Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyát az...

Hogyan szoktassam a kutyát az utazáshoz?

Figyelt kérdés
Nyaralásra, fürdeni tóba vagy bárhova jó lenne ha tudnánk vinni, de negyed óra múlva rosszul van az autóba. Erre rá lehet szoktatni, vagy ő ilyen?
2019. júl. 24. 13:57
 1/10 anonim válasza:
8%
Üsd ki bogyóval. Állatpatikában kapni.
2019. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
2019. júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Igen, van erre kutyának való bogyó, és utazás előtt jópár órával ne etessétek meg.
2019. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Te ne adj magadtól semmi "bogyót" a kutyának, hanem beszéld meg az állatorvossal, hogy utazáshoz mit adhatsz neki.

Egész más, ha a kutya nyugtalan, mint ha hányingere van.

Én felnőtt emberként ha hátul ülök az autóban, hányingerem lesz és erről nem lehet "leszoktatni" semmilyen nyugtatóval.

Erre vannak embereknek gyógyszerek, biztos, hogy kutyának is van. Vagy az állatorvos megmondja, hogy a súlya alapján melyik "embergyógyszerből" szabad neki adni és mennyit.

2019. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Attól függ, miért van hányingere. Ha stressz, akkor gyakorlással ez enyhül és meg is szűnhet. Ha más miatt, akkor kellhet bogyó, de azt meg állatorvossal kell egyeztetni, hogy a te kutyádnak mit adhatsz.
2019. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Mármint hány?

Én 2 hós kora óta utazok a kutyámmal havonta min 1x. 8 hónap után sincs javulás van amikor gyógyszer mellett is hány. Egyébként nyugodt végig (4 órás út)

Állatorvostól kértem gyógyszert, de oda kell figyelni mert először egy 12ezres bogyót akartak adni pedig van jóval olcsóbb is. Az orvos amúgy az adagoláshoz kell, nem mindegy mekkora kutya mennyi gyógyszert kaphat.

2019. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

#6

" 8 hónap után sincs javulás van amikor gyógyszer mellett is hány."

és

" Állatorvostól kértem gyógyszert, de oda kell figyelni mert először egy 12ezres bogyót akartak adni pedig van jóval olcsóbb is"

Lehet ez a magyarázat?

Én elgondolkodnék, hogy

- hány db van abban a 12ezresben

- mennyi időre, hány utazásra elég

- így egy utazásra való tabletta mennyire jön ki?

2019. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

A 12 ezres mellett IS hányt, mert először azt kapott, csak akkor db számra tudtam venni orvosnál.(kb 300ft volt talán)

Még annyira nem tapasztaltam ki, mert nem kezdettől fogva gyógyszereztem (reméltem hogy kinövi) de többnyire akkor nem hatott ha egy kis sajtba/akármibe rejtettem. Amikor lenyomtam a torkán jó volt csak úgy nem valami kellemes beadni

2019. júl. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként igen, hányni szokott de amúgy nyugodt
2019. júl. 25. 11:33
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért lettem lepontozva, mindegy. A stressz miatti hányást azért írtam, mert nekem például mentett kutyám van, és fél beszállni autóba, valószínűleg kidobták valahol a semmi közepén, és ez egy rossz emlékként megmaradt. Egyszer hányta el magát egy kisbuszban, ami hasonlít egy autóra, csak valamivel nagyobb, de autószerű ülései vannak, meg olyasmi a padló is. Tömegközlekedésre gond nélkül felszáll, tud utazni többféle járművön, de az autó mumus. Vele gyakorlunk, rövid távokon, rövid időket, lassacskán javul is a helyzet, de ez még hosszabb idő lesz, mire teljesen lenyugszik és nem lesz gond.

Természetesen ha nyugis amúgy utazásnál, akkor viszont ez a hányás olyan, mint embereknél az utazáskori rosszullét, arra a gyakorlás persze nem feltétlenül megoldás, bogyó segíthet, csak azt meg orvossal kell egyeztetni, de írtad, hogy ilyenetek már van. Hát, én szerencsére nem vagyok utazós hányingeres, és a kutyámnál is más áll a háttérben, szóval én itt le is zárom ezt a kérdést most, és kívánom, hogy valaki tudjon nektek hatékonyan segíteni.

2019. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!