Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Beköpték a legyek a...

Segítség! Beköpték a legyek a kutyámat! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Palotapincsi-keverék, hosszú szőrű. Be szokott filcesedni néha a szőre, általában levágom neki azokat a részeket.

Az elmúlt pár hétben sajna nem volt rá időm, mert egyéves gyerek mellett államvizsgára készültem, és egyedül vagyok. Tudom ez nem kifogás, mert felelősséget vállaltam a kutyámért.

TEgnapelőtt vettem észre, hogy beleragadt a kaki a szőrébe hátul, de csak tegnap tudtam levágni neki a szőröket. Viszont ma észrevette, hogy fehét kis micsodák vannak benne, a légylárvák, hát megpróbáltam mindent levágni ahol láttam, de nem igazán hagyta, és akkor láttam, hogy van egy kb 2x3 cm-es seb is a fenekénél.

Mit tudok tenni, hogy segítsek rajta?

Állatorvos nem nagyon van a közelben, és nincs több ezer forintom rá, hogy elvigyem.

Van megoldás?


2010. júl. 11. 21:26
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

Sztem nem az! Igazad van

23:09-es voltam.. am nekem írtad ??

2010. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
Én már nem tudom, hogy kinek írtam, nem nézem, hogy ki kicsoda. :D Már ha te meg tőlem kérdezted, hogy én kinek írtam, mert az is lehet, hogy nem is nekem. :P
2010. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

Kitti :) (Innentől így írok mindenhova, hogy ne legyen kavarodás)


Én nem írtam senkinek semmit, csak a kérdezőnek :)

2010. júl. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:

Kitti :)


23:09 es voltam, meg 23:23 as:D

2010. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
40%

Ha nincs pénz nincs pénz... Sok ember így van...

Nem mindenkinek apuka fizetni...

Amúgy az állatorvos biztos ad haladékot a fizetésben..

2010. júl. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszból kérdezem, nem tudom honnan írtál.

De internetre van pénzed, kutyádra nincs ? lehet hülyeség mer szomszédből tetted fel a kérdést.. és semmilyen bunkóó stílussal, nem szeretnélek ezzel a kérdésemmel megbántani a kérdésem akkor érvényes ha otthonról internetezel.

2010. júl. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid?, nagymamád? vagy rokonaid?? esetleg ha jóba vagy a szomszéddal? ők nem adnak kölcsön, biztos megértik :S
2010. júl. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha elviszed állatorvoshoz,biztos megengedi hogy részletre fizesd ki a kezelését.Egyik ismerősöm is így volt a macskájával.Kifakadt a cica testében egy cysta és ki kellett venni a méhét.Ő is részletre fizette.Majd írj hogy mi lett a kutyussal.
2010. júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:

Üdv mindenkinek!


Először is, a kutyával kapcsolatban (mert ez itt nem a családi kapcsolatok rovat, ahogy írtátok is):

Az állatorvos szabadságon van, a másik akit hívni lehetne többen mondták, hogy nem olyan jó és többért is dolgozik...

De szerencsére az egyik ismerősöm ráért és meg tudta nézni a kutyát, több állata is van, látott már néhány dolgot, ért is hozzá, de persze nem orvos. Kitisztította a sebet, bekente egy sebkezelő géllel, holnap megint jön. A kutyám most szerencsére alszik, eléggé kimerült. Egyedül nem is tudtam volna mit csinálni vele, ketten alig bírták megfogni, hogy nyugton maradjon.


Az egyebekkel kapcsolatban:

Amikor teherbe estem még nem volt semmi gondom. A többit nem részletezem, nem ide tartozik.

Az internet saját, mert az államvizsgához-szakdolgozathoz muszáj volt, de a feltöltőkártyás fajta, mindjárt el is fogy, utána nem lesz.

Igyekszem többet foglalkozni a kutyámmal, illetve ha nem tudok eleget, akkor keresek neki valakit, akinél jobb helyen lesz.


Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

2010. júl. 12. 21:52
 50/56 Akiteki ***** válasza:
57%

Szia!

Nekem is így járt tavaly az öreg kutyám. Tényleg két nap csak és már keltek is ki a lárvák.

Azt mondta az orvosunk, hogy általában idős kutyák járnak így, mert ők már mélyebben alszanak és nem zavarják el álmukban a legyeket.

Gyógyszertárban és gazdaboltban is lehet kapni neostomosant. Egy ampullát higíts fel a másfél literes palackban és locsold meg vele a kutyát. Ha megszáradt, tegyél rá advantix spot-ont. Tudom, mindent pénzért adnak, de nem akkora kiadás, hogy ne lehetne elviselni. Én ilyen esetekben zsíroskenyér kúrát tartok. Az advantix 1200 ft, a neostomosan sem egy horribilis összeg. És 3 hónapig nem lesz ilyen gondod. Jövőre meg már nyár elején tegyél rá spot-ont és egész nyáron nyugodt lehetsz.

2010. júl. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!