Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg a...

Hogyan nevelhetném meg a szomszéd kutyáját?

Figyelt kérdés
Elsőre a kérdésem elhiszem, hogy furcsának tűnik, de kérlek engedjétek meg, hogy bővebben elmagyarázzam. Van a szomszédunknak egy kutyája, amivel épp annyit törődik, hogy eteti, itatja. A kutya neveletlen, képes éjszakákat (konkrétan tényleg egész éjszaka) ugatni, hiába szólok rá szépen, csúnyán, olvastam valahol, hogy vízzel kell lespriccelni, műanyag üvegbe köveket csörgetni, ki is próbáltam ami odáig fajult, hogy ha meglát, mégjobban ugat. először még próbáltam megsimogatni, hátha törődésre vágyik csak, de nem sikerült megnyugtatnom, csitítanom, egyébként is rettentő agresszív. Igaz, már a nyár végefelé járunk, de még most is tárt ablakokkal alszunk, vagyis aludnánk, ha hagyna a kutya. A szomszéddal kitudja hányszor beszéltem erről intelligensen módon, felajánlottam, hogy elviszem sétálni a kutyát, hogy lefárasszam, de persze nem egyezett bele. Azt is tudom, hogy nem mi vagyunk az egyetlen szomszéd akinek álmatlan éjszakákat okoz az eb. Mivel nem pihenjük ki magunkat (egész család) sokkal ingerültebbek vagyunk, nem tudunk rendesen a munkában teljesíteni, csupa negatív dolog vonzata az ugatás. A jegyzős megoldást próbáltuk, de elnézést a kifejezésért, le sem szarták a problémánkat. A kutya egyébként legalább 4 éves, azóta itt is lakik mellettünk, nem újkeletű az egész probléma. mindig megnézem nem e egy kihívást kereső cica idegesíti, vagy mit láthat, de sosem találok semmit. Mindenképpen humánus megoldást szeretnék, ha van tippetek kérlel ne tartsátok magatokban.
2019. aug. 4. 13:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A kutya többet lát engem mint a gazdáját és még azt is lefogadom, hogy többször szóltam hozzá kedvesen is/parancsolón is. Van egy hatalmas kertünk, olyan kerítéssel ahol még a fejét is át tudja dugni. Mindig próbáltan simizni, etetni, ahogy mondtam jutalom falatot is vettem neki, míg a gazdája maradékkal eteti, kitudja hányszor láttam már hogy félrerúgta a kutyát, szerintem az a kutya tőle simogatást még sosem kapott. Nem hiszem hogy pár mondat után jogod lenne leostobázni, mivel el nem tudod képzelni mennyi energiám van már abban a kutyában, hányszor felkeltem hozzá este, hányszor próbáltam csitítani, hányszor próbáltam rajta úgy segíteni, hogy elkerüljön innen egy jobb gazdi mellé. Ha azt írod hogy nincs jogom a kutyához szólni, törődni vele, akkor a te általad javasot jobb gazdi találás hogy valósulna meg? Említettem nem egyszer, hogy a gazdi egy primitív idióta, akivel nem lehet intelligensen beszélni sem. És még egyszer leírom, ez egy kis falu ahol lakunk, az emberek az ilyen dolgokat erőszakosabban oldják meg, beszélgetés nélkül. Rendőrség nem jön ki ilyenek miatt vagy ha kijön csendháborításért, megállapítják, hogy ez csak egy kutya aki ugat, nincs joguk onnan elvinni.
2019. aug. 5. 10:58
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
A szövegértés sem megy. A kutyának nincs feléd kötődése, mert nem foglalkozol aktívan vele, nem éltek együtt! Tudod mit váltasz ki bármelyik olyan kutyában, amelyik nem a sajátod azzal, ha rászólsz, kavicsos flakonnal fenyegeted és vízzel locsolod? Sajnos tényleg ostoba vagy, ha ezt nem érted. Így ne foglalkozz azzal a szerencsétlen kutyával!
2019. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként erre én is és más normális kutyatartók is különösen érzékenyek vagyunk, amikor így akarja a szomszéd vagy bárki idegen nevelni más kutyáját. Felrúgja, leordítja, hozzávág dolgokat, lespricceli, megijeszti, stb. És az ilyen emberek, mint te, nem is fogják fel milyen károkat okoznak a kutyában. Egy amúgy is védős kutyát agresszívvá nevelni... Ezt is büntetni kellene nagyon!


A szomszéddal kell beszélned, nem a kutyát tovább rontanod!

2019. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Neked sem megy a szövegértés, sokkal többet foglalkoztam vele, mint a gazdája. És most szeretnélek megkérni, hogy te ne válaszolj többször erre a kérdésre, mert már szerintem elmondtad a véleményedet, amit tiszteletben tartok, viszont már egy ideje erős kötekedésnek érzem ezt a részedről az ostobázással és az egyéb bántó megfogalmazásaiddal együtt. Köszönöm.
2019. aug. 5. 12:51
 15/17 anonim ***** válasza:
30%

Minek is jöttél te ide embereket kérdezni a dologról,ha semmit nem vagy hajlandó elfogadni és megfogadni? Vitatkoznál,unatkozol? :D


SEMMI az égadta világon SEMMI közöd nincs a kutyához ameddig a chipje nem a te neveden van vagy nem a te háztartásodban él.Ha rendőrt hívtok,esetleg ki is jön és a szomszéd azt mondja,hogy te hergelted a kutyát akkor joggal téged fognak megbűntetni.Mert ez így van,te ezzel nem nevelted,hanem hergelted.


Az egyetlen aki nevelheti vagy aki elviheti egy trénerhez az a gazda.Akkor nyúlhatsz joggal a kutyájához,ha te a gazdája leszel,neked adja vagy beadja egy menhelyre és te kihozod.Addig szállj le róla és azzal törődj ami a lényeg: Zavar az ugatása,nem kussol.


A gazdája nem fog lemondani róla,nem fogja elhallgattatni.Zavarja a lakókat,kárt okoz az ugatással,és feltehetőleg ha el lenne engedve esély lenne rá,hogy hamis.

Mit tehettek? Megszabadultok tőle közösen,hogy az az agybeteg szomszéd végre felfogja és megtanulja,hogy nem azért vesz kutyát,hogy kint rohadjon a kertbe és ugasson éjjel nappal.


EZ NEM ÉLET A KUTYÁNAK SE és NEKTEK SE.Eszik,iszik,ürít,ugat.Gondolod,hogy ez jó? Gondolod,hogy te változtathatsz a spriccelgetéssel és az át kiabálással? Talán többet is ártottál.Ezt próbálják végre megértetni veled,de úgylátom ehhez nincs meg az eszed.


Az ilyen minden áron védjünk állatot embereket szokta szét tépni egy otthon tartott veszélyes kutya.Mert hogy nincs joga senkinek elaltatni,inkább magához veszi,de nevelni ő se tudja.Egy héttel később helyszínelnek és lövöldözik le a kutyát,mert megölte a gazdáját..Annak a kutyának a halálból a kiútja a gazdája,akit nem érdekel a kutya.És egy ilyen kutyával már amúgyse hiszem,hogy lehetne mit kezdeni.Mire tanulna valami értelmeset a kerítés mögött élt évek után elunnád az életed és megkopaszodnál az értetlensége miatt.Ugyanis az ilyen kutyák értelmi szintje,emberhez való szocializáltsága kimerül annyiban,hogy kapott enni meg tőled fröcskölést..:DD

2019. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nyugalom, eszem az van mégha te nem is ezt szűrted le... De ha már itt tartunk, szerinted van ebben a kutyában chip? :D

És nem nem fogadom el a válaszokat, hanem egy csomó véleményt, tanácsot elolvastam ezzel kapcsolatban, semmit sem magamtól találtam ki, minden dolgot, amit a kutyával tettem valahol (nem mindenféle szedett-vedett oldalakon) olvastam.

Kíváncsi lennék, ha neked lenne ilyen problémád éveken keresztül, hány álmatlan éjszakát bírnál ki mindenféle tett nélkül. És leírom még egyszer, utoljára: gazdinak számtalanszor szóltunk, rendőrt hívtam, jegyzőt megpróbátam, és mind eredmény nélküli, és egyik családtag sem bírja idegekkel a tehetetlenséget. Fogjátok fel kérlek, hogy azokat a megoldásokat, amiket írtok MINDET kipróbáltuk, nem egyszer, de nem ment ...

U.i.:kértem, hogy hanyagoljátok ezt a "nincs eszed" meg hasonló szófordulatokat, én is azt érzem, hogy valamit egyszerűen képtelenek itt egyesek megérteni, mégsem vagdalózok ilyen primitíven.

2019. aug. 6. 23:24
 17/17 anonim ***** válasza:
52%
De fogd már fel, hogy amit tettél, az csak hergelés! Azzal csak agressziót raktál a kutyába! A következményeit is látod, hogy még jobban ugat rád! Tényleg nem érted meg, hogy csak rontasz a helyzeten? Tényleg nem érted meg, hogy nevelni csak akkor lehet, ha van kötődése, kapcsolata veled a kutyának? Hogy ez így bűncselekmény, amit tettél? Nem, te inkább hárítasz, másokat szidsz és nem akarod belátni ezt. Ezt a viselkedést minek is szokták nevezni?
2019. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!