Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Beköpték a legyek a...

Segítség! Beköpték a legyek a kutyámat! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Palotapincsi-keverék, hosszú szőrű. Be szokott filcesedni néha a szőre, általában levágom neki azokat a részeket.

Az elmúlt pár hétben sajna nem volt rá időm, mert egyéves gyerek mellett államvizsgára készültem, és egyedül vagyok. Tudom ez nem kifogás, mert felelősséget vállaltam a kutyámért.

TEgnapelőtt vettem észre, hogy beleragadt a kaki a szőrébe hátul, de csak tegnap tudtam levágni neki a szőröket. Viszont ma észrevette, hogy fehét kis micsodák vannak benne, a légylárvák, hát megpróbáltam mindent levágni ahol láttam, de nem igazán hagyta, és akkor láttam, hogy van egy kb 2x3 cm-es seb is a fenekénél.

Mit tudok tenni, hogy segítsek rajta?

Állatorvos nem nagyon van a közelben, és nincs több ezer forintom rá, hogy elvigyem.

Van megoldás?


2010. júl. 11. 21:26
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
Nincs. Állatorvos a megoldás.
2010. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Kicsit durva, hogy szegény kutyádra nincs pár ezer forintod, mikor beköpték a legyek, és kitudja milyen fertőzéseket kaphat el nyomorult!

Ha erre nincs pénz-MERT MEGÉRTEM!!!-akkor NEM KELL KUTYÁT VÁLLALNI!


Na, de ha van betadinod vagy fertőtlenítőd, akkor fújd be vagy kend be vele a sebét. Bármi megteszi jobb híjján, amit emberi sebre is teszel, csak fertőtlenítsd! A gusztustalan lárvákat pedig tüntesd el róla minél előbb.

És amíg be nem gyógyul a sebe, figyeld, vagy tartsd a lakásban, nehogy megint beköpjék...

2010. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem.... fürdesd meg, a sem részét pedig napi háromszor hiperol tablettával mosd le.Hiperol tablettát kapsz a gyógyszertárban, párszáz forint, rá van írva hogy kell használni! Az én állataimnál ez bevált! Ha kérdésed van írj!
2010. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%
Vdd állatorvoshoz sürgősen! Ilyenkor a sebbe is beköltöznek a lárvák és abból lakmároznak. Kikell tisztíttatni mindenképpen!
2010. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
37%

Ha rosszabbodni fog az állapota mindenféle képen vidd állatorvoshoz.

Ha elkezd vörösödni a farka és a feneke és nyalva vagy rágja a szőrét akkor az nagy esetben a kutyádban bolha van és alergiás a csípésére ezért viszket neki és ahogy nyalja a nyára miatt a szőr össze tapad és emiatt büdös szagot áraszt amit megköp a lény.

Csak akkor tud meggyógyulni ha ledúrod a fenekéről a szőrt kiírtod a bolhát. Majd betadinnal bekened a sebet.

+ nem árt valami antibiotikumot adni neki.

Az állatorvos ezért kb 6 ezret elkér + az antibiotikum .

2010. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
67%

Első vagyok. Nem szabadna hozzányúlni, mert azt sem tudod, hogy milyen lárvák vannak a sebben. Ugyanis legalább háromféle lehet. És ha ezek olyan típusú lárvák (döglégy lárvái), amik csak az elhalt szöveteket eszik, akkor tilos őket le/ki szedgetni a kutyából, mert pont az a jó, ha bent hagyod őket, így mindek fertőzésveszélyes szövetet megesznek, így kitisztul a seb a lárváknak köszönhetően. De ha kiszedgeted őket, akkor pont a lárvák által hátrahagyott "rendetlenség" miatt fertőződik el a seb...

De ha ezek olyan lárvák (vérszívó légy lárvái), amik élő szöveteket is esznek, akkor azonnal ki kellene szedni őket, mert élve megeszik a kutyádat.

Szóval mivel nem vagy állatrovos, nem fogod tudni, hogy mit kell tenni. És ha rosszul döntesz, akkor meg is halhat a kutya. Ez nem játék. Attól, mert ez "csak" egy kutya, még neki is jár az orvosi ellátás ilyen sűrgős és súlyos esetben.

2010. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

hogyan tudják a legyek beköpni a kutyát?

illetve ez séta közben is előfordulhat egy lakásban tartott kutyával?

2010. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%
szia. sajnos csak az állatorvos a megoldás. ezt házipatikával nem tudod orvosolni :(
2010. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú szőrű kutya szőrét gyakran kell kefélni, akkor nem fog összecsomósodni. Egyébként az se árt, ha néha megfürdeted a kutyát. A seb miatt pedig mindenképpen vidd állatorvoshoz, mert komoly baja lehet tőle. A felelőtlen, nemtörődöm állattartás szerintem törvénybe ütközik. Ha nem tudsz gondoskodni róla, add el, vagy ajándékozd oda valakinek. Remélem tudtam segíteni.
2010. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem akármilyen lárváról legyen is szó,annak nem a kutyában van a helye!


Orvoshoz el kell vinni szegényt!

2010. júl. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!