Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az normális ha a nyuszim...

Az normális ha a nyuszim naponta kb.2 liter vizet iszik meg?

Figyelt kérdés
Nem nagyon kap zöldséget meg ilyesmiket.Mért iszik ennyit? Valami betegsége van?(8 hónapos nőstény)
2016. szept. 17. 11:52
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is.Ma felhívtuk az orvost, ő is mondta hogy sok a 2 liter.Jövő héten megyünk vele az orvoshoz vért venni tőle.😢
2016. szept. 19. 15:58
 42/48 anonim ***** válasza:
Nagyon ramszallt az egyik hozzaszolo. Igen, allatorvostan hallgató vagyok, és igen, órán hallottam, hogy a széna rostpotlas a nyulaknak, és emellett nyilván nem az olcsó tescos bolti tápra gondoltam, hanem tenyesztoi tápra, aminek meg van határozva az összetétele és nincs tele annyi szeméttel, mint a bolti. Ha már volt takarmanyozastanod, illetve egzotikus kisemlosok taplalasa faktod, vagy "kedves allatod" (ha idejarsz, tudod miről beszelek) akkor Te is tudhatnad, hogy a nyulak alap táplálkozása kimerul a szena (ad libitum)+jo minőségű nyultap keretein belül, és emellé lehet adni valamennyi zöldséget, 3 hónapos kortól, de erre nem lehet alapozni, mert magas a szénhidrát tartalmuk, könnyen puffaszthatnak és le vannak permetezve, vegyszerezve, ami ha nincs megfelelokepp lemosva meg az is árt a nyúlnak. Van egy rahedli zöldség-gyumolcs, amit lehet adni és még több, amit nem, de ennek mindenki utána tud nézni. Én csak azt mondom, mivel allatorvosnak tanulok, hogy a zöldségek, gyümölcsök puffasztanak, főleg ha nincs hozzaszokva az állat belrendszere, és mivel a nyulak nem tudnak belgazt eregetni nagyon könnyen belehalnak a felfujodasba.
2016. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Csakhogy itt a zöld alatt nem a zöldségekről és gyümölcsökről van szó elsősorban, hanem a mezei zöldekről. Leendő állatorvosként meg tudhatnád, mennyi veszélye van a széna+táp etetésének. (megjegyzem azt is, a széna nagyon nem egyenlő a fűvel, de még ha az is lenne, a nyulak alapvető tápláléka nem a fű, hanem a gyógynövények.) Oké, hogy Mo.-n ezt tanítják, hogy állandó széna és kevés táp meg zöldség, de csak mert senki nem járt itt utána, mit okoz ez hosszútávon a nyulaknak. Elég sok problémát.. már csak azért is, mert száraz. No meg az összetétele miatt is veszélyes a táp, mivel a nyulak emésztése nem épp az őrölt dolgokra lett kitalálva. Ezt is tudod nyilván, ha állatorvosnak készülsz.
2016. szept. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Most már sokkal több zöldet kap.Mibden ok lesz.
2016. szept. 21. 19:58
 45/48 anonim ***** válasza:

Nyilván tudom, hogy a nyulak emésztése nem az őrölt dolgokra lett kitalálva, mivel hosszabb a belük, hogy a sok rost, amit kapnak, meg tudjon emésztődni. Ezért is mondtam, hogy a táplálékuk jelentős része a széna. Az, hogy mit tanítanak a magyar egyetemen, szerintem nem a feladatod becsmérelni, főleg amíg nem végeztél kutatásokat ezügyben. De persze mit tudnak a professzorok.

Emellett adhat a nyulának a kérdező gyógynövényeket meg füvet, persze a kérdés zöldségekre vonatkozott, de tökmindegy. Adhat gyógynövényeket, mert jó az ízük, szeretik a nyulak, változatossá teszi a kajájukat, meg persze vannak bennük vitaminok, stb, de nem ez az esszenciális. Mellesleg, ha nem szokott a nyúlnak valaki szénán és tápon kívül mást adni, akkor fokozatosan szabad csak átszoktatni más kajára, mert a nyulak emésztőrendszere nagyon kényes. Nyilván az a jó, ha változatos a nyúl étrendje, de nem szabad leragadni az apróságoknál. Széna, táp, víz. És mivel nem húsnyulakról beszélünk, ezért gyógynövény, rágcsi cuccok, tudomisén, de nem ez a lényeg.


Olvasd el, kedves kérdező, nagyon hasznos cikk, kitér arra is, hogy milyen gyógynövények adhatóak :)


[link]

2016. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Amúgy a kedvencem, a "senki nem járt itt utána" :DDD Komolyan, mit gondolsz, kik tanítanak az ÁOTE-n? Gorillák? Milyen egyetemre/fősulira jársz/jártál, ahol olyan emberek tanítanak, akik nem járnak utána, és mondjuk nem évekig kutatják az adott témát? Melegen ajánlom egyetemünk 1-1 előadásának megtekintését, szerintem kellemesen csalódnál. Sőt, szerintem a takarmány tanszék dolgozói nem zárkóznak el attól sem, hogy elbeszélgessenek Veled a témáról, csak ha komolyan gondolod, írok privátban, hogy kihez fordulj, mert van tanár, akiben jobban megbízom :) Vagy bemehetsz az egzotikus osztályra, ott is van doki, akit ajánlani tudok, mert nagy koponya!
2016. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:
#45 köszi a linket.Hasznos volt.
2016. szept. 21. 22:58
 48/48 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon rosszul értelmeztél..

A táp nem házikedvenc nyúlnak való, hanem húsnyúlnak. Még ha a legjobb minőségű tápról is van szó.. az összetétele nem jó a nyusziknak és az sem, hogy őrölt mert rengeteg emésztési bajt, bélleállást okoz. Ha tényleg ezt tanulod, gondolom nem kell elmagyaráznom, miért olyan veszélyes a nyulaknak az őrölt dolog.

A széna pedig nem a fő eelségük... a fű és gyógynövények lennének azok. A széna száraz, ami vesebajokat okozhat. A szénában nuku tápanyag. Nincs benne vitamin sem, mert a szárítás során minden tápanyag nagy része eltűnik. Ezért csak rost kb. Ami jó, de nem elég jó. A legjobbak a mezei zöldek és eddig is erről beszéltünk, legalábbis én az előző kommentjeimben és nem pedig a zöldségekről.

Továbbá azt, hogy nem végeztek kutatásokat a nyulakkal kapcsolatban, a magyar professzorokra értettem. Ők nem tették meg, max nagyon kevés közülük és azok is elég régen. Azóta pedig rengeteget változtak a dolgok, fejlődtünk és megvilágosodtunk. Ajánlom figyelmedbe a német professzorokat. Ők ugyanis a mai napig rengeteget foglalkoznak a nyulak jólétével és hogy mi nekik a valóban egészséges. Mo.-n ezzel sajnos nem foglalkoznak és az elavult infókat tanítják, mert jelenleg még az az elfogadott. A legújabb dolgok még nem igen értek el országunkba.

Kicsit olyan ez, mint a dohányzás. Korábban nem tudták, hogy egészségtelen. Évtizedek kellettek, hogy rájöjjenek az emberek. A nyúltápra is ezt hitték, hogy tök jó... most sikerült rájönni, hogy mennyire tönkreteszi a nyulak szervezetét. Csak mivel ezek új információk, még kevesen tudják világszerte, még nem olyan elterjedt és nehéz elfogadni, mivel az emberek ált. ragaszkodnak a megszokotthoz.

2016. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!