Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egeres kérdés. Azoknak akik...

Egeres kérdés. Azoknak akik szeretik az egereket. Megtartsam, vagy elengedjem?

Figyelt kérdés

Történet ugy kezdödik,hogy kertesházban lakom és a konyhába betévedt egy egér..Vettem élvefogó csapdát és akkor derült ki,hogy nem egy egér van..3-at fogtunk ki...amit el is elngedtünk,élje a kis egér életét...de ne bent a konyhámba mert nagyon idegesitő,hogy szétrág mindent a melléktermékekröl nem is beszélve:(

megfogtuk a 4.egeret...A férjem sietet és nem birta levinni..én..(na itt követem el a hibát),hogy ne legyen addig ketrecbe,beleraktam egy 5 literes üvegbe..raktam be neki diot, almat és egy rossz zoknit..

Igen ám de bejött ez a fránya -15fok..gondoltam pár nap és melegszik az idő..addig nem rakjuk ki.Ennek egy hete..

Egerünk befészkelte magát..éjjel van kint..és egy tünemény..ha lehet ilyet mondani..

kérdésem a következő..állatkinzás amit csinálok?Jobb neki ha elegedem?Sok kutya,cica van a környéken...Egyébkét normális vagyok:::::::)))))))))))))))))


2018. márc. 8. 08:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azok akik egereket tartanak, díszegereket tartanak, (pl.ugróegér) és állatboltban veszik. A rendes hàzi vagy mezei egér nem hàzikedvenc, és én nem ajànlom tartani, mert úgy elszaporodnak, hogy kiírtani nem lehet. Sok kárt csinàlnak, ráadásul kèzhez sem lehet szoktatni mert nem tenyésztett. Inkább engedd szabadon, amúgy sem jó neki egy üvegben. Ès vegyél inkàbb helyette hörcsögöt, azt még kézben is lehet fogni, ràadàsul sokkal aranyosabb. De ha ragaszkodsz az egerekhez, azt is lehet kapni àllatkereskedésekben.
2018. márc. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Az egerek rendkívül szaporák, meleg helyen egész éven át szaporodnak. Egy-egy egérpárnak optimális körülmények között évente 1 000 ivadéka is lehet. Évente 5-6alkalommal kölykeznek, szexuális érésük gyors, az egerek két hónap alatt már ivarérettek. A nőstény egér kb. 2 hónapos korában ellik először, életében átlag 6 alkalommal. Az utódok száma almonként 6-13, átlagosan 6. Az egér a fészkét papírral, ronggyal, vattával, vagy növényi részekkel bélelik ki. Elszaporodásuk mértéke a zavartalan fészkelés lehetőségétől és a táplálék mennyiségétől függ. Lehet èn állatkinzó vagyok de èn inkább pusztitom öket mint sem tartsam...
2018. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Érthető...Én sem szeretném ha elszaporodna nálunk...meg senkinek se kívánom...de itt és most erröl az egy egérről van szó..Egyedül van az üvegben...nem tud szaporodni..
2018. márc. 8. 08:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet tartani, mi is csináltuk, mikor egy beszökött!:D:D

Rakj be neki magokat, szénát alomnak(enne is belőle), és száraz kenyeret meg faágakat is muszáj, hogy tudjon rágni!

A mienk csak azért lett szelíd, mert még fiatal volt. Bezzeg az akkori, nagy lóci perzsamacskánk a tetején ült! Fából készült rács volt egy elég nagy terrárium tetején!

2018. márc. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1 egér nem fog szaporodni! :D

Ha pedig zárt helyen tartod, akkor kárt sem fog csinálni.

Úgyhogy tartsd meg, ha van kedved. Semmiképp nem állatkínzás az, hogy megfelelő ellátást biztosítasz neki.

Csak szerezz be neki valami ketrecet.


Nem biztos, hogy valaha is kézhez fog szokni, de idővel talán kevésbé fél majd.

2018. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát Te egy tünemény vagy :)

Ahogy olvastam a kérdésed,mintha csak magamat látnám....

Tök jófej Tőled,hogy nem nyírtad ki a kis családot :)

Hellyel közzel egyetértek az előttem szólókkal...de sztem ha egy egérről van szó és jól érzi magát ...miért ne. Azt nem tudom,hogy az az üveg elég e neki..mármint nagyságra. Nehogy klausztrofóbiás legyen :)

2018. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én éveken át tartottam/tartok mai napig rágcsálókat.


Semmiképpen ne ketrecben tartsd az egeret, sajnos az nem szökésbiztos. Magas falú, lehetőleg téglalap alakú akváriumot célszerű neki venni, abból ugyanis semmiképp sem tud majd kiszökni.

Ha teszel be ágat, azt is csak úgy, hogy ha rá is mászik, akkor se tudjon kiszökni.

Tehetsz be neki wc papír gurigákat, azokat ugyanúgy tudja rágni, vagy szétszedni és a fészkébe beépíteni.

Gyümölcsök és zöldségek jöhetnek, de szerintem a krumplit az egerek esetében is kerülni kell, akárcsak hörcsögnél...

Sajtot is szabad nekik adni, de akár elmehetsz állatkereskedésekbe is, és külön nekik való magkeveréket, fogkoptatókat, különféle szárított lárvákat és kukacokat is lehet nekik kapni. (Ha valami nagyon gurmé-egeret szeretnél, de ezen kívül a sima "házi koszt" is biztos megfelel neki a továbbiakban is.)

Én a helyedben azért raknék alá forgácsot is, de fontos, hogy ne legyen se túl nagy szemű, se túl poros.

2018. márc. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm:)

Az az igaszság,hogy elöször féltem ilyen kérdést kiirni,és nagyon rossz kommentekre számítottam.Nagyon szépen köszönöm a tippeket..és eldölt a "kopé"(mert igy hivom)sorsa..hátralévő életét nálunk fogja eltölteni egy 30 literes akváriumba..

2018. márc. 8. 09:33
 9/15 anonim ***** válasza:

A 30 liter bizony kicsi lesz. Én 80*35-ös helyen tartom a törpehörcsögömet, szerintem ennyit az egér is "megérdemel". De ha ekkorát nem is, válassz olyan nagyot, ami még nálad belefér!

Amúgy teljesen rendben van:)

2018. márc. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Biztosan nagyon aranyos. Ha megtartod, mindenképp tedd át terráriumba, ott jobban fogja érezni magát. Én is fogtam régen élvefogóval párat a pincében, de sosem tartottam meg őket, mert féltem, hogy nem szelídülnének úgy meg, és biztos rossz nekik a bezártság. Persze ilyen hidegben lehet, hogy ez a jobb opció. Ha a helyedben lennék én tavasszal elengedném valahol jó messze biztonságos helyen. Bár innentől kezdve biztos nem álnám meg hogy az összes kígyónak szánt egeret hazavigyem. :)
2018. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!