Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talaltam egy kiskutyat de van...

Talaltam egy kiskutyat de van gazdaja. Igy is megtarthatom?

Figyelt kérdés

Elore is bocsi hogy ekezet nelkul irok csak kulfoldon vagyok.

Multheten talaltam otthon(Magyaro.) egy kiskutyat.Kint volt az utcan mar par napja es hazavittam.Masnap mar ki is hivtam az allatorvost es beadadtam neki az oltasokat,fereghajtot kapott szal minden ami kell es vettem neki kutyahazat, csinaltattunk neki kutyaolat,elkezdtem betanitani is.

Ma monddtak hogy a kiskutyanak van gazdaja.De a gazda nem is keresi meg hirdetest se tett ki hogy hianyozna neki a kutya vagy v.mi.De a gazdaja nem tudja hogy nalam van.(Nem ismerjuk egymast.)

Szerintetek <gy tartsam meg vagy adjam vissza neki?


2010. júl. 11. 20:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem pont ezt kéne tisztázni!Nem tudhatod hogy magasról leszarja-e, csak feltételezed!
2010. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
35%

Tudod, ha bármi történt volna a kutyámmal, majd meg őrültem volna. Ha elszökött volna, akkor nem alszok míg nem lesz, átkutatom az egész várost, mindenütt hirdetem, keresem.


Az is igaz, nálunk a kutya sose szökött el. A kutyákra oda kell figyelni.


Aki nem figyel rá, és nem is kereseti, az mégis milyen gazda lehet?

2010. júl. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

Én már írtam ide!

És azt írtam hogy ne add vissza, szerintem se add vissza, igy járt a gazdi máskor vigyázzon rá jobban!

Na meg egyébként is nálad szerintem sokkal jobb helye van, nyugodtan tartsd meg!

2010. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
77%
Hogy őszinte legyek, nekem még sosem volt kutyám, nem tudom mennyire kell rájuk vigyázni.Nah de gyerekek... a dolgok nem így működnek.Találsz valamit és megtartod mert feltételezed hogy nálad jobb helyen van mint a tulajdonosánál?Még ha tudnánk hogy az "előző" tulaj tényleg egy rossz, hanyag gazdi volt, akkor meggondolandó, de csak azt tudjuk hogy a kérdező szerint, akinek nem kicsit áll érdekében ezt mondania, a gazda nem keresi a kutyát, nem mintha feltételezném egy pillanatig is hogy hazudik!Szerintem a gazdának minden joga megvan visszakapnia a kutyáját, ha nem tart rá igényt, úgy is odaadja a kérdezőnek szívesen!
2010. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
96%
Azt honnan tudja akárki is hogy a kérdezőnél sokkal jobb helye van a kutyunak,Abból hogy hirtelen fellángolásból teljesen "beleszeretett",vett neki kutyaházat,orvoshoz vitte?Nézzük meg egy év múlva mi a helyzet.A valódi gazdiról pedig ne itélkezzünk.Nem ismerjük a szitut,amiben elment a kutyus tőle.Akár meg is ijedhetett valamitől.Akkor aztán lehet akármilyen jó gazda,a kutya fut.
2010. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
89%
Akkor kutyatolvaj vagy, és szégyelheted magad, mindegy hogy beoltattad e vagy sem, kutyatolvaj vagy. Nem tudhatod ki a gazdája, lehet hogy beteg és nem tudja keresni, vagy egy síró gyerek is várja otthon. Hogy fordult meg egyáltalán ilyen a fejedben hogy önkényesen lenyúlod?
2010. júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 timido ***** válasza:
6%

Tartsd meg.

Az én kutyám még csak 10 hetes, de amint hozzám került, első dolgom volt, hogy vettem neki egy bilétát, amin rajta van az én nevem, telefonszámom, és lakcímem. Mikor még sétálni sem megyünk, bármi előfordulhat, kirohan az ajtón.. bármi. Egy felelős gazda tesz ilyet a kutyájára. Ő nem tett.. Ez van.

2010. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
79%
Kutyás környéken lakok. Egyetlen kutyán se láttam ilyen fix bilétát...max az oltásit:P Akkor az összes gazda felelőtlen? Mekkora mellébeszélés ez már.
2010. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
na jó.. Akkor, képzeld el, hogy ez a kicsi kutya már egy ideje nálad van, jól megvagytok stb... Aztán egyik napon látod, hogy elszökik. Keresed minden felé, DE nem találod, miköóözben őt már valaki befogadta, te meg alig tudod felfogni, hogy elvszetted a kutyusodat <-- így képzeld el..
2010. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
megtartottad?
2010. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!