Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet elkezdeni a...

Mikor lehet elkezdeni a hozzataplalast? Hany honapos kortol? Mikkel ajanlott kezdeni, es napi hanyszor?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

4 hónaposan, gyümölccsel és keksszel. A glutént már ebben a korban kell bevezetni.

Először csak egy étkezést válts ki, majd fokozatosan a többit is.

2012. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szoptatsz, akkor 6 hónapos korig várj vele! Ha tápszeres a babád, akkor 4 hónapos kortól már el lehet kezdeni. De ne siettesd! Annyi ideje lesz még mást enni, legjobb a piciknek az anyatej!

Egyébként almával illetve annak a levével érdemes kezdeni, napi egyszer, fokozatosan növelve az adagot. Lehetőleg délelőtt, ha fájna a pocija tőle, akkor az ne éjszakára essen. Alma után jöhet a répa, a krumpli, a sütőtök, a barack. Lényeg, hogy 1 íz bevezetése 4-5 napig eltartson. Ha valamit már bevezettél, akkor azt lehet keverni az újjal, ha úgy jobban megeszi a kicsi.

Egyébként mennyi idős a babád?

2012. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi,15 hetes,anyatejet mar csak ketszer kap,mert fejek,es mar nincs vmi sok.:(A tobbi tapszer,de itt most olyan van mint a tej.Nem poros.Ha ilyen mixes akkor is varjak vele 4.honapig?Es teat vagy vizet mikor adsz eloszor?
2012. szept. 29. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg a gyerekorvost, védőnőt, én mindig őket kérdezem, sőt mondják maguktól.Szerintem ők pontosabban el tudnak mondani mindent, mert itt úgyis többfajta választ kapsz, valaki elkezdi 3 hónaposan valaki 6 hónaposan kezdi, valaki sütőtökkel valaki gyümölccsel....mindenki mást fog írni így össze fogsz zavarodni.Én egyébként krumplival kezdtem 4 hónapos korába aztán ahhoz keverem a zöldségeket, amiket lehet.Először a déli tápszert váltottam ki főzelékkel, de már most a délutánit is gyümölccsel.Tápszeres, 5,5 hónapos.4 hónapig szopott.
2012. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!