Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az normális ha a nyuszim...

Az normális ha a nyuszim naponta kb.2 liter vizet iszik meg?

Figyelt kérdés
Nem nagyon kap zöldséget meg ilyesmiket.Mért iszik ennyit? Valami betegsége van?(8 hónapos nőstény)
2016. szept. 17. 11:52
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó.Akkor ezt kipróbálom.De nagyon félek hogy cukorbeteg.Kezdetben a húgom napi több répával tömte.😢
2016. szept. 18. 18:08
 32/48 anonim ***** válasza:
A káros anyagokról annyit, hogy a táp okkal gyógyszerezett, és okkal adják fiatal nyulaknak is. De a bolti táp semmit nem ér. Én tenyésztőtől hozom, általában havi 20 kg-t. Olcsóbb, mint a bolti, és tudom, hogy mi miért van benne. A kérdezőnek: kislány. A kábeleket nálunk nem bánja, de a távirányítókat dugdosom, mert szereti őket. Bár, most tanul ugrálni, ágyról konvektorra, onnan asztal, és ha fenn van már csak egy lépés a szekrény :)
2016. szept. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
A sok ivás utalhat cukorbetegségre. A nyuszik emésztőrendszere az egyik legérzékenyebb.
2016. szept. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
Tudom.És nagyon félek.Más jele lehet a cukorbetegségnek?
2016. szept. 18. 18:30
 35/48 anonim ***** válasza:
Anno hozzám került egy cukorbeteg, idősödő nyusz. Nála csak ez volt a tünet. De én csak befogadó vagyok, állatorvos nem. Doki megmondja, ha ez felmerülhet. De ez ritka. Az tény, hogy a nyuszik bizony sokat isznak, pláne melegben, de ez túlsás. Nem gorombaságból, de tuti megvan a két liter, vagy ki is locsol belőle? Mert nekem rendszeresen belelép vagy beleszórja a tápot.
2016. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Hát nem tud kilocsolni belőle, mert ilyen cumis itatója van.
2016. szept. 18. 18:41
 37/48 anonim ***** válasza:
Az enyém inkább szomjazott, de nem ivott belőle :D Inkább azóta tálba kapja kétóránként. Akkor doki. Jobb esetben megnyugtat, rosszabban étrendet kap. Azt nem írtad, de csak ebben a kánikulában, vagy mindig?
2016. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
Hát mióta megvan neki ez a cumisa.Kb.Augusztus 25-től.
2016. szept. 18. 18:58
 39/48 anonim ***** válasza:
Akkor várj még kicsit. Lehűl az idő és talán kevésbé lesz melege. Nekem egész nyáron a parkettán feküdt. A ketrecébe meg csempét tettünk.
2016. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Nem tudom, megeshet, hogy cukorbeteg. A zöldekben van a lehető legkevesebb cukor. Mármint nem a répára és hasonlókra kell gondolni, hanem a répazöldre, zellerzöldre, reteklevélre, karalábélevélre, salátára (ami bio vagy max a belső levelek adhatók), káposztafélékre, spenótra stb. Szóval ami ténylegesen zöld, ezek nem hizlalnak és jobbak koptatják a fogat, mint a széna. Ja és sokkal egészségesebbek, mert rengeteg a vitamin meg egyéb tápanyag benne. A K-betűsökkel vigyázz, mert a táp hatására puffaszt. Szóval ha kap tápot, akkor azokkal óvatosan bánj. Ha nem kap tápot, akkor fokozatos hozzászoktatás után lehet nagy mennyiségben is adni. A zápokra nincs szükségük, ha kapnak friss zöldeket, mert azokból kinyerik a tápanyagokat. A táp meg úgyis tele van sok mindennel, amire nincs szükségük, mivel a fele növényi hulladék, koszos és őrölve készül, szóval nagyon apró darabokra morzsolódik és a nyuszik gyomra azt nem igazán bírja. Ezért is mondom, ha állatorvosnak készül az egyik válaszoló, tudnia kell, mennyire veszélyes a nyúltáp. Mindegyik nyúltáp. Már csak az összetétele miatt is. meg azért is, mert száraz.. Nem is beszélve arról, mi van bennük.
2016. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!