Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek? Közepes,...

Milyen kutyát vegyek? Közepes, vagy nagyobb, hosszúszőrű, egygazdás, nem agresszív fajtát szeretnék. Fajtákat írjatok ne okoskodjatok.

Figyelt kérdés
2019. aug. 11. 22:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Sorolok neked egy pár fajtát és egy pár igényt mellé hátha megtetszik valamelyik.:)


Milyen mozgás igényűt szeretnél? Sportosabbat vagy inkább nyugodtabbat? Gyakran hordanád-e közösségbe (emberek,állatok közelébe)?


A border collie egy nagyon sportos,nagyon szelíd kutya.Viszont ignorálja többnyire a körülötte sétálókat,lévőket.Nem mondom,hogy egy gazdás,de azokon kívül akik foglalkoznak vele nagyon nem érdeklődik mások iránt.

Viszont neki kell mentálisan (sok trükköt tanítani,mint egy gyereknek nagyobb értelmi szintet igénylő feladatokat adni amit egyedül is végezhet), és fizikálisan is a fárasztás.Mert ha nem akkor rág,tönkre tesz mindent hogy levezesse az energiáját.


Golden retriever nagyon kedves kutya.Puha szájú,családba és egy ember mellé is tökéletesek.Ezeknek olyan..közepes a mozgás igénye,szeretnek apportírozni.Eldobsz valamit,ők hozzák.


Német juhász egy hosszú és rövid szőrben is elérhető fajta.Nagyon barátságos a családtagokkal,idegenekkel gyanakvó.Fél szemmel mindig figyeli a gazdi körül ólálkodókat,és szükség esetén kedves vagy épp agresszív is tud lenni.

Ő viszont nagy mozgás igényű,munka kutya.


Afgán agár egy gyönyörű szép,hosszú és egyenes szőrű kutya.Jól elvan aktívabb emberekkel is,de alapvetően egy nagy méretű kanapé kutya.Ha olyan kell amivel biztosan megnéznek vagy 2x az emberek akkor ez jó választás,kifejezetten luxus kutya volt régen. :D


Skót juhász hasonlóan a border colliehoz egy nagy mozgás igényű terelő kutya.Annyira sokat nem igényel,mint a border,de őt is mentálisan és fizikálisan is rendszeresen fárasztani kell.Ez is egy nagyon szép kutya,de iszonyat kényes a szőre.


Pitbull terrier,staffordshire terrier ugyan nem hosszú szőrű,de kiváló társ lehet egy erős kezű,megfontolt gazda mellett.Családba kifejezetten ajánlott,nagyon szereti és védi a családját.

A vérmérséklete tény,hogy magas.Folyton készenlétben kell lenni,és tisztában kell lenni azzal,hogy mit vettél magad mellé,céltudatosan kell nevelni és vas marokkal tartani,fegyelmezni akkor biztosan nem lesz baj (a fegyelmezés alatt semmiképp nem fizikális bántalmazást kell érteni!).Ettől függetlenül bátran ajánlanám kis családosok mellé is.


Ezek általában a legnépszerűbb fajták.De ha szeretnél még jó pár alternatívát tudok sorolni.

2019. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
5%

Egyébként kedves előttem szóló a pitbull igenis harcra lett tenyésztve.Nem emberek ellen ugyan,de állat ellen amibe a másik kutya is bele tartozik.Amiket felsoroltál azok sem mind voltak helyesek.

Nem medve és nagytestű állat vadászatra lettek képezve,hanem felingerelték a medvét,vaddisznót és a vadász közelébe csalták az pedig agyon lőtte őket.Az nem ugyan az.

Uszkárt is hordtak vadászni,de ettől még nem vadászkutyák.


Nagyjából 3 pitbull kéne egy grizzli leterítéséhez,de lehet még így is keveset mondtam.(jó most jöhet egy okos cgány akinek a kutyája egymaga leterít 3 tigrist,köszönjük nem kell a mese,mi is ismerjük a fajtát)

Csoportban pedig soha nem vadásztak velük..Vannak jó információid a pitbullokról,tényleg lehetnek kezesek is,de ha túl elfogult vagy a fajtával szemben és báránynak állítod be te magad is hülyének fogsz tűnni.


Még a pitbull tenyésztők sem állítanának ilyet.Családba való,jó kutya,de kell az odafigyelés és szigor velük szemben.Ehhez jó vérvonal,jó kutya és jó gazda is kell,mert egy sarkon vett szaporított pitt többnyire már kölyökként is nagy falat sokaknak.


ÉS! az is igaz,és elismert tény hogy bekattanhatnak.Lehet,hogy a tiét és 50 másik még nem tette meg,de sok másik egyed igen.Ha nekem nem hiszel olvass utána,ott a 101 nagykutya is amiben KÜLFÖLDIEK tájékoztatnak széles körűen a fajtákról elfogultság és körülnyalás nélkül..:D

2019. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

#12

Nem báránynak állítom be, mint ahogy semmilyen más fajtát sem. Nyilván van amelyik agresszív, de ugyanúgy van agresszív husky meg golden is, bezzeg róluk sose hallok ilyeneket. Semmivel többször nem kattan be pit, mint mondjuk yorki.

2019. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm 11-es. A németjuhász, és skót juhász esélyes, de ha van kedved írhatsz még párat.
2019. aug. 12. 16:28
 15/24 A kérdező kommentje:

Wikipedia Pitbull


Eredete


Kifejezetten kutyaviadalokon való részvételre tenyésztették ki az 1830-as években. A terrierek mozgékonyságát és harci kedvét ötvözték a buldogok fizikai erejével; az így létrejött fajta pedig egy végletekig elszánt, magas fájdalomküszöbű, ideális harci kutya lett.

2019. aug. 12. 17:46
 16/24 anonim ***** válasza:
94%

#15

Most ne haragudj, de tényleg a wikipédiáról akarsz meggyőzni a saját kutyám fajtájának eredetéről? :DD

A wikipédia olyan, hogyha olyanod van konkrétan azt írsz oda amit akarsz. Bármelyik hozzád hasonló elfogult tudatlan barom élhet ilyen tévhitben. Én sem meggyőzni akartalak téged, mert a magadfajtával nem lehet szót érteni. Akinek pitje van és/vagy egy kicsit is ért a fajtához az tudja, mi az igazság.

2019. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Aki néz Tv-t az meg azt, hogy a kutyatámodások nagyrészét Staffok csinálják.
2019. aug. 12. 17:57
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

#17

Mert mindenhol csak ezt nyomják. Ugyanannyi támadást okoznak a német juhászok is, csak az nem annyira érdekes, mintha egy "harci kutya" támadna, abból nem lesz címlap sztori. El lettek könyvelve rossznak a sok idióta által, aki életében nem látott még rendes, jólnevelt bullt. Kicsit vicces, hogy olyanok nyomnak bélyeget az egész fajtára, akik életükben nem láttak még ilyen kutyát.

Egyébként így utólag hozzátenném, hogy én ahány bull típusú kutyával találkoztam, azok közül mindegyik végtelen fegyelmezett és jólnevelt, köztük az enyém is. Azt viszont két kezemen nem tudom megszámolni, hogy hány pudlit, bichont és csivavát kellet a kedves gazdáknak elrángatni a kutyám mellől, mert ugatnak mint a vadbarom, enyém meg csak néz rám hogy miért hisztizik a másik. Ezek után nekem mondhatja bárki, hogy harci kutya, csak okot ad egy pofánröhögésre.

2019. aug. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
28%

Most nehogy már össze vesszetek azon,hogy a pitbullal mi van (főleg,hogy rövid szőrű és a kérdező hosszút szeretne).Örülj neki,hogy a tiéd szelíd.Attól még egy harci kutya és ne ajánlgasd mert ha egy hozzá nem értő úgy érzi,hogy mégis el tudna vele bírni akkor csak még egy pitbull vagy staffi végzi a menhelyen vagy sintér telepen.Mert mintha nem lenne belőlük elég.10/6 kutya a menhelyen egy staffi,pitt vagy annak a keveréke ami nagyon rossz arány.

Ha meg agresszív,mert annyit se tudott kinevelni belőle a kedves gazdi akkor csak altatáson végzi.


És főleg ne úgy ajánlgasd másoknak mintha tényleg valami vadász kutya lenne vagy valami,mert semmi köze hozzá.Még amikor vadászok használták se arra lett képezve,hogy vadásszon vagy hozzon,hanem hogy hergeljen,és támadja a medvéd.Ami ugyan az mint a harc.Csak nem kutya ellen,hanem medve ellen küldték be.Csüngött rajta ameddig le nem lőtte a vadász a medvét.Pont ugyan így lógnak egy fán,ha bekattannak vagy túl pörögnek.


Van millió egy másik fajta amivel a kedves kérdő és mindenki más is elbír,jól el van,nem kell senkinek feleslegesen kísérletezni a fajtával csak azért,mert te ajánlgatod.Aztán vagy meg tudja nevelni vagy nem..


-----------------------------------------------------------------------------


Akkor én is írnék pár fajtát.A fent felsoroltakat mind igyekeztem kihagyni,hogy ne kelljen ismételnem a többieket :D


Samoyed

Ennek a fajtának folyton nő a szőre.Megállás nélkül.Külföldön a jó minőségű,hosszú szőrű kutyák bundáját fel szokták vásárolni akár egy birkáét és elég drága dolgokat készítenek belőle.

Szánhúzó kutya volt és időnként még be is fogják egy-egy szán elé,tehát aktív fajtáról van szó.


Izlandi juhászkutya

Ezt csak külföldről lehet beszerezni.Nagyon szép,energikus,játékos,kedves fajta.A szőre a fésülésen túl nem sok gondozást igényel,rengeteg színben előfordul.


Ausztrál juhászkutya

Energikus,intelligens,nagy mozgásigényű kutya.Viszont gyönyörű bundája és színei vannak,szeme lehet barna,kék,vagy mindkettő akár egy husky kutyáé.


Perzsa agár avagy Saluki

Erről sokat nem tudok illetve biztosat sem úgyhogy érdemes utána nézni a mozgás igénynek.

Annyit biztosan tudok,hogy szép és mutatós fajta :)

2019. aug. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%

#19

Te is szépen tudsz szöveget értelmezni. Hol ajánlottam bárkinek is pitet? Hol mondtam hogy vadászkutya? Erről a harcikutyázásról meg nem tudom eldönteni, hogy nevetséges vagy szánalmas, de leginkább mindkettő. Értem én hogy hergelni akartok vele, csak hát nem vagyok rá vevő. A kérdezőnek meg kívánom hogy találja meg a kutyáját, csak másét ne hordja el mindennek, pláne úgy, hogy nem is ismeri. Innentől pedig nem szeretnék a pitbullos témáról beszélni, mert nem erről szól a kérdés.

2019. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!