskor is adtam neki, nem lett tőle baja.Dinnyét meg nem szoktam.Te meg fogadj meg egy jó tanácsot: A gyümölcsökkel óvatosan.Nagyon magas a cukortartalmuk.Meghát ugye a dinnyétől hasmenése lesz.
2016. szept. 18. 16:21
 26/48 anonim ***** válasza:
Mi most mással küzdünk. Nevezetesen, hogy kajatolvaj. A gyümölcsre rá sem néz, viszont mindenhonnan kiszedi az édességet. Már lakattal zárom a szekrényt. :/ De a hűtőt kinyitja, és szinte mindenbe belerág. Pedig naponta 2x kapja a rendes adagját.
2016. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
Ez jó.😊Neked szabadon van a lakásban?
2016. szept. 18. 16:32
 28/48 anonim ***** válasza:
Ha itthon vagyok. És árgus szemekkel tudom figyelni. Egyszer egyedül hagytam, és lefejelte a konvektort, aztán becsípte a fülét. Onnan tudtam meg, hogy egy hatalmas véraláfutás lett a fülén, meg hetekig rettegett tőle :)
2016. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Hú.Csintalan egy nyuszi lehet.Az enyém meg egyszer északa kiszökött, és cafatokra rágta a kábeleket.És felugrott a tápos dobozához lelökte,evett belőle,majd lelökött egy növényt is.És a te nyuszid bak vagy nőstény?
2016. szept. 18. 16:55
 30/48 anonim ***** válasza:

#20 Én is ideírhatnám, hogy állatorvos (tanhallgató) vagyok.. Sajnos ez itt baromira nem hiteles. Bárki bármit írhat. De az biztos, hogy a széna és táp zöldek nélkül nagyon rossz a nyuszinak. A lehető legrosszabb. ha állatorvosnak készülsz, ezt tudnod kéne. A szénában semmi tápanyag a táp meg tele van káros anyagokkal. A széna kell a rostok miatt és fogkoptatás céljából, de a friss füvet semmi sem pótolja. Ha állatorvosnak készülsz, azt is tudnod kéne, mit okoz a száraz étrend.


A kérdezőnek pedig: nem kell állatorvoshoz vinnéd, egyszerűen fokozatosan, lassan(!) szoktasd rá a zöldekre, elsősorban friss fűre, pitypangra és hasonló növényekre. A friss növényekben elég víz van és kevesebbet fog inni. Ezenkívül nagyon egészségesek, jót tesznek az emésztésnek és a szervezetnek.

2016. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!