Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól és hányszor ajánlott?

Mikortól és hányszor ajánlott?

Figyelt kérdés

Van kettő kutyusom.

Az egyik 4 éves ivartalan szuka a másik egy éves ivaros kan.

A kant két hét múlva viszem ivartalanításra.

Szeretném elvinni őket viszont egy szívféregség szűrő vizsgálatra.A szuka bravecto tablettát kapott a kan meg bolha nyakörvet és mindketten rendszeresen fürdetve vannak és nem bolhásak.

A négy éveset mindenképp elviszem szűrése az lenne a kérdésem az egyéveset is vigyem?

Mert megoszlanak a vélemények,hogy egy egy éves kutyának még felesleges vagy épp neki se árt.

Én inkább őt is elvinném.

Még egy kérdés évente vagy félévente vigyem őket szűrésre?


2019. júl. 25. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ajánlott szűrésre vinni és megfelelően védekezni a szivfergesseg ellen.

Az 1 éves is lehet fertőzött természetesen.

2019. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor csak lehetőség van, vidd. Mivel szúnyogcsípéssel terjed, és a férgek kifejlődése előtt nincsen tünet, ezért sajnos van rá esély, hogy túl későn veszi észre a gazdi. Egy szűrés sosem árt, és óriási bajok megelőzhetőek vele. Én félévente viszem az enyémet, de sajnos volt már szívférges kutyám, így mikor egy deka szúnyogot meglátok rajta, rámjön a paranoia. Kívánom, hogy senki kutyusa ne kapjon el ilyesmit (meg semmi mást).
2019. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1-essel értek egyet, mindenképp vidd el mindkét kutyát, mert egy éves kutyában is lehetnek sajnos szív vagy bőrférgek, amit szintén szúnyog terjeszt és ugyanazzal a teszttel azt is kimutatják ott helyben, ez az ún. Elisa teszt. Ez egy gyors teszt egyébként, pár csepp vért levesznek és 3-5 perc múlva már meg is van az eredmény, szóval nem kell aggódni. Ha ez a teszt pozitív akkor vetik alá a mintát laborvizsgálatnak, hogy szív vagy bőrféreg és az alapján kezdik el kezelni a kutyát.

Én mentettem már sajnos szívférges és bőrférges kutyát is, volt olyan, aki még csak 7 hónapos volt és hát egyik kezelése sem sétagalopp, szóval mindenképp törekedj a megelőzésre!

Megelőzéshez pedig Milbemicin-oxim tartalmú tablettát kell adni, ez a legbiztosabb, ilyen például a milprazon, milbemax, nexgard spectra (ez több élősködő ellen is véd). Ezeket havonta kell adni, nem horribilis az áruk, és ha betartjátok a havi rendszerességet, akkor egészen biztosan nem lesz gond a továbbiakban sem.

2019. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!