Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sos! Madarfiokat talaltam....

Sos! Madarfiokat talaltam. Elengedjem vagy, vagy mu legyen vele?

Figyelt kérdés
A fout kozepen talaltam, ahogy latom, egeszseges, mar nagyjabol tid repulni. Elengedjem, vagy mi legyen vele? Most szakad a jegeso, ezrrt behoztam a garazsunkba. A "markomban" tartom, csukva van a szeme, de nehany masodpercenkent kinyitja. Ez azt jelenti higy alszik vaagy? 😂 evett es ivott is. El kene engednem? Attol felek h valami megfogja.. semmitol es senkitol nem fel. Ha elengedem, a kertunkben, akar odafutok hozzaes megfogom. Nem fel.
2016. jún. 5. 14:46
 1/6 anonim válasza:
egy pár napig tartsd magadnál
2016. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt meg kéne állapítanod, hogy pontosan milyen faj. Elég sok énekesmadár fiókái még azelőtt elhagyják a fészket, hogy teljesen megtanulnának repülni, így védekeznek a ragadozók ellen, de a szüleik ekkor is etetik őket. Sajnos sok így "megmentett" fióka pusztul el azért, mert a "megmentőik" híján vannak a kellő szaktudásnak és nem is olvasnak utána. Mondjuk azzal, hogy behoztad a jégesőből, valószínűleg nem ártottál neki. Itt leírják, hogy mit tehetsz: [link]

2016. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi. Ha jol latom egy vereb. De nem is az h ne tudna elrepulni,hanem h nem is akar. Nem is fel tolem. Meg semmitol 😬😬
2016. jún. 5. 15:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg vigyem állatorvoshoz?
2016. jún. 5. 15:16
 5/6 anonim válasza:

Olvasd el a 2. válaszoló linkjét.

Ha lusta vagy akkor röviden:

Engedd el.


Tud szaladni a madár? Csapkod a szárnyával?

Ha igen, akkor egészséges


Hangosabb lett a madárcsicsergés a környéken ahogy közelebb mentél hozzá?

Ha igen, akkor a szülei is megvannak.


Veszélyes környezetben van-e? (pl nyílt út, jégeső)

Ha igen, akkor helyezd biztonságba. Pl rakd bele magasabb fűbe. Jégeső esetén inkább ÁTMENETILEG vidd be, aztán vissza.


Amennyiben Te szeretnéd átvenni a gondozó anyuka szerepét:

Maximum egy etetőgép szintjén tudod teljesíteni, ráadásul a gagyibbik féléből, mert még nem is változatos a kaja.

Nem tudod megtanítani repülni, élelmet szerezni, stb..

2016. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oke. Elengedem. De igy h esik az eso igx is vagy varjam meg mig elall?
2016. jún. 5. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!